Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy gyógyuljak ki?Mizantróp...

Hogy gyógyuljak ki?Mizantróp vagyok.

Figyelt kérdés
Nagyon sokan udvarolnak nekem,többen szeretnének feleségül venni de egy dolog meggátol,hogy boldog lehessek akárkivel is.Nagyon sokszor megaláztak,szúrkálódtak.Az egész gyerekkorom a számkivetésből,gúnyolódásból állt csak mert esetlen és félős voltam.Vert egy rokonom(nem a szüleim),majdnem meg haltam többször is viszont Isten szeretete kihúzott a halál "fogalmától".Azt akarta,hogy még éljek.Ezek a dolgok miatt olyan fokú embergyűlölet alakult ki bennem,hogy legszívesebben sokszor az egész emberiséget kiírtatnám.Vannak olyan képzelgéseim,hogy bárcsak állatok uralkodnának az emberek helyett,lennének eladók a boltokban,lennének az ügyintézők,diszpécserek stb.Az emberi erőszak,bűn,bántalom és gyűlőlködés olyannyira megutáltatta velem a férfiakat és a nőket hogy úgy érzem akár képes lennék megölni sok sok embert.Idegesítenek a bájolgó,kacérkodó szerelmesek,idegesít,hogy egy szűkebb közegbe pl stáb,Facebook munkahely,család,hírességek egymás között hogy mindenkinek jópofizni és köszönni kell.Pl miért köszönünk mindenkinek egy munkahelyen vagy pl egy volt kollegánknak miközbe semmit nem tett le az asztalra nekem hogy köszöngesek neki.
2022. szept. 12. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha az alap kèrdésre akarsz választ: menj el szakemberhez, aki majd segít kezelni ezt a mérhetetlen dühöt.


Másrészt pedig, figyelj. A világ olyan, amilyen. Nem nagyon lehet vele mit kezdeni, de ez nem azt jelenti, hogy neked mindig rosszul kell érezned magad. Lazulj el, kapcsolj ki egy kicsit. Hallgass zenét, olvass vagy rajzolj. Meg fog nyugtatni. Vonulj el kicsit a természetbe. Ha ennyire szereted, foglalkozz állatokkal. Fogadj örökbe, vagy legyél ideiglenes befogadó. Járj menhelyekre önkénteskedni.


Ráadásul, ha úgy érzed, Isten segedelmével lehetsz jelen, azt se felejtsd el, ő minden teremtményét - tehát az embert is - ugyanúgy szereti. És ezt is várja el tőled is.

Tehát?

2022. szept. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tudod mit, inkább ne menj szakemberhez, mint azt az egyes javasolta, mert ha nem magánhoz mész, akkor egyből pszichiátriára küldhetnek kivizsgálásra.


Durva, hogy miket gondolsz. De tényleg!


Nyugodjál le a pcsba és kezdj önvizsgálatba. Nagyon valószínű, hogy magadat utálod, csak ezt kivetíted másokra is.


Az az ember, aki magával jóban van és ismeri önmagát, az messze szrik a környezetében lévő bájgúnárokra és képes az alapvető emberi normák betartására is, még akkor is, ha picit nehezére esik. Ha valahol, valamiben nem érzi jól magát, akkor vált.


Aki senkivel, sehol nem képes jóban lenni, annak magával kell kezdenie valamit, az fix.

2022. szept. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Darius- ***** válasza:

Emberiség egy fogalom. Ez 6 milliard + ember, amely mind mas. Ha egy kalap ala veszed oket, akkor az helytelen.

Van, akikkel érdemes lesz kapcsolatba lépni, és van akikkel nem kulonbozo okok miatt. Aki bantalmazott téged, az most akkor igy nyert, elérte a céljat , o nem csak fizikailag bantalmazott igy, hanem még lelkileg is, hisz mizantrop lettél.

Nekem is van pszichologiai betegségem, de annak nem része az emberutalat.

2022. szept. 13. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azzal,hogy oltogattok csak mégjobban megerősítitek bennem a mizantrópiát.
2022. szept. 13. 06:27
 5/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem érzem, hogy oltogattalak.

(1-es voltam)

2022. szept. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Én csodálkozom, hogy téged valaki feleségül akar venni.
2022. szept. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Úgy érzek mint a kérdező. Olyan sokan okoztak csalódást, hogy én is mindenkit elkezdetem utálni. Elég, hogy két lábon járjon és beszélni tudjon, már utálom.

Az állatok szerintem is sokkal jobbak. Én nem, szerintem nem azért mert nem eléggé intelligensek. Az intelligencia nem azt jelenti, hogy egyre szharabb leszel és kártékonyabb. De az ember így mossa kezét mint MINDIG. Mert mint MINDIG, az ember mossa kezeit majd másra mutogat:” Ő volt, ő a hibás, nem én!”. Képtelen gerincet növeszteni és kiállni a helyes mellett. Gyengék, önzőek és ocsmányok mindenkivel. Aki nem velük van ellenük.

Jaj inkább nem folytatom mert nem lesz vége az írásomnak.

A lényeg, hogy nyomorék férgek és tudatosan, saját elhatározásból nem akarnak változtatni mert jó nekik a mocsokban dagonyázni!!!

2023. jan. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Az ide irogató képmutató férgek szerint sincs semmi gond ezzel a mocsadék társadalommal.

Kérdező, az van, hogy durva kisebbségben élünk mit tiszta és jó emberek. Arányunk úgy 1-3% a teljes lakosságból.

Ezért érezzük ezt a helyet idegennek, gusztustalannak, romlottnak.

Én sem tudom még, hogy mi a mi szerepünk? Megváltani a világot? Megváltoztatni a többieket, jóra bírni? Lehetetlen küldetés.

De talán majd egy nap kiderül. Kitartást! Megértem milyen nehéz.

2023. máj. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül. A mizantrópi természetes annak fényében, hogy hogyan viselkednek egymással az emberek. Undorítóak és felszínesek.

Kevés az igazán tiszta és jó ember, ez fix. Azt mondják veled van a baj de semmi gond nincs veled, csak annyi, hogy kisebbségben vagy. Kisebbségiként meg szívás az élet mert mindenhol idegenként érzed magad.

Kitartást!

2023. jún. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!