Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek csak részben az...

Az emberek csak részben az evolúció által alakultak ki, de valójában mesterséges gondolataink vannak, mivel a világunk szimuláció mi pedig bár élhetünk benne, de bizonyos funkciókat belénk ültettek amivel szabályoznak minket, vagy tudnak ha kellene?

Figyelt kérdés
ha van valami hasonló, elsőre (másodszorra is?:D) talán őrültnek tűnő elképzelésetek, megosztanátok velem? és én is kifejtem bővebben amit gondolok, ha érdekel :)

2020. júl. 23. 20:34
A kérdező szavazást indított:
én Istenben általi teremtetésben hiszek
én az egyszerű evolúcióban hiszek
én egy a közvélemény által még nem elfogadott létezés-elméletben hiszek
19 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%

Kicsik vagyunk mi ahhoz, hogy rájöjjünk, ráadásul rendszeren belül elég nehéz is mindez.


Mindenesetre sok kutató egyre inkább elfogadottnak tekinti a hologram-univerzum elméletet (keress rá). Akkor pedig a világunk egyfajta szimuláció, ami akár lehet "teremtett" is, evolúcióval, mindennel együtt, amire eddig rájöttünk.

2020. júl. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
* holografikus univerzum - bocsi, kissé fáradt vagyok mára
2020. júl. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
36%
En ugy vagyok vele maguk az emberek szimulàljàk maguknak. Lass vonzas tv e is ezt mondja
2020. júl. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
76%
Ez egy nagyon-nagyon nehéz, de érdekes kérdés. Erre igazából nagy eséllyel csak akkor fogunk választ kapni, miután meghaltunk, DE simán elképzelhető, hogy még akkor sem, mert tulajdonképpen jelenleg még azt sem tudjuk eldönteni, hogy ha meghalunk, akkor valóban meghalunk-e, vagy sem! :D
2020. júl. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
nem kifejezetten az igazságot és a választ keresem, csak mások elképzeléseire vagyok kíváncsi, mert a sajátomat már ismerem, de találhatok ötleteket mások gondolataiban is.
2020. júl. 23. 21:11
 6/15 anonim ***** válasza:

Annyi ilyenen filóztam még télen. Faterom szerint börtönbolygó voltunk még anno, úgy lettünk mi.


Aztán haverom viszont abban hisz hogy hibrid faj vagyunk.


Én bármelyiket elfogadom, teremtés, evolúció, idegen faj...úgysem tudjuk meg az igazat soha!

2020. júl. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
26%

Az ember vegletekben gondolkodik. Mindennek van ellentetparja, kezdete es vege, kevesebb es tobb, jo es rossz (stb), a vegtelenseget nem tudja felfogni az agy.

Igy szinte kotelezo volt megalkotni Istent is. Bar Isten megalkotasa velt vagy valos esemenyeken alapszik, a tortenelem folyaman szamos alkalommal kivalo eszkoze is volt a szinten ember altal megalkotott egyhaznak.

Majdnem minden vallas alapvetese a szankcionalas. Majdnem mindegyik celja az iranyitas, az egykori tarsadalmi ertekrendek (akkor) elfogadott normainak betartatasa az egyhaz altal krealt vallas szabalyrendszerenek megfelelo mederben tartasaval, mely mederbol kilepes szankciot von maga utan.

Az emberi agy a vegletekben valo gondolkodas okan hierarchikus. Minden eletciklusaban hierarchiaban gondolkodik, ilyen modon soha nem tud egyenlosegjelet tenni ember es ember, gondolat es gondolat, ertek es ertek kozott. Mindig lesz valaki, aki kevesebb vagy tobb.

Isten a krealt hierarchiank csucsa. Nem vagyunk kepesek onmagunkkal egyenlove tenni.

Evolucios szempontbol szuksegunk van iranyitasra, es hitunk is azt taplalja bennunk, hogy nalunk van egy joval tobb es nagyobb hatalom, ami a rossz dolgokat "kezben tartja".

Ezert nem tudok valaszolni arra, hogy Isten, vagy evolucio az, amiben hiszek.

Azt tudom neked mondani, hogy kepes vagyok hinni abban, hogy az eletnek, a vele jaro tapasztalatoknak (pozitiv es negativ), a letezesnek celja van. Mindenki megtapasztalasa fontos, akar jo, akar nem jo, mely megtapasztalasok letezesunk alapkovei es ertelme es folepiti azt az egyseges egeszet, amit ebben a pillanatban nem ertunk. Ez az egesz Isten.

Tehat Isten te vagy, o, es en vagyok, a reszunk, es mi is a reszei vagyunk.

2020. júl. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

7) akár értelmes is lehetne amit mondasz, csak a bekezdések abszolút nincsenek összefüggésben egymással :D


"Isten a krealt hierarchiank csucsa. Nem vagyunk kepesek onmagunkkal egyenlove tenni."

"Tehat Isten te vagy, o, es en vagyok"


"a vegletekben valo gondolkodas okan hierarchikus" javíts ki ha tévedek de a 2nek semmi köze egymáshoz :D

2020. júl. 23. 22:25
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Semmi baj azzal, ha nem erted.

Meg azzal sem, ha megmosolygod ;)

2020. júl. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
ahogy azzal sincs baj ha nem tudod megvédeni amit mondasz. legalább nem kell vele foglalkozni
2020. júl. 23. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!