Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A boldog élethez mi kell inkább?

A boldog élethez mi kell inkább?

Figyelt kérdés

2022. szept. 14. 10:00
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
76%

#18 Illetve szépen hangzik, hogy "egészség". De sajnos pénz és egészség kéz a kézben járnak.


Ha szar helyen laksz, szar kajákra telik, testileg és lelkileg kikészítő robotolást végzel egész életedben, akkor előbb utóbb cseszