Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket érdekel mások vélemény...

Titeket érdekel mások véleménye? Ha igen, miért ha nem, miért nem? Elvileg mások jobban látják, hogy milyen személyiségünk van.

Figyelt kérdés
2022. szept. 3. 07:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretnék barátokat. Ha nem bírnak engem nem lesznek a barátaim sajnos.

Rossz érzés.

2022. szept. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk úgy, hogy úgy lettem nevelve, hogy érdekeljen mások véleménye, tehát ez ellen sok szavam nem volt, de ahogy felnövök látom, hogy ez önbeteljesítő jóslatot teremt az életemben, úgy hogy most eljutottam arra a pontra, hogy minden nap gyakorlom azt amikor a belső hangra figyelek és gyakorlatilag teljesen ignorálom a másik beleszólását.


Kb mintha egyedül lennél a világban, és nem befolyásolja azt, hogy boldog vagy vagy sem, hogy az összes ember kihalt körülötted és csak te maradtál, vagy sem

2022. szept. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekel mások véleménye, mert mások nem tudják milyen az életem, miért csinálok valamit úgy dolgokat ahogy. Plusz senkire nem tartozik, hogy miért húztam fel zöld pólót, amikor a fehér jobban áll.. Nem vagyok kretén, tudok viselkedni, sőt figyelek másokra, udvarias vagyok. Pozitív megjegyzések sem érdekelnek, mert tudom, hogy vagy igaz vagy nem, én is mondtam már a barátnőmnek, hogy jajj de szép az új kabátod, pedig nekem nem tetszett.. Régen érdekelt mások véleménye, de most egy ideje beteg vagyok és egyszerűen nincs energiám bizonyos dolgokon stresszelni.
2022. szept. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Van 1-2 reális személy, aki jól látja a helyzetet, így az ő véleményük érdekel, de a többié nem.
2022. szept. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

(Mások abszolút félreismernek amúgy)

2022. szept. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem, mert engem az esetek 95%-ban félreimsernek, nem jönnek rá, hogy mikor érzem jól magam, mikor játszom meg, hogy jól érzem magam, mikor vagyok csak udvarias, szóval a véleményük sem érdekel, mert ha nekem ennyire könnyű megvezetni őket, akkor ugyan más dolgokról mit tudhatnak.. kb. semmit.
2022. szept. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Eveken at adtam egy baratomnak hitt ember velemenyere. Sokaig tartott, mig leesett, hogy hazudik, manipulal. Persze ebben en is benne voltam, mert mindent elhittem, az altalanositasokat is.

Ma mar ha kritikat mondanak ram es altalanositva mondjak, kerem, hogy mondjanak konkretumokat. Akkor kiderul, hogy az altalanositasra csak 1 esetet tudnak mondani, es olyankor nem is tudjak, hogy mi volt az egesz hattere. Azokat az allitasokat kerulom/megmosolygom, ami azzal kezdodik, hogy “a te erdekedben mondom”. Ezek az altalanosito megjegyzesek.

Ma mar en sem dolok be mindennek, es jobban hallgatok a belso hangomra, es azt gondolom vegig: joszandek vezerelt-e. Ha igen, akkor nem veszem magamra. Persze van, amikor jogos valami, azokat is belatom.

Valahol a ketto kozott vagyok: adok is masok velemenyere, meg nem is :)

2022. szept. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kb. semennyire és soha nem is érdekelt mások véleménye. Meghallgatom aztán ennyi. Mivel én sem mondom meg másnak, hogy szerintem hogyan éljen, úgy mástól is elvárom ezt az én irányomba. Tartsuk be az alapvető emberi normákat (nem ölsz meg mást, nem lopsz el semmit a másiktól, nem vered össze), de hogy pl. a másik ember mit vesz fel magára, vagy mit eszik, hogyan rendezi be a lakását, ne ezekhez senkinek semmi köze. Éljen mindenki a normális emberi keretek között, érezze jól magát és hagyja élni a másikat.
2022. szept. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nyitott vagyok a visszajelzésre, de nem érdekel különösebben.


Egyrészt, mert a saját értékrendem tekintetében jobb életem van, mint az átlagnak, tehát jobban is csinálok valamit, tehát semmi szükségem a tanácsaikra, főleg ha azok kéretlen tanácsok.


Másrészt nem lehet úgysem nekik megfelelni. Teljesen ellentétes dolgokon hisztiznek. Én nem fogom magam törni, hogy egyik nap ezt csináljam, másik nap meg az ellenkezőjét. Ennyire már vagyok nagylány.


Harmadrészt, másoknak ugrálni egy börtön. Sosem érezheted magad szabadnak vagy önmagadnak. Inkább nézzenek rám csúnyán, ki a faszt érdekel, minthogy az egész életem körülöttük forogjon. Körülöttük, akiktől még igazán semmi jót nem kaptam, lévén idegenek és ha szarul élnék, befogadás helyett abból is csak megvetés lenne.


És különben is, az értékes vélemény diszkrét és építő. Az a vélemény, amitől szarul érzed magad, azt a feladatot hivatott ellátni, hogy szarul érezd magad nem azt, hogy építsen. Olyanokra biztos nem hallgatok, akik szerint ilyen beteg, olyan hülye, ekkora rıbanc, akkora szerencsétlen vagyok. Fogalmazza meg úgy, hogy lehessen tanulni belőle, mintha tényleg segíteni akarna, nem sértegetni. Akkor esetleg elgondolkodom rajta.

2022. szept. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jó néhány éve kinőttem abból, hogy mások véleményére hallgassak. A saját életemet élem, nem másoknak akarok megfelelni.
2022. szept. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!