Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A boldogságot mennyire lehet...

A boldogságot mennyire lehet megvenni? Mik a boldodosag "mesterséges" úton "megszerezhető" formai? Mik azok mesterséges, kézzel fogható dolgok, amikel a boldogságot(vagy csak annak illúzióját) megvehetjuk? Drog, szex és maga a pénz?

Figyelt kérdés

Ha tudományossan, objektíven nézzüK. Az embert pedig, mint egy

olyan (kiserleti)alanyt, aminek ÈRZESEI, èrzelmei vannak.Ilyen èrzès pl.a BOLDOGSÁG.Az első mosolyok,a gondtalan gyermekkounk.Aztan valami "eltörik".



2022. szept. 10. 12:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

En ugy látom fiziologiai szervezeti közérzeti a boldogság alapja csak.

Ha vki pl jol táplálkozik egeszseges esetleg sportol kiegyensulyozott munkahelye párkapcsolata van sokkal esélyesebben boldog mint az aki pl majkrémes kenyéren él magányosan esetleg munka nelkul. Ez utobbit még a depresszio is megtalálja még rosszabb lesz motivacio is csökken.

2022. szept. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez eléggé egyénfüggő. Viszont a pénz igencsak megkönnyíti az ember dolgát, ha boldogságról van szó, mondjon bárki bármit...
2022. szept. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs olyan, hogy állandó boldogság. Az emberben folyamatosan változnak az érzések, adott ingerek hatására. Nem létezik állandó boldog állapot (talán csak Buddhának sikerült elérnie :).


Lehet valaki boldog kevés pénzzel és párkapcsolat nélkül is, ha megtanul örülni annak, ami van, de az emberek erre elég nehezen képesek, mert mindent hamar megszokunk és kell valami új inger, ami boldoggá tehet minket. A gazdag emberek többsége amúgy folyton panaszkodik és boldogtalan (sok ilyet ismerek). Szóval nem a pénztől függ.

2022. szept. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

+1

Magamon ia feltunt ha pl egész nap nem eszek egész nap fáradt gyenge vagyok akkor depis is, de pl még nagyinál is ha eszek huslevest, energiám van, tele leszek tervekkel célokkal energiával motivacioval es sugárzom szinte


Vagy egy adott probléma ha fáradtan talál be, akkor lesokkol elbőgöm magam rajta, DE ugyanaz a probléma ha máskor jön szembe, megoldom 2 pillanat alatt.

2022. szept. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
*is
2022. szept. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Ha magamból indulok ki, most tegyük fel hogy nyerek 1 millió forintot. Ha megnyitom a mybankot a telefonomon és nézegetem az összeget, az max 5 percig tesz boldoggá. Viszont ha befüzetek belőle egy külföldi utazásra, megveszem a könyveket és játékokat amiket régóta akartam, és eszek belőle jókat, akkor boldog leszek. Szóval ha a pénz nem is, a belőle megvehető dolgok szerintem boldogatítanak. Elvégre az élmények nagy része nincs ingyen (sajnos).
2022. szept. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

A boldogság egy átmeneti és múló kémiai tüzijáték az agyban. Hormonok okozzák, és biológiai lehetetlenség pl évekig folyamatosan boldognak lenni.

Itt is helyesebb lenne az elégedettség kifejezést használni. Ha vkinek nincsen pl halálos, vagy fájdalmas betegsége, akkor az elégedettség többi kellékét meg tudja venni pénzért. Nyugodt, stressz mentes élet, kényelmes otthon, autó, szabadidő, egészséges, finom ételek, stb. És a közmondással ellentétben igenis lehet venni pénzért boldog párkapcsolatot is, elég megnézni a sok sugardaddy-sugarbaby kapcsolatot. Vagy pl Lölő is megvette Andikát kilóra.

A szegény embernek nem a külföldi nyaralás hiányzik a boldogsághoz, hanem az egészséges étel, lakás, gyógykezelések.

2022. szept. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetetlen az állandó boldogság. Én boldog vagyok és mindigis az voltam. Persze volt, hogy negatív érzelmeim voltak, ezeket meg is éltem, de ez sak azt jelenti, hogy pillanatnyilag nem voltam vidám. A boldogság nem ugyanaz. Lehet valaki alapvetően boldog és érezhet közben fajdalmat néha.


A kérdésre: a pénz segít, előnyhöz juttat, de nem tudod megvenni a boldogságot. Azaz, lehet bármennyi pénzed, nem garantálja, hogy boldog leszel. De persze, eggyel kevesebb gond, hogy nem kell a pénz miatt aggódni.

2022. szept. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A boldogság titka bennünk van


Nehéz pontosan definiálni, hogy mi a boldogság, valószínűleg mindenki máshogy írná le, hogy számára mit jelent ez a szó. Megfogalmazhatatlan. Tünékeny mivoltából adódóan sokszor csak azt vesszük észre, hogy milyen boldogok voltunk (múlt időben). A hiánya sokkal egyértelműbb, mint mikor jelen van az életünkben. Az is nagyon változó, hogy ki mitől érzi magát boldognak… Erről beszél sok képpel, kevés szöveggel A boldogságárus.A boldogság sok összetevős dolog, több mindennek egyszerre kell jelen lennie az ember életében ahhoz, hogy a boldogság megjelenjen – mondja Martin Seligman amerikai pszichológus, a többek között általa megalapozott pozitív pszichológia szerint az emberek akkor boldogok, ha megvan az életükben: az élvezet, ami lehet akár egy finom étel, vagy egy forró fürdő, az elmélyülés egy számukra kedves tevékenységben, vannak társas kapcsolataik, van valamilyen cél vagy küldetés az életükben és végül ott van a siker. Nincs kész recept, mindenkinek eltérő arányban vannak jelen ezek a dolgok az életében, mindenkinek más a célja, mást jelenti a sikert, más okoz örömöt.


Ezt írja le Davide Calì is A boldogságárus történetében. Nagyon tömör, rövid szövegről van szó. Nincs szépelgés, nincs sallang, nincs didaxis (ha a hátsó borítót nem számítjuk). A könyv célja ebben az esetben nem kifejezetten szórakoztatás, hanem sokkal inkább a gondolatébresztés. Megdolgoztatja az olvasót, nemcsak olyan módon, hogy elgondolkozik a történet jelentésén/üzenetén, vagy hogy neki mit is jelent a boldogság, hanem úgy is, hogy ezt meg kell beszélnie azzal a gyerekkel, akinek felolvassa a szöveget. Enélkül ugyanis lezáratlan maradna a történet, a ki nem mondott lényeget magunknak kell megfogalmazni.

A lényeg talán „csak” annyi, hogy a boldogság nem megvehető tárgy, az érzést nem külső dolgok befolyásolják, a boldogság képesség. A pozitív végkifejlet pedig az, hogy a képesség fejleszthető, egy kis szerencse sosem árt, de lehetőségünk van tenni saját boldogságunkért.

2022. szept. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Darius- ***** válasza:
Nagyravágyás kivégzi a boldogságot. Számít, hogy ki a partner, családtagok, ismerősök.
2022. szept. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!