Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan hagyjam el a "nyökögést...

Hogyan hagyjam el a "nyökögést" beszéd közben?

Figyelt kérdés

Sajnos alapból elég introvertált személyiség vagyok, és eddig nem annyira beszélgettem sok emberrel, viszont most egyetemen szeretnék minél több csoporttársammal megismerkedni, hogy végre legyenek barátaim. Eddig egész sok program volt nekünk, gólyáknak, és volt lehetőségem beszélgetni, de tök ciki volt hogy nagyon kevésszer tudtam normális, összefüggő mondatokban beszélni, illetve sokszor nyelvtanilag sem tudtam összeegyeztetni a mondanivalómat. Írásban talán nincsen ekkora problémám a kommunikációval, mert ott van elég időm végiggondolni mit is szeretnék kifejezni, de élőben mintha lefagynék. Utólag végiggondolva mindig tudom mit és hogyan kellett volna mondanom, de ott helyben ezt nem tudom átadni. Amúgy az aktív szókincsem valóban nem valami nagy, illetve sajnos nem is tartom magamat olvasott embernek, talán ez is lehet az oka annak hogy ezzel a problémával küzdök.

Szerintetek ezt hogyan tudnám orvosolni? Az olvasás segítene ezen? Miket olvassak? Esetleg ez idővel ahogy egyre több emberrel beszélgetek, javulni fog?

Köszönöm a segítségeteket! :)

21/L



2022. szept. 11. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Önfegyelem kérdése.
2022. szept. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%
Az eddigi iskoláidban kellett volna megtanulnod beszélni és értelmes mondatokban kifejezned magad. Furcsa, hogy erre egyik tanárod sem figyelmeztetett. Esetleg menj el valamilyen emberi társaságba, ahol kötelezően kell beszélgetni, de az sem baj, ha magadban félhangosan beszélsz. Az olvasás önmagában kevés, esetleg hangosan kellene olvasnod, pl. tanuláskor, hogy halljad a saját hangod, ne ugorj át szavakat és hangsúlyozd a lényeges szavakat.
2022. szept. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gyakorlás kell, menni emberek közé, eseményekre, programokra és minél többet beszélgetni. Mivel visszahúzódóbb vagy, olyanokra menj ahol nincs nagy hangzavar, akár főleg a beszélgetésen van a hangsúly (filmes, könyves kibeszélők, tematikus események, társasozások, stb.).
2022. szept. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gyakorolj a családdal
2022. szept. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!