Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is rájött már a boldogság,...

Más is rájött már a boldogság, és a boldogtalanság ciklikusságára?

Figyelt kérdés

Tehát, én elértem azt az életkort, hogy rájöjjek: az élet igazából pöröghet bárhogyan is, az, hogy belül hogyan élem meg, igazából a ciklikusságon múlik. Tehát, a jó ciklusok és a rosszak váltogatják egymást, és erre vajmi kevés befolyása van annak, hogy milyenek az életkörülményeim.

Pár példával élve: Volt olyan időszaka az életemnek, amikor rettenetes szomorúság gyötört. De még abban az időszakban is néha rám talált a mániákus boldogság, olyan szintű varázslat, amit azóta se éreztem soha. Tehát, a mély szomorúság indította be azt az ingát, ami kénytelen-kelletlen utána a pozitív irányba is kilendült a depresszív szakaszok után. Akkor rájöttem, hogy minden így működik.

Ha jön egy boldogabb ciklus, azt egy szomorú követi. A szomorú ciklus után jön megint a boldog. Ha csak kicsit volt szomorú a ciklus, úgy kicsit vidám a következő, mély depresszió után eksztázis következik. Már figyelem magam évek óta, és egy valamit már biztosan tudok: Nem befolyásolják ezt a külső körülmények. Ha egy üres börtöncellában ülnék, ott is ugyan úgy jönnének a boldog és a boldogtalan ciklusok, ugyan így, ha milliárdos lennék, ugyan ez lenne a helyzet. Egyedül az inga kilengésének intenzitása változik. Vagy nagyon leng, vagy csak kicsit. Ha középen megáll az inga, akkor van a nagy semmi állapota. Amit fel lehet fogni nihilnek, de nirvánának is. Minden csak hozzáállás kérdése.

Mióta erre rájöttem, igazából nem hajszolok semmit. Csak élem az életemet, megélem a világ egyszerű csodáit, megélem a csalódásokat is, és figyelem a belső ciklusokat. Mindig megérzem, mikor jönnek a jó és a rossz időszakok. A jókat maximálisan átélem, a rosszakat fogcsikorgatva végigszenvedem. Szándékosan ügyelek rá, hogy az inga ne álljon meg középen, mert szerintem az unalmas lenne.

Van még rajtam kívül, aki rájött hasonló dolgokra? Aki eleget foglalkozott magával ahhoz, hogy megismerje az elméje belső működését? Ki hogyan próbálja meg irányítani ezeket a belső folyamatokat?



2022. aug. 30. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Ezert maradnak az áldozatok is bántalmazo kapcsolatokban ott is ciklikusság van. A bánatban mindig el kezd remenykedni az ember es szomjazni a jo szakaszokat.


Amugy ez olyan mint a feny sotetseg jatéka, csak egymas viszonyában léteznek egymas nelkul nem, ahogy a jo rossz is, meg a boldogsag szomorusag is.


Ha csak boldogsag lenne azt nem deffinialnánk annak mert az alap norma lenne csak es nem felemelő.


Csak azt lehet felemelni ami lent van. Lent-fent


Nekem az a fura hogy valahogy minden 2 bites csak. Az emberi érzékelés vagy agy csak egymásnak ellentmondásokat képes észlelni.(es az ezek közti skálákat, de mindig csak 2 pólus van) Valami vagy van, vagy nincs.

101010101010 az egész világ, emberi érzékelés szerint.

Jin jang.

Nmszerintem a 2 bites rendszernél lentebb nincs.

2022. aug. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*szerintem
2022. aug. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
1-es, de szerintem ez nem baj. Ez egy igazságos rendszer. Mint ahogy az is, hogy mindennek van ellentéte. Ha valaki árt másoknak, akkor többé nem tudja szeretni magát, hiába hiszi azt amúgy. Ha mással rosszat teszel, magadnak teszel rosszat, mert a lelked egy darabkáját áldozod be minden olyan cselekedettel, amivel másnak ártasz. Az ember ha tudatosan nem is, de tudat alatt pontosan érzi, mi az, ami másoknak fáj, és mi az, ami fordított esetben neki is fájna. Ha ennek ellenére mégis megteszi, a tudatalatti onnantól nem fogja engedni az elmének, hogy boldog legyen, a háttérben meglapuló bűntudat miatt. Ezt a bűntudatot el lehet fojtani akár egy életen át is, de az a zsigeri bizsergető boldogság, amit szavakba nem lehet foglalni, csak érezni, az onnantól messze elkerüli az embereket.
2022. aug. 30. 19:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos én azt tapasztalom, hogy az életemben 2-3 boldog és jó év után mindig 7 - 10 éve rossz és még rosszabb jött.És mindig olyanoktól kapom a nagyon rosszat,akiktől nem is hittem volna, mert közel álltak.

Nem volt folyamatosan 5 nyugodt és boldog évem,pedig 54 éves lettem.

Most is egy egyre rosszabb periódus van, 2017 óta.Egyre rosszabb.

2022. aug. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4-es, akkor nincs mese, el kell kezdened komolyan a meditációkat és a buddhizmust tanulni. Nekem is ez a végső tervem arra az esetre, ha már nem érezném helyénvalónak azt a világot, ahol élek. De egyelőre még nincs erre szükségem.
2022. aug. 30. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!