Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindig többnek akarok látszani...

Mindig többnek akarok látszani. Hogyan gyógyuljak ki ebböl?

Figyelt kérdés

Az egész életem arról szól, hogy többet és többet, felvenni az emberekkel a lépést. Faluból indultam, városi egyetemet végeztem. Vidéken éltem aztán egy panelban. Jó volt. Nem volt autóm. Aztán hajtottam az elöléptetésért pedig nem volt anyagi gondom és Pestre költöztem az új pozicióba. Itt Zuglóban laktam egy kis régi, dohos lakásban, de jó volt nagyon! Imádtam. Viszont elkezdett zavarni hogy nincs kocsim, így vettem egy 500 ezres kocsit. Közben elöléptetést harcoltam ki. A kollégák újépítésü lakásban laktak mind, így én is átmentem olyanba dupla áron! Ott már kicsit kínos volt vezetö létemre a 20 éves kocsi, így vettem hitelre egy 5 éveset. Aztán 3 évre rá az új munkahelyemen mégjobb pozit kaptam és fel akartam venni a versenyt a manager kollégákkal.

Most ott állok hogy 2 éve vettem hitelre egy budai új építésü nagy lakást. Meg mellé lízingre egy új Toyotát. A vicc hogy anyagiakban ugyanott állok mint a kezdeti zuglói dohos lakásban, csak 2x annyit dolgozok és 2x annyi felelösség. Pénzem mindent kifizetve nem sokkal több marad mint akkoriban. Egy aranyketrecben érzem magam, sok anyagi felelösséggel! Ért ez a lakás és autó ennyit? Boldogabb nem vagyok az biztos! De fel akartam venni a versenyt hogy engem ne nézzenek kevesebbnek! Most az új szomszédaimnak Mercedese van meg nyaralója. Most hozzájuk képest érzem úgy hogy kevesebb vagyok?! Hova vezet ez?


Jól tenném, kivitelezhetö hogy fogom magam és visszamegyek arra szintre ahonnan jöttem? Elmegyek egy más helyre a kezdö állásomba, eladok mindent ami hitelre van és veszek azt ami kijön a pénzemböl? Akkor maradna pénz az élet élvezetére is, nem csak a munkára.


2021. ápr. 22. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elolvastam az egészet.Őszintén szólva én is elgondolkodtam már rajta,hogy jó lenne-e minél több minden.De arra jutottam,hogy legjobban talán úgy érezném magam ha egy erdőben laknék egy kis faházban,vadászgatnék,nem kellene semmivel foglalkoznom.Szerintem ez sokkal királyabb lenne.
2021. ápr. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit én is ilyen vagyok, és én is próbálok ezen változtani, mert rájöttem, ha mindig másokhoz viszonyítom magam, akkor sosem lehetek igazán boldog, nem élhetem a saját életem úgy, ahogyan én szeretném.


Nekem az szokott segíteni, hogy belegondolok. Őt csak látásból ismerem, látom miket hord, milyen autója van. De bármikor is láttam már az ő magánéletét? Tudom, hogy min megy/ment keresztül?


Lehet neki rosszabb élete van/volt, mint neked, csak nem látod. Kifele mindenki a szépet és a jót mutatja, pedig ahogyan szokták mondani, senki sem tökéletes. És ez így is van rendjén. Próbálj meg ezzel nem foglalkozni, csak állítsd le magad, ha észreveszed, hogy már megint épp erre gondolsz. És ha napok telnek el így, hogy leállítgatod magad, lehet már nem fog eszedbe jutni még a feltételezés sem.


Attól, hogy még faluból indultál és sok mindent elértél, még nem kell ugyanoda visszamenned szimplán mások miatt. Légy magadra büszke és mutass példát. De az igaz, hogy sosem szabad elfeledni honnan is indultál. Ez egy érték. És a te értéked. :)

2021. ápr. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A magyar társadalomban rengetegen szenvednek ettől, egy kisebb hányaduk pedig még élvezi is...
2021. ápr. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kettes vagyok


Azt kihagytam, hogy a mostani helyzetedben viszont nem érdemes maradnod, de ez miatt nem is érdemes visszamenned oda, ahonnan indultál, szimplán csak más utat kell találnod, ami járható

Minden kezdet nehéz, de meglátod, később sokkal jobb lesz

2021. ápr. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A netflixen van egy the minimalist: less is nkw című műsor. Nézd meg, hátha találsz benne valami jó ötletet, az alapfelvetés abban is hasonló.

Egyébként addig nem leszel boldog, amíg másokhoz méricskéled magad. Arra kell rájönnöd, hogy téged mi tesz elégedetté - a tapasztalatok szerint elsősorban nem az anyagi javak.

Mások helyett magaddal foglalkozz és a saját épülésedre tegyél. Persze ezt mondani könnyű, azt neked kell kitalálnod, hogyan jutsz el eddig. Sok sikert!

2021. ápr. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Megpróbálok javítani a helyzetemen.
2021. ápr. 23. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!