Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet ez, kiégés? Ilyen...

Mi lehet ez, kiégés? Ilyen fiatalon?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, eddig életemben 1 munkahelyen dolgoztam. Elég jó helyem van, jó a fizu, nincs bajom a kollégákkal sem, a munka néha kicsit sok de elbírok vele.

Nagyjából 2 éve kezdődött, hogy iszonyúan nehezemre esett bemenni, rossz érzésem volt, gyomorideg, stb. Emiatt 2x is elmentem betegállományba, feltöltődni.

Most ismét rámtört ez az érzés. Férfi létemre rendesen sírógörcseim vannak munka előtt, komolyan elgondolkodtam azon, hogy leszámolok és elmegyek 1-2 hónap pihenőre, de mi a garancia, hogy a következő munkahelyen nem fordul elő? Ahogy írtam, nincs bajom a munkával, nem ezzel van gond.


Amit még tudni kell rólam, hogy infp vagyok, elég érzékeny szociálisan és hamar telítődöm, kell a pihenő amikor nem szól hozzám senki. Lehet, hogy itt a baj? Olyan munkahely kellene ahol többnyire egyedül dolgozom?


Köszönöm a válaszokat.



2022. aug. 30. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen gyorsan ki lehet érni. Van, hogy elég hozzá egy félév egy egyetemi képzésen.


Igen, valószínűleg kiégés lehet. Ha az emberekhez nincs kedved, akkor próbálj olyan munkát keresni, ahol kevesebben vannak.


Persze, a váltás nem garancia, de a változás önmagában segíthet a kiégésen.

2022. aug. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Az nem lehet hogy ez autizmus?


Mert az pl tud ilyet, szociisan sok lesz, és kiégsz.



Akármitől van is, amit tudsz tenni, hogy töltődj fel.


•Legyen kijelölt egyedül töltött időd, amikor pl olvasol, zenét hallgatsz, esetleg gépen játszol valamit.


•Legyen olyan idő, amikor valami kreatívval vagy elfoglalva, ami nem pénzkeresési forrás, nem kompetitív, csak úgy jólesik. Pl faragj fát, fonj kosarat, süss-főzz, fess warhammert, stb


•Legyen az életmódodban sport. Bringázz, ússz, mássz falat, kirándulj, paintballozz, íjászkodj, stb


•Legyen valami olyan társas, kultúrális elfoglaltságod, ami nem munka. Járj el szórakozni, színházba, koncertre stb

2022. aug. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy autizmus, bár van átfedés. Van szociális igényem, kell a társaság de egy idő után sok és mentálisan elfáradok tőle. Talán a melóban is ez van.


Köszönöm a válaszokat, tanácsokat.

2022. aug. 30. 18:48
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
Hát, ha rám hallgatsz, akkor nem mondasz fel. Hasonló dolgon mentem át, mint te és egy ilyen időszakomban hirtelen felindulásból felmondtam 8 év után, de nagyon megbántam...találtam azóta munkàt igaz, de 8 kilót fogytam és folyamatos stressz, depi kíséri azóta a napjaimat és nagyon megbántam, hogy ott hagytam a biztos, jó munkahelyet, mert éppen akkor nem voltam jó hangulatban. Most meg egy szar helyen dolgozom, ahol minden más, az új dolgokat nagyon nehezen szokom meg, a beilleszkedés egyàltalán nem megy, mindez azért mert éppen rámtört valami...szóval ha tudsz menj el szabira, vagy tp-re, az is sokat segít, ha hétvégén elmész kirándulni, kikapcsolódni, kiszakadsz a munkából.
2022. aug. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%
Ha már sírsz a munka gondolatától, akkor van valami gond a munkával. Ha magadtól nem tudsz rájönni, hogy mi a gond, akkor inkább kérj segítséget pszichológustól (még mindig olcsóbb, mint 1-2 hónapra elvonulni és nem dolgozni).
2022. aug. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!