Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha nem vagyok jó...

Mit tegyek, ha nem vagyok jó semmire?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, szívbeteg, munka,pénz,barátok és tehetség nélkül.


Semmilyen hobbiban nem vagyok jó, nincs érzékem semmihez. Egy normális beszélgetést sem tudok fenntartani, nyelveket hiába tanulom, egyszerűen nem megy. Egész életemben a rajzba és a festésbe kapaszkodtam, hogy majd fejlődés lesz a vége a rengeteg próbálkozásomnak. 12 éves korom óta állandóan rajzolok, tanfolyamok, külön órák stb de egyszerűen nem megy. Most jutottam el odáig, hogy belàssam magamnak: bármibe kezdek, bármilyen erősen is próbálkozok nem megy.

Egy egyszerű állást sem találok mert nincs tehetségem, nem vagyok jó benne vagy egyszerűen a kerekesszékes miatt

Családot alapítani nem tudok, meddő vagyok és ha valamilyen csoda folytán ez változna is a 2. Trimesterben belehalnék az orvosok szerint.

Örökbefogadás nem jöhet szóba, nincs semmilyen anyagi hátterem és a mozgáskorlátozottság miatt úgy érzem semmit nem tudnék megadni a gyereknek.


Szóval kitudja mikor ( romló állapot ) csak megszűnök, anélkül, hogy bármit is hátra hagynék.

Semmivé válok és elfeledetté. Semmit nem alkottak, sehova nem jutok és most úgy érzem, hogy elegem van és betelt a pohár. Nem bírom tovább.



2022. szept. 6. 11:48
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Kedves 9es. A magnézium és a b vitamin nem tudom mióta számít gyógyszernak, a frontint amit felírták próbáltam és amint írtam zombi lettem. Elveszett minden motivációm és tiszta gondolatom. Köszönöm azt nem kérem ☺️
2022. szept. 6. 19:22
 12/13 anonim ***** válasza:

Vissza kell menni az orvoshoz, aki felírta és elmondani, mit tapasztaltál, miért nem felel meg, keresni kell másikat, ami segít. Sajnos ez ilyen. Minden ember más, mindenkire máshogyan hatnak a különféle gyógyszerek, idő míg megtaláljátok EGYÜTT, hogy nálad melyik hat megfelelően. Viszont, ha vissza se mész, el se mondod, mi volt a gond, abból nem lesz előre lépés.


A magnézium és a b vitamin nem gyógyszer, de ezeknek is irtó nagy hatása lehet a hangulatra. Sőt az egyszerű táplálkozási változások, mennyi mesterséges adalékot, mennyi cukrot, azokból gyorsabb vagy lassabb felszívódásúakat fogyasztasz. Iszonyatosan sok dolog képes hatni az ember hangulati és mentális állapotára.


Az egészséges szervezet kevésbé érzékeny. Viszont akinél már eleve van valamilyen rendellenesség, ott akár több féle biokémiai egyensúly is eltolódhat, amik okozói lehetnek azoknak, amiket érzel. Ezen a kémiai egyensúlyon pedig a legkisebb tápanyag beviteli eltérés is képes lehet változtatni. Egy kávé, kicsit több cukor, stb.

Írtad, hogy meddő vagy, ennek is lehetnek különféle biokémiai hatásai, mert ha bizonyos hormonok nem, vagy nem megfelelő mértékben termelődnek, azok is befolyásolhatják a hangulatot - akárcsak a hormon háztartást befolyásoló fogamzásgátló tabletták, vagy azok elhagyása szintén komoly hangulat és személyiség változásokat képesek előidézni. Főleg az egyébként sem kiegyensúlyozott és egészséges embereknél.


Elhiszem, hogy nehéz a helyzeted, nem akarom bagatellizálni, de keresni kell a megoldást. Sajnos a szakemberek sem mind jók és még ha jók, akkor sem mindenkivel egyformán eredményesek. A pszichológia különösen személyfüggő tudomány te sem mindenkinek egyformán adsz a szavaira, ők sem mind teljesen egyformán képesek hatni rád, vagy akár már odafigyelni, megérteni és a megfelelő kérdéseket feltenni. Keresni kell azt a dokit, akivel sikerül megfelelően együtt dolgozni.

A TB pszichológusoknál további probléma, hogy kevesen vannak nagyon sok páciensre, alulfizetettek, motiválatlanok, egy idő után bele is fásulnak. De neked nem szabad feladni, mert az az egyetlen lehetőséged, hogy nem adod fel. Mást nem tehetsz, mint küzdesz és keresed a megoldásokat!

2022. okt. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy valaki semmire sem jó. Keresd meg mi az, ami téged érdekel, szórakoztat, foglalkoztat, vagy ha ezek nem vezetnek semmire, akkor keresd meg mi az, amivel képes lehetsz keresni és megélni belőle. Fejleszd magad ezeken a területeken. Ha a rajzolás nem megy, ismerkedj meg a grafikával, mások képeinek szerkesztésével. Próbáld ki magad újabb területeken, tanulj új dolgokat.


Az is egy érdekes kérdés, hogy vajon tényleg annyira nem mennek a dolgok, mint mondod, vagy csak tévesen méred fel a saját képességeidet, eredményeidet. Lehet, hogy te elégedetlen vagy vele, ahogyan megy, miközben másoknak még ennyire sem megy. Az ilyen kognitív torzítások kellően meg tudják keseríteni az ember életét és főleg eltorzítják az érték ítéletét.


Sajnos a kerekesszék eléggé megnehezíti az álláskeresést, mert Magyarországon nagyon sok cég elzárkózik, nem tud mit kezdeni vele. Viszont a home office népszerűvé válásával ez is javulhat valamennyire. Egyre több a távmunkában végezhető munka. Az közösségi média és online marketing iszonyatosan keresett területek, ha valaki jól bele tanul, akár kimondottan jól fizető állásokat is meg lehet vele szerezni és zömében otthonról is végezhető.


Azt mondod, egy normális beszélgetést sem tudsz fenntartani. Így mondjuk nehéz barátokat és párt találni, emberi kapcsolatokat ápolni. Ezen mindenképp jó lenne változtatni, persze előbb valószínűleg az okát kéne megkeresni, mert ez elég sok további dologgal is összefüggésben lehet. Többek közt a rajz, nyelv és egyéb tanulási problémáiddal is.

Egy pszichológus mindenképp nagy segítség lehet benne, de az is lehet, hogy valamilyen pedagógust, vagy egyéb rokon segítő szakmában jártas személyt kéne keresned. Az általad leírtak alapján nehéz megállapítani, hogy vajon mi lehet az oka a rengeteg féle tanulási és egyéb sikertelenségeidnek. Érdemes lenne minél alaposabban megvizsgálni ezeket. Vajon jó módszerrel, kellő alapossággal, intenzitással, megfelelő mennyiségű időt befektetve próbálkozol-e. Esetleg egyéb tanulási, gyakorlási módszereket keresni, amik talán jobban működhetnek az eddig alkalmazottaknál.

2022. okt. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!