Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hány évesen jöttél rá, hogy a...

Hány évesen jöttél rá, hogy a világ nem körülötted forog, és a saját boldogságodért csak és kizárólag te felelsz?

Figyelt kérdés
Nálam elég későn jött ez a megvilágosodás. Kb 29 éves koromban. Az a lesújtó felismerés, hogy a világ nem értem forog, és nem is én forgok a világ körül, hanem egy szimbiózis része vagyok. Ki hány évesen döbbent rá erre? És mi volt a kiváltó esemény?

2022. szept. 9. 14:15
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
48%
5ös: nem az a kérdés, hogy erre rá kell-e jönni, hanem tudsz-e olyan világot felépíteni, ami körülötted forog. Amiben te vagy a nap és kényszer nélkül forognak körülötted, miközben lassan elengedheted az egodat, mert már nem ezen múlik.
2022. szept. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
9-es, és 10-es: Én nem bánkódnék a helyetekben. Talán csak nem veszitek észre a normális embereket magatok körül, mert elbűvölnek a hazugok, a csalók. Nem tudom, hány évesek vagytok, de idővel átlátjátok majd az igazi értékeket is, nem csak a felszínt. Remélhetőleg ;)
2022. szept. 9. 14:49
 13/30 A kérdező kommentje:
11-es, én sokáig pont ilyen nap voltam. Nagyon sokáig... Csak elherdáltam. Gőgös és önző lettem egy ponton túl. Pontosan, az ego tette tönkre ezt a "naprendszert". De meg kellett történnie, mert sokkal tisztábban látom már a dolgokat.
2022. szept. 9. 14:51
 14/30 anonim ***** válasza:
Mire átlátod a világot rájössz, hogy a hazugok és csalók is normális emberek, csak más a motivációjuk.
2022. szept. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Nem volt szar gyerekkorom, de mindig tudtam, hogy csak egy vagyok a sok közül, és nekem kell elérni, amit akarok.
2022. szept. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
5 és fél.
2022. szept. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
14-es, ezt a gondolatmenetet már én is végigpörgettem az agyamon, de a végkonklúzióm az: akár véletlenül, akár tudatosan ártasz másoknak, az elítélendő cselekedet motivációtól függetlenül. Az ember addig tolhatja ki ezeket a dolgokat, amíg nem árt vele senkinek. Az nem mentség, hogy "azért tettem, mert boldog akartam lenni." És amíg a hazugok és csalók erre rá nem jönnek, addig bizony hibát hibára halmoznak.
2022. szept. 9. 15:12
 18/30 anonim ***** válasza:
A ártás tilalma egy törekvés, a magadnak való jót okozás, a fő motiváció. Így értelmezhető a gazemberek élete.
2022. szept. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
18-as, és ez pont jó alap ahhoz, hogy az ember magába nézzen, és elkezdjen megváltozni. Kezdve azzal, hogy az összes múltbéli hibáját végigveszi, és tanul belőle. Én már csak tudom, keresztül mentem rajta. Mondjuk én se hazug, se csaló, se gazember nem voltam, csak egy önimádó egoista barom.
2022. szept. 9. 15:20
 20/30 anonim ***** válasza:
A tini kapcsolatok, a kaocsolazi tanulas fejlodes nem a korrekt holtomiglanrol szolnak. A tini fiuk érzelmileg is fejletlenek. A huszasok is. De talán még a felnottek is.
2022. szept. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!