Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A buta ember miért okoskodik?

A buta ember miért okoskodik?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem, hogy azok az emberek, akik okosabbak, műveltebbek belátják, hogy sok mindenhez nem értenek, így nem is igazán szólnak bele, csak olyan dolgokba, amihez értenek is. Egyik ismerősömnek mindössze 8 általánosa van, ez még csak egy dolog lenne, ettől még lehetne értelmes is. De olyan buta, hogx a gyereke ötödikes matek házijában sem tud segíteni a gyereknek. Bejelentett állása nincs, ráadásul gyereket sem tud nevelni. A gyerek betörte kővel egy luxus autó szélvédőjé nem tudom miből fogja kifizetni a kárt, amikor jóformán a rezsijét sem tudja kifizetni. Ennek ellenére állandóan okoskodik, olyan butaságokat mond sokszor, hogy 200 lesz a vérnyomásom. Legszívesebben megmondanám neki az őszinte véleményemet, de én vallásos ember vagyok, és nem akarok senkit bántani. De nagyon zavar amikor elkezd okoskodni.

#bunkóság #tanulatlanság #Buta okoskodik #Parasztság(nem a földműves)
2022. aug. 23. 09:18
 1/9 A kérdező kommentje:
Javítás:hogy, szélvédőjét
2022. aug. 23. 09:20
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Dunner-kruger hatás
2022. aug. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Megválaszoltad a kérdést, pont azért, mert buta.

Hiába mondanád meg neki a véleményed, továbbra is csak a saját gondolatait tartaná jónak.

2022. aug. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2022. aug. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a videót. Hasznos volt.
2022. aug. 23. 16:30
 6/9 anonim ***** válasza:

Az egyik ok, amit az első is írt: minél szerényebb vkinek a tudása, annál kevésbé tudja felmérni, hogy mennyire nem ért az adott területhez. minél hülyébb vki, annál kevésbé tudja felmérni a korlátait.


a másik meg az önbizalomhiány kompenzálása okoskodással.

Van egy ilyen ismerősöm:


nem buta, érettségije van, elhízott, sosem volt igazán jó munkahelye, de folyton okoskodik, olyanokat mond, hogy okosabb, mint az egyetemisták/diplomások.

ha már a gyakorlatban nem tud kiemelkedni, elméleti szakértőként villog.

2022. aug. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

illetve van még egy ok ebben az országban:


a magyarok többsége burokban él. Nem beszélnek nyelveket, nem informálódnak, csak a nem túl eszes munkatársaikkal/családtagjaikkal beszélnek, így nem veszik észre, h mennyire egyszerűek.

ezt főleg az 50 felett korosztálynál látom.

2022. aug. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Cshéryné Kemi.
jan. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Alias Ókai. Oukai. Dá.
jan. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!