Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A "magyar mentalitás" mérséklő...

A "magyar mentalitás" mérséklődne bennem, ha külföldre költöznék, és ott lenyugodnék pár év alatt?

Figyelt kérdés

Allítólag vidéken kedvesebbek az emberek, egyszer tapasztaltam is, de én Budapesten születtem, itt éltem egész életemben. Itt mindenki nagyon frusztrált, úgynevezett "alja" munkákat végeztem eddig, ahol ez a magyar mentalitás sokkal jobban kiütközött. Hiába próbálkoztam teljes erőmmel, sokszor zsigeri gyűlölettel találkoztam az életem több területén. Mérgező emberekről beszélek. De a kormánypropaganda is szítja a gyűlöletet, a közbeszédet teljesen lealjasították, plakátokon, mindenhonnan ömlik a gyűlölet. Érzékeny lelkű vagyok, engem ez nagyon bánt, úgy érzem egyre inkább én is ilyen frusztrált leszek.


Tavaly nyáron voltam Ausztriában, ott nekem döbbenet volt hogy kedvesek, előzékenyek, nyugodtak voltak az emberek, olyan szituációkban is, amik miatt itthon felnyársalják egymást az emberek. Egy ilyen nyugodt környezetben vajon meggyógyulna a lelkem? Szóval én azt hittem szociális fóbiám van, és félek az emberektől, de kint észrevettem, hogy amikor a nem tudom hányadik idegen ember mosolygott rám, kezdett elmúlni bennem, és az állandósult szorongásom is mérséklődött.



2022. szept. 8. 11:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mert ha tipikus beszólogatós, más pénztárcájában turkászós tahó vagy, az sajnos megmarad. :(


Ha normális vagy, akkor megnyugszol, pozitívabban látsz mindent stb.


Svájcban élek 7. éve, és teljesen más. Sokkal opimisább lettem, mosolygok a boltos mosolyog, az utcai munkásnak lazán odaköszön az bankigazgató... Pedig Svájc "sznob"-ország sokak szerint, és igen, vannak olyanok is, de azt megtanulod ignorálni.


Alapvetően pedig, oké, nagyon távolságtartóak, de nincsen marakodás meg anyázás a politikán, homoszexualitáson, bármin, érvek és ellenérvek vannak, de nem borítja rád az aztalt, mint otthon pl Józsi bá, amiért nem vagy Fideszes :D

2022. szept. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
2-es, te tipikus példája vagy annak, aki a kerületből nem tette még ki a lábát, de nagyon meg tudja mondani a frankót :D Vicces ;)
2022. szept. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
18%
Ez most olyan,mint pèldáúl a hîrhedt nyócker,vagy kispest lakótelep betundzsungel VS Budapest XII-kerület Hegyvidèk,vagy a Budai Várnegyed vagy Budaörs össze hasonlîtása. Na ott is èg ès föld! Kèt hónapja voltam kint Csehországban Brno ban,na ámúltam bámúltam mennyivel másak az emberek,milyen tisztaság van,sokkal olcsóbb minden mint M.O.-on. A biciklisek,autósok,a villamos egy sávbam,de nem zsufoltan közlekedik. Nem marják egymást a biciklisek,autósok gyalogosok mint itt. Sőt már a szomszèdos Szlovákiában más minden. Bècsben meg Svajcban mèg nem voltam,pedig párszor mehettem volna,csak fax voltam. De ki jutok oda is. Amint nagyon sokan azt mondták nekem,akik Bècsben meg Svájcban voltak,hogy pont olyan,mint Budapest. Ott is vannak uri rèszek,ès gettók. Pont mint Buda ès Pest. Bècs pont ilyen pèldáúl. Talán tisztább,modernebb. De koldusok tapadós kèregetők ott is vannak bőven! Főleg sok magyar hajlèktalan "Dolgozik" Bècsben. Ahol bűnszervezetek elszedik tőlük,amit össze koldultak,kukáztak. Csak annyit hagynak nekik,hogy gagyi piát,kannás bort,ocska olcsó cigit,parizeres zsemlèt tudjon venni,aztán a többit el szedik tőle. Sőt ha nem koldul tarhál össze napi 2000-eurót,akkor egy sötèt pincèben ahol tartják őket kînozzák őket,èhen szomjan napokat bezárják őket. Ha szolnak a Polizei nek,akkor ki nyîrják őket. Egy csomó csövessel beszèltem akivel ezt tettèk. Meg strómannak használják őket,poton pènzèrt. Aztán vagy a börtön,vagy a temető. Ha köp a zsaruknak,akkor annyi neki. Meg keresik ès ki nyîrják! Bizony a csodálatos Bècsben ès Svájcban is vannak olyan kerületek,mint itt a Hős utca,vagy a Nyócker. Csak egyesek csak a szèpet látják.Budapesten is vannak kerületek ami majdnem olya mint Bècs. Ennyit erről. Sőt Amerikában is pont ugyan ez van.
2022. szept. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
73%
A koldusok valamiért ott vannak.. az ember a saját sorsának kovacsa... ki lehet emelkedni, nekem is sikerült a majdnem hajléktalanságból kivergodni.. nem sokon múlt, enni már nem igazán maradt pénz..
2022. szept. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
13: leírod H Bécsben vannak gettók, miközben életedben nem voltál még itt. Megsugok valamit: Bécsben nincs gettó. És nem, nem olyan mint Budapest. :) Ha semmi közöd nincs a témához, akkor kérlek ne tajekoztass félre embereket...
2022. okt. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%
15-ös válasz îró. Te is egy igazi agymosott buta bîrka vagy! Az egy dolog,hogy mèg nem jártam Bècsben,de vagy 100-milliószor megnèztem a Rex Felügyelőt,amit anno elsősorban Bècsben forgattak. Na az egy nagyon èlethű krimi sorozat volt. Ezèrt is szeretem annyira megnèzni akár milliószor is. Amint nekem számtalanszór ajánlottak Bècsi Svájci "munkát" könnyű pènz igèretèbe. De mivel nem vagyok hülye,ezèrt mèg jó hogy nem mentem bele! Ha bele mentem volna,most lehet hogy anyagilag Èn lennèk a menő,de a vègbèlnyîlásomban most nem lenne annyi erő,hogy vissza tartsam a szèkletem,ès pelenkába kakilnák,mivel a rengeteg aktustól inkontinenciám lenne. Na megèrte volna???🤔🤔🤔 Szerintem nem. Amint már százszor ki mehettem volna Bècsbe,vagy Svájcba. Akár Tiszta munka álltal,nem pedig repedt sarkú ratyinak. De tudod te nagy okos,ott sincsen ám kopbászból a kerîtès! Ne legyünk már ennyire ostobák. Èn sem járok csukott szemekkel. Amint már olyan is van,hogy valaki Romániába ment ki,ès milliomos lett.
2022. okt. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
16.És még te agymosottazol másokat... XD
2022. okt. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

