Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy gondolja azt, hogy nem...

Hogy gondolja azt, hogy nem ad vissza a kasszás?

Figyelt kérdés
Egy fővárosi kisboltban az egyik eladó nem ad vissza rendesen, 20-30 de volt már hogy 50 forintot sem adott vissza. Ezt úgy kell elképzelni, hogy ha 1970 a végösszeg, akkor a harmincat nem adja vissza. Nem az összeg nagysága ami kiakaszt, hanem a tény, hogy ezt úgy engedi meg magának, hogy én nem is jeleztem neki, hogy hagynék borravalót.

2022. szept. 12. 23:28
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
1970 és 2000-t adok bármilyen olyan kombinációban, ahol vissza kell adnia 30 forintot.
2022. szept. 12. 23:29
 2/18 anonim ***** válasza:
98%
Figyelmeztesd, hogy nem adta vissza. Addig ne lépj el a kasszától.
2022. szept. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Én is ott maradnék a kasszánál és néznék rá, "na most mi lesz?" tekintettel.

Egyébként alapesetben természetesen bankkártyával fizetnék, úgyhogy engem meg se tudna károsítani.

2022. szept. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
Én mindig megvárom a blokkot, úgyhogy muszáj visszaadnia. de mostanában mindig többet adnak vissza mert nincs elég váltópénzük :D
2022. szept. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%

Fizess kártyával, sokkal praktikusabb is, mint készpénzzel bajlódni.

Nekem van a tárcámban egy darab ötezres a biztonság kedvéért, és mindent bankkártyával, pontosabban a telefonomban lévő virtuális kártyával fizetek, Google Payen keresztül.

2022. szept. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%
Benzinkutakon szokták ezt sokszor eljátszani.Meg mikor várom a blokkot,fogja és kivágja a szemetesbe. Olyankor kicsit durcás leszek..
2022. szept. 13. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
21%
A blokkot akkor dobták csak ki nálam eddig amikor látták hogy nincs érdekemben elvenni. Nem tudom, engem máshogy neveltek... Én nem is tennék fel kérdést 30 forintokért... Nagyon kicsi pénz, szinte szemét. Tudom, hogy sok kicsi sokra megy, de én nem veszítek sokat 30 forinttal, ő meg boldogabb lesz tőle, szóval én így gondolkodom.
2022. szept. 13. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%
Vásárlók könyve, beírás, utána fogyasztóvédelem...
2022. szept. 13. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
63%

Kérd el tőle! Amúgy kisboltokban készpénzzel fizess! Egyrészt mert nekik komoly anyagi terhet jelent a kártyás fizetés, és ha csak valami apróságot veszel, az akár nettó ráfizetés is lehet nekik. Másrészt ha egyszer eltűnik a készpénz, onnantól kezdve a bankok bevezetik a negatív kamatot, vagyis irgalmatlanul meg fogják sarcolni a bankszámlákat. Jelenleg ezt nem tehetik meg, mert akkor mindenki rohanna kivenni az összes pénzét.

A telefonos fizetés még rosszabb, mert ha ellopják a telefonodat, akkor hozzáférnek a pénzedhez is.

2022. szept. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

"Nem tudom, engem máshogy neveltek..."


Azaz téged úgy neveltek, hogy hagyd magad hülyének nézni.

2022. szept. 13. 08:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!