Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen ember ez, van erre...

Milyen ember ez, van erre meghatározás? (Nárcizmus?)

Figyelt kérdés

Adott egy srác, aki úgy próbálja magát másokkal szemben fölénybe helyezni (magát jobbnak feltüntetni), hogy hazugságokat állít és/vagy negatívumokra, gyenge tulajdonságokra próbál rávilágítani és ezt a társaságban, munkahelyen, szerelmi élet kialakításában alkalmazza.

Pl. hogy egy lány őt válassza, ezért a másik srácot degradálja a szemében.



2022. aug. 22. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Ezt féregnek hívják. Szerintem nem bonyolult.
2022. aug. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Frusztrált gyökér.
2022. aug. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát...

Ez többminden is lehet.

Ha egy cél érdekében teszi, akkor azt mondanam, hogy nem bír veszíteni vagy legalábbis "nem-nyerni", és bármit megtesz hogy ezt elkerülje, és a céját elérje, mindegy milyen módon.

Ez pl származhat onnan, hogy valahol úgy gondolja, hogy tisztességes módszerekkel nem tudná megszerezni a csajt, vagy munkahelyen nem tudna feljebb jutni, de veszíteni se bír, így akkor azt tesz meg amit tud, mindegy, hogy az mást hogyan érint.

Ha viszont nincs különösebb cél (látható), amit ezzel elérne, akkor én elgondolkodnék a nárcisztikus hajlamon (ugye ez egy skála, tehát nem fekete vagy fehér, az vagy nem-az, meg amúgy is szakember a megmondója). Azért "lászólag nem cél elérese érdekében" tenne ilyet ilynekor mert igazából de, van célja vele. Ez pedig pl lehet az, hogy mások degradálásával, lenézésével, akár nyilvánosan másoknak elmondva akár csak maga előtt fejben, azt éri el, hogy ő többnek-jobbnak-szebbnek-érettebnek-okosabbnak stb. tűnjön leginkább a maga szemében (önigazolás), esetleg bónuszpont ha másokéban is.

Nem feltétlenül lesz ez nárcizmus szerintem (bár ők is erőszeretettel használnak ilyet), de egóetetésnek mindenképp az.

Ez utóbbi akkor is ott lehet (de nem feltetlenül!) rejtetten, ha pl cél érdekében csinálja. Akkor kettős célt is szolgál az egész. Megvan a csaj is vagy pl az előléptetés, meg még mekkora királynak is érzi magát a többihez képest.

De ha nincs valami olyan, amit ezen keresztül elér akkor az egóetetés rész, én úgy gondolom mindenképp előjön.

Laikus vagyok, ezt vedd hozzá, de én hasonlóképp gondolkodnék...

2022. aug. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mindig van valami célja vele, akár

az, hogy másoknak keresztbe tegyen vagy hogy elérjen vele valamit, (csajt, hírnevet) barátai nincsenek, barátnője 1 volt pár hétig, ebben az általa képzett világban haverja van csak maximum, aki ha rájön milyen ember, idővel eltávolodik tőle, igazi bárátja nincs.

Nincs önbizalma az látható, próbál másokat utánozni.

Ezzel mind semmi baj nem lenne, ha nem lenne ilyen gusztustalan féreg, ha más megnevezése nincs, akkor így hívom, de szerintem a nárcizmusnak ez egy formája.

Eddig nem ismertem ilyen embert, nagyban kerülöm ha tehetem, nem tudtam hogy van ilyen, eléggé taszító. Az a legjobb ha nem beszélsz hozzá néha jön utánad, nem tudja mi a bajod vele, nem is látja hogy ő milyen ezek szerint?

2022. aug. 23. 16:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Hagyd és kerüld.

Ez a legjobb megoldás.

2022. aug. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sok ilyen van, eddig szerencséd volt!

Önbizalomhiány. Nehéz gyerekkor, bárminek a fajó nelkülözese múltban, jelenben.

Attól még persze tapló, de ugye az a kerdés, hogy mitől ilyen gyökér.

2022. dec. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!