Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A boldog élethez mi kell inkább?

A boldog élethez mi kell inkább?

Figyelt kérdés

2022. szept. 14. 10:00
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
72%
Alacsony rezsi.
2022. szept. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
73%
Pénz szerencse és jó karma
2022. szept. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
71%
pénz és boldog párkapcsolat.
2022. szept. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
60%
Önbizalom és egészség
2022. szept. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
86%

Én már annak örülnék, ha megfelelő fizetésem lenne.


Csak saját magamon látom, mennyit számít a pénz és az anyagi értelemben vett megbecsültség.


Amíg az éreztem, hogy relatív jól keresek (pedig sosem kerestem őrülten jól) addig a munka is motivált, szívesen álltam neki, azt éreztem, hogy van értelme dolgozni, hajtani, és szép lassan haladok az életben.


Mivel a munka rendben volt, a szabadidőm is nyugodtabban telt, tök sokan mondták, milyen jól élek (nem anyagi értelemben), milyen inspiráló a pozitív életszemléletem, látásmódom.


Mindezt az anyagi biztonság adta fejlődés adta számomra.


Most meg eltelt 1-2 év és teljesen megváltoztam.


Fizetésem nem nőtt, maradt ugyanannyi, így már meg kell néznem mit vásárolok. Az eddig elérhetőnek tűnő dolgok távoliak lettek, mint autó például. A cégvezetőnk most találta ki, hogy vissza vágja a magán tankolásokat, mert drága a benzin... hát remek, mert a dolgozóknak nem drága amikor nem elég, hogy a fizetésük nem nőtt, még azt a 20-30 ezer Forintot is elveszik tőlük, amit magán célra tankoltak (mert hogy senki nem élt ezzel vissza, mindig is volt egy limit).


Mellette mivel a fizetésem elmaradt, az ingatlanárak meg elmentek, csak egy szaros panellakást tudtam venni, hát nem ez volt minden álmom. Rengeteget kellene még beleölni, de pénz hiányában ez sem egyszerű.


Kapcsolat szempontjából is azt érzem, vakvágányon vagyok a pénz miatt. Hiszen erősen behatárolja az ismerkedési körömet, hogy csak egy csóró panellakó vagyok, akinek folyton zajos, bagószagú lakása van hála a körülötte élő proliknak. Ha lenne normális, teljes összegre bejelentett fizetésem akkor nagyságrendekkel jobb helyen vehettem volna lakást.


Sajnos a pénz hiánya (pedig most még nincs is igazán hiányom belőle) erősen rányomja a bélyegét a mindennapjaimra, ezáltal a gondolkodásomra, kapcsolataimra is.

2022. szept. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a munkámat és életemet nézem, össze tudtán foglalni úgy, hogy:


Régen:

"Na, ezért dolgozom! Ezért élek!"


Ma meg felkelek, és felteszem a kérdést:

"Ezért dolgozom? Ezért élek?

2022. szept. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
73%
A boldog élethez legfontosabb, hogy az ember olyan munkát végezzen, amit szeret, és találja meg a szerelmét az életében. Más nem kell hozzá.
2022. szept. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
34%

#17 és az összes többi, aki a pénzt isteníti


Ha halálos beteg vagy, vagy súlyos beteg, akkor is ezt mondjátok, hogy csak is a pénz, munka fontos a boldog élethez?


Ha nincs egészségetek, akkor boldog se tudtok lenni. Vagy ti nagyon boldogok vagytok, mikor köhögtök, fáj a torkotok, megy a hasatok, lázasak, betegek vagytok..stb.?

2022. szept. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
0%
#18 Hagyjuk már az ilyen demagóg "halálos beteg vagy" sarkításokat. Ennyi erővel felhozhatod azt is, hogy hiába vagy a világ legboldogabb embere, mert bármikor elüthet egy busz aztán annyi. Ettől még a többség sem halálos beteg nem lesz, sem a busz nem fogja elütni.
2022. szept. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
24%

#19

Milyen demagógról beszélsz te? Magyarország Európa egyik legelhízottabb országa, és az egyik legbetegebb nemzet is vagyunk. A lakosság háromnegyedének minimum van valami egészségügyi problémája. Amikor jön az állítólagos influenza járvány évi kétszer, a lakosság fele ágynak esik...stb..


Szóval, oké, hogy nem halálos betegség, viszont szimpla betegen se vagy boldog, vagy te igen, mikor éppen a vécéd fölött hánysz, mert elkaptál egy hányásos hasmenéses vírust?

2022. szept. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!