Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A "magyar mentalitás" mérséklő...

A "magyar mentalitás" mérséklődne bennem, ha külföldre költöznék, és ott lenyugodnék pár év alatt?

Figyelt kérdés

Allítólag vidéken kedvesebbek az emberek, egyszer tapasztaltam is, de én Budapesten születtem, itt éltem egész életemben. Itt mindenki nagyon frusztrált, úgynevezett "alja" munkákat végeztem eddig, ahol ez a magyar mentalitás sokkal jobban kiütközött. Hiába próbálkoztam teljes erőmmel, sokszor zsigeri gyűlölettel találkoztam az életem több területén. Mérgező emberekről beszélek. De a kormánypropaganda is szítja a gyűlöletet, a közbeszédet teljesen lealjasították, plakátokon, mindenhonnan ömlik a gyűlölet. Érzékeny lelkű vagyok, engem ez nagyon bánt, úgy érzem egyre inkább én is ilyen frusztrált leszek.


Tavaly nyáron voltam Ausztriában, ott nekem döbbenet volt hogy kedvesek, előzékenyek, nyugodtak voltak az emberek, olyan szituációkban is, amik miatt itthon felnyársalják egymást az emberek. Egy ilyen nyugodt környezetben vajon meggyógyulna a lelkem? Szóval én azt hittem szociális fóbiám van, és félek az emberektől, de kint észrevettem, hogy amikor a nem tudom hányadik idegen ember mosolygott rám, kezdett elmúlni bennem, és az állandósult szorongásom is mérséklődött.



2022. szept. 8. 11:05
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Ismételten megnevettettel 19-es. :D Bécs nem drága, a magyaroknak drága, mert a forint szrt sem ér. Drága például Párizs, de nem Bécs. Párizsban vannak is gettók, ún. "banlieue"-k az óriási jövedelmi különbségek között. Itt nem, nem véletlenül a LEGÉLHETŐBB város a világon. ;) Tudom, nehéz felfogni.

Nem akarod tudni, hogy mennyi pénzből élünk itt egy hónapban, mert kifszolnal.

Egyébként fogalmad sincs arról, hogy a bécsiek mennyire lokal patrióták és mennyire szeretik a saját keruleteiket. :D nem véletlenül téma a "melyik kerületből jössz?".

De mindegy, hagylak az álomvilágodban. 😘🤷🏼‍♀️

2022. okt. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
0%
21/21-es! Mèghogy Èn èlek Álomvilágban???🤔😀😀😀 Ez jó poèn volt!👍👏👏👏👏 Nem azt mondom,hogy nem jobb Bècsben mint Budapesten. Mert Én Bron ban csak Csehországban azt tapasztaltam,hogy mennyi minden jobb,olcsóbb,szebb,az emberek tök rendesek,jó kedèlyüek,Stb. De ahogy îrtam ott is vannak hajlèktalanok,meg egyèbb.De messze nem annyi mint itt. Szóval ott sincs kolbászból a kerîtès mint pèldáúl Bècsben sem. Ja,ès mèg Èn èlek Álomvilágban???🤔😀😀😂 Szakadok a röhögèstől. Annyira Istenîted Bècset,hogy ott minden jó,ès csak szèp! Igazi RTL en szocializálódott birka vagy,már bocsánat. Persze,Bècsben mindenki szîn aranyban,mèg a WC-csèsze is 24-karátos szîn aranyban van. Nincsenek hajlèktalanok,ha van is,ott Ők úgy èlnek mint egy császár. Bècsben mindenki Császári palotában lakik,kaviárt kaviárral eszik,ès Gognak Landy Francia Konyakot isznak,mèg a hajlèktalanok is. Jaj,hagyjuk már! Te kis bari barátom,Te èlsz álomvilágban!😀😀😀 Biztos a Pensum álltal ki jutottál Bècsbe gyári össze szerelőnek havi 1800-2000-Euróèrt robotolsz. Aztán haza jösz Magyarországba menőzni,hogy mennyit keresel,meg milyen király èleted van. Aztán a ős náci Fritzek meg jót röhögnek rajtad,hogy apró pènzèrt robotolsz egy gyárban.😂😀😀😀 A barátnőm Bátyja dolgozott 3-èvet Nèmetországban,nettó 6900-Eurot keresett szakápolókènt. Na neki tènyleg arany èlete volt kint. De azèrt annyit el mesèlt,hogy ott sem császári palotában lakik mindenki. Egy Orvos meg keresi a 12-16000-Eurot. Ami nekünk Magyaroknak kèsz gyèmánt èlet.De ott is vannak akik nyomorognak,mèg ha a segèly sokkal több mint itt. Bècsben Berlinben ès Svájcban egy csomó "Magyar" " Dolgozik" kint. De ott nagyon ,főleg az Osztrákok nagyon le nèzik a Magyart. Ócska csicska olcsó Jánosnak nèznek ott minket Magyarokat. Egy szónak száz a vège. Bècsben is van minden,ami itt nálunk. Persze nem olyan mèrtèkben de van. További jó Álmodozást! Vagy èbredj fel a Csipkerózsika Álomból,ès nyisd ki a szemed!
2022. okt. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
22: ok
2022. okt. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!