Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hány évesen jöttél rá, hogy a...

Hány évesen jöttél rá, hogy a világ nem körülötted forog, és a saját boldogságodért csak és kizárólag te felelsz?

Figyelt kérdés
Nálam elég későn jött ez a megvilágosodás. Kb 29 éves koromban. Az a lesújtó felismerés, hogy a világ nem értem forog, és nem is én forgok a világ körül, hanem egy szimbiózis része vagyok. Ki hány évesen döbbent rá erre? És mi volt a kiváltó esemény?

2022. szept. 9. 14:15
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
20-as, már amelyik. Nagyon sokfajta ember, és fiú létezik. Tinédzser kort tekintve: a vagánykodók, a csendes magukba fordulók, stréberek, a bohócok... Csak a fiatal lányok ezek közül mindig csak a vagánykodókra figyelnek fel, akik pont azért vagányak, mert laza erkölcsűek, lazán viszonyulnak a világhoz, mindenhez, így a lányokhoz is. Ez a lazaság tetszik a fiatal lányoknak, de az idősebbeknek is sok esetben. Persze hogy csalódás a vége a legtöbb ilyen kapcsolatnak. A csendes, magukba forduló fiúkat észre sem veszik. Akiknek nincs 1500 insta követője, meg fene se tudja mi alapján ítélkeznek. Pedig a mély érzelműek ott vannak legtöbb esetben a csendesek közt. A bohócok általában a feltűnési viszketegségük és kisebbségi komplexusuk közt pattognak oda-vissza, jó eséllyel borongós felnőtt kor vár rájuk. Míg a stréberek idővel vagy komoly "üzletemberek", vagy kiégett patríciusok lesznek. Figyelem, a régi osztálytársaim miként érvényesültek felnőttként. Nagyon érdekes tanulmány annak ismeretében, milyen gyerekek voltak :)
2022. szept. 9. 16:00
 22/30 Metionin ***** válasza:
100%
Az, hogy a világ nem körülöttem forog, kb. mióta az eszemet tudom. Az, hogy csak magamra számíthatok, kb. oviban esett le, szóval elég korán szembesültem a valósággal. Bár nálunk ezt nem is titkolták soha, a szüleim is mindig mondogatták.
2022. szept. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Visszagondolva sosem volt olyan pont az életem során ahol azt gondoltam hogy körülöttem forog a világ. Nehéz gyerekkor, és a nagy család miatt mindig tudtam hogy nem vagyok kivételes vagy különleges, nem én vagyok a világ közepe.

Azt hogy csak magamra számíthatok szintén gyerekként tudtam meg, hasonló okokból.

Nem sajnálom hogy ez az időszak kimaradt az életemből, távol áll tőlem az egoizmus.

2022. szept. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Nem rémlik, ilyen. Mármint igen, arra rá kellett jönnöm, hogy tennem kell magamért, hogy jobb legyen. Az kb 23 évesen jött el (előtte is voltak dolgok, de ekkor lett olyan szinten hogy... ekkor találtam meg, hogy hogyan érhetem el a céljaimat).


Szóval olyat soaem gondoltam, hogy körülöttem forog a világ, hogy mások fognak megtenni nekem mindent, nekem meg csak kérnem kell, vagy nem tudom... vagy hogy gondolatolvasásból tudni fogják mi kell nekem, és meg is teszik, vagy nem tudom mire gondolsz.


Tehát én mindig úgy voltam, hogy nekem kellene tennem valamit, csak nagyom sokáig nem érdekelt, mert nagyon jól megvoltam a mamahotelben, gamerkedve, aztán koleszban, stb....

2022. szept. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
22-es, azt azért nehezen tudom elképzelni, hogy oviba jöttél rá, hogy senkire nem számíthatsz. Akkor hogy éltél? Magadnak vásároltál be, és volt saját házad? :)
2022. szept. 12. 17:51
 26/30 anonim ***** válasza:
#25, a börtönben is ellátnak fizikailag, mégse érzed jól magad, és azon kívül hogy a létszükségleteid megvannak, magadra vagy utalva.
2022. szept. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
De valahogy mégis felnőttél. Itt vagy, valaki adott enni, és életben tartott.
2022. szept. 12. 18:06
 28/30 anonim ***** válasza:

Nem az vagyok aki írta az eredeti választ, de én pl oké hogy életben maradtam, de sokszor csak szimpla gonoszságból nem adtak enni sem és vertek is, és egy érzelmi roncs vagyok aki képtelen boldogulni az életben, egy rohadt telefont nem tudok elintézni, csomagot átvenni, boltba menni, mert bepánikolok. Minden alkalommal mikor ennem kell sírok. Dolgozni sem tudok egyértelműen, most egy érettségit próbálok megszerezni estin, de az is nagyon sok nekem, csak gyógyszerek használatával tudok bemenni egyáltalán, pedig csak heti kétszer kell. És ez csak egy kis szelete a problémáimnak. Amúgy a balszerencsén múlt hogy itt vagyok, nem a "szüleimen". Amúgy kb 6 éves korom óta folyamatosan a halálra vágyom.

És nekem nagyon sok emberhez képest még gyönyörű szép életem volt/van.


Lehet hogy neked csak apró problémáid voltak egész életedben, de nagyon sok ember nincs így. Szóval ne nyomasd a gúnyos megjegyzéseidet kérlek, mert bohócot csinálsz magadból.

2022. szept. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
28-as, eszemben nem volt gúnyolódni, ha ezt így veszed magadra, abból láthatod is, hogy másokban csak a negatívumot kutatod. Rengeteg embernek van pokoli élete, de a lélek nem taposható agyon, mint egy cigicsikk. A tűz addig ég benned, míg életben nem tartod. Rengeteg "hőstörténet" szól arról, hogy a nehéz sorsú gyerek a nehéz sorsából erényt kovácsolt, a sorozatos fájdalomtól megerősödött, és ez az erő vitte végül sikerre. Rengeteg ilyen példát találni a sport világában például. Az, ha valakinek szép élete van, vidám gyerekkora, semmit nem jelent, ugyan úgy lehet belőle alkoholista, depressziós, drogfüggő, öngyilkos. Mert túl sok jót kapott, és kiégett a jótól, nem tudja már élvezni mert elinflálódott benne. Tehát, bármilyen sorsú is az ember, bármilyenek is a körülményei, Ő MAGA felel a saját sorsáért. Ha erős vagy, megválthatod a világot. Ha gyenge vagy, agyonnyom a civilizáció minden terhe.
2022. szept. 12. 18:40
 30/30 Metionin ***** válasza:
25. Ellátták a fizikai szükségleteimet, ahogy az oviban is de mégsem éreztem azt, hogy számíthatok rájuk, mert azokon kívül úgy kellett léteznem, mintha nem is léteznék. Bármi problémám volt, mindig elintéztek annyival, hogy oldjam meg, majd az életben is mindig nekem kell megoldani, nem fog mellettem állni senki. Kezdve a piti kis problémáimtól, hogy az oviban megütött az óvónő, az iskolában megbántott valaki, a nagyobb problémákig amik később fordultak elő. Ha mondanivalóm volt, kussoljak mert úgysem segít senki majd az életben sem stb. Az, hogy életben tartanak, különben börtönbe zárják őket, nem egyenlő azzal, hogy számíthatsz rájuk.
2022. szept. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!