Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A bocsánatkérés mennyit ér?

A bocsánatkérés mennyit ér?

Figyelt kérdés
Ugye nem lehet meg nem történtté tenni a dolgokat, hiába kérsz bocsánatot, a hibáidat nem tudod eltörölni, amik megtörténtek, és a többségi ember nem teszi túl magát a dolgokon, dédelgeti a sérelmeket. Többször tapasztalom, hogy utána már semmi se a régi, nem működik, így a bocsánatkérés szinte szart se ér. Ti hogy látjátok?

2022. szept. 2. 11:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon függ attól, hogy mi miatt kér bocsánatot az illető, hogy milyen gyakran fordul elő ilyen eset, és hogy mennyire őszinte a bocsánatkérés.

Ha gyakran van ilyen, akkor egy idő után már tényleg nem sokat ér a bocsánatkérés.

2022. szept. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Attól függ hogy milyen emberekről van szó.Én pl megtudok bocsátani viszont mikor megunom a banánt akkor már nem érdekel az illető,ezt úgy értem ha már többször ugyanazt eljátssza velem.

Számít a bocsánatkérés ha őszinte és tényleg szívből jön de akkor ne ismételje a hibákat hanem tanuljon belőlük.Én tudok bocsánatot kérni ha hibázok és próbálom nem újra elkövetni a hibát és értékelni hogy megbocsátást kaptam.

2022. szept. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A bocsánatkérés egy gesztus, amivel azt mutatod a másik felé, hogy érted a veszteségét, egyetértesz vele, és máskor nem fogod ezt tenni. Egyúttal azt is mutatod neki, hogy fontos neked, mert vállalod a kellemetlenséget, hogy odaállj. Harmadrészt azt is mutatod, hogy vállalod a felelősséget a tetteidért, ezért lehet veled számolni. Szóval marha nagy jelentősége van.


Ugyanakkor önmagában csak egy szándéknyilatkozat, ami az elköteleződést mutatja de a munka még utána jön: meg kell próbálni helyreállítani amit lehet. Ha ezt nem vállalod, akkor a bocsánatkérés nem fog megoldani semmit. Erre mondják, hogy fontos, de üres gesztus.

2022. szept. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem se ér semmit a bocsánatkérés. Ez így elméletilge nagyon szép meg jó dolog, már az óvodában is a kezed rángatják, hogy menj kérjél szépen bocsánatot Ferikétől amiért eltörted a homokozó lapátját, de attól még sz.rt se ér. Lehet mondani, hogy bocsánat, ha nem gondolod komolyan, vagy ha még komolyan is gondolod, akkor se változtat semmit a helyzeten.
2022. szept. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

"Számít a bocsánatkérés ha őszinte és tényleg szívből jön de akkor ne ismételje a hibákat hanem tanuljon belőlük.Én tudok bocsánatot kérni ha hibázok és próbálom nem újra elkövetni a hibát és értékelni hogy megbocsátást kaptam."


hiába ha utána kapom a felhánytorgatást mit csináltam akkor is ha nem történik semmi, hanem csak úgy megemlítik, ebből látszik h nincs ez elfelejtve és hallgathatom 100 évig is

2022. szept. 2. 11:18
 6/15 A kérdező kommentje:
4-es egyetértek. Hamis látszat csak.
2022. szept. 2. 11:22
 7/15 anonim ***** válasza:
65%

"hiába ha utána kapom a felhánytorgatást mit csináltam akkor is ha nem történik semmi, hanem csak úgy megemlítik, ebből látszik h nincs ez elfelejtve és hallgathatom 100 évig is"


Na várjunk egy kicsit: itt már másról van szó. A bocsánatkérésben benne van, hogy KÉRÉS. Amiről te beszélsz, hogy az illető nemet mondott erre a kérésre. Ehhez joga van. Ettől még nem igaz, hogy a bocsánatkérés nem ér semmit.


Nekem is volt olyan, hogy a feleségemet nagyon megbántottam, bocsánatot kértem többször, ő mégis büntetett. Leültem vele, és elmondtam neki, hogy most már jó lenne, ha eldöntené, hogy akkor túl tud-e lépni ezen a dolgon, megértem, ha nem, csak akkor tisztázzuk le, mert így semmi értelme.


A másik dolog, amit jelezhet feléd az eset, hogy neki a bocsánatkérés nem volt elég, a bizalom még nem állt helyre. Itt azért még marha sok mindent meg lehet csinálni Megintcsak: eldöntöd, hogy mennyit ér ez meg neked, de nem a bocsánatkérésben van a hiba, csak éppen nem azt várod tőle, amire való.


Engem pl a feleségem ki tud nyírni azzal, hogy képtelen bocsánatot kérni. Ha rájön, hogy tényleg elb*szta a dolgot, akkor csendben megváltoztatja, és azzal érvel, hogy a tettek számítanak igazán. Ez igaz, de a gesztus is fontos, hogy odaáll elém, és nyíltan vállalja a felelősséget. Én fordítva mindig megeteszem

2022. szept. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, miért.

Néhány hónapja nekem is volt, hogy bocsánatot kellett kérni a barátnőmtől. Sikerült neki valami, ami nekem nem, pedig nagyon szerettem volna, ráadásul úgy, hogy ő kb. semmi energiát nem fektetett bele. Amikor ez kiderült, nem reagáltam a legszebben. Nem balhéztam, tehát semmi látványosra nem kell gondolni, de érezhető ez anélkül is. Mondjuk ki, elöntötte az irigység az agyamat. Másnap felhívtam, mondtam neki, hogy ne haragudjon, nem kellett volna így reagálnom, és hogy nekem fontosabb ennél a barátságunk. Mivel intelligens nő, ő is megértette, és elmondta, hogy neki sem mindig a legszebb az első reakciója. Bocsánatkérés nélkül viszont csak mérgesedett volna az egész, és talán soha nem lett volna semmi olyan, mint azelőtt.

De ennek tényleg csak akkor van értelme, ha őszinte, és ha fontosabb a kapcsolat, mint az egód.

2022. szept. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"Na várjunk egy kicsit: itt már másról van szó. A bocsánatkérésben benne van, hogy KÉRÉS. Amiről te beszélsz, hogy az illető nemet mondott erre a kérésre. Ehhez joga van. Ettől még nem igaz, hogy a bocsánatkérés nem ér semmit."


Természetesen itt nem is arról van szó, amikor a másik fél nemet mond. Hanem amikor úgy tesz, mintha nem lenne semmi baj, majd egyszer csak a semmiből elkezdi hánytorgatni

2022. szept. 2. 11:46
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"úgy tesz, mintha nem lenne semmi baj, majd egyszer csak a semmiből elkezdi hánytorgatni"


Igen, van ilyen, de ennek a bocsánatkéréshez van a legkevesebb köze. Szerintem itt három eset állhat fenn:


1: marhára nem bocsátott meg, de nem volt képe azt mondani, hogy kapd be, mert akkor a felelősség őnála lenne. Inkább bemondta, hogy semmi gond, de ugyanúgy haragszik.


2: a bocsánatkérés jót tett, de ettől még nincs túl a dolgon, benne maradt egy csomó frusztráció, és jelzéseket ad, hogy nála ez még nincs lezárva.


3: játszmázik, és az elkövetett hibát zsarolási alapnak használja fel, a bocsánatkérést pedig behódolásként kezelte.

2022. szept. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!