16: haha, vicces vagy, jót nevettem a valaszodon. :) Mi lenne velem, ha a Rex felügyelőbol tajekozodtam volna annak idején, amikor kijöttem ide.

Amúgy kíváncsi vagyok milyen gettora gondolsz. Csak megsugom: a szociális bérlakások jobb állapotban vannak Bécsben, mint egy átlag magyar lakása. De te ezt biztos jobban tudod, hisz a Rex felügyelőbol tajekozodsz. Remélem érzed a dolog abszurditasat.

2022. okt. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
18-as Válasz îró! A Rex Felügyelő csak egy pèlda " kèpletes" pèlda volt. Nèzek hîradót,nem csak M1-et,meg RTL-t,meg Csiga 2-est. Rengeteg ember ismerek akik èltek ès dolgoztak Bècsben. Bècs Európa egyik leg drágább városa. Csak úgy èri meg kint dolgozni,ha azt a pènzt nem èli fel mind az ember. Ott Bècsben nagyon drága az èlet,a rezsi,Stb. Csak úgy èri meg,ha az ember ingázik. Hètköznap kintvan Bècsben dolgozik mint a gèp,hètvègère vagy kèt hetente haza jön Magyarországra,ès haza hozza a kint meg keresett Eurót. Hètköznap olcsó munkás szállón vagy albèrletben lakik,mivel kint horror árban van egy teljes albèrlet+rezsi+kaja esetleg pia. Ott is vannak hajlèktalanok,csövesek ès kèregetők. Sőt ott Bècsben pont úgy mint Budapesten kerületek vannak. Ott is vannak úri kerületek,ahová a csöves kèregető,egyèbb antiszociális rèteg be sem teszi a lábát. Ès bizony vannak ott is szegèny kerületek külvárosi vagy bevárosi rossz hîrű kerületek,úgymond gettók mint itt a VIII-kerület,vagy a Hős Utca. Nem tudom,de ennyire vakok egyesek. Mèg Amerikába is vannak gettók. New Yorkban Csikágó,Bruklin,Boston,Stb. Az vitathatatlan hogy sehol nincs az mint itt M.O.-on. Nyugaton jobb a megèlhetès,de csakis annak aki dolgozik! Ez nem vitás. De ott sincs kolbászból a kerîtès! Èn Bron-ban Csehországban egy csomó minden jobb,meg olcsóbb mint itt. De ott is láttam csöveseket,persze nem annyit mint itt. Na azèt mègis van különbsèg.
2022. okt. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
19. Hát te nem vagy eszednél :) Az űrkutatásról vagy az atomfizikáról is vannak ilyen "tapasztalaton" alapuló véleményeid? :)
2022. okt. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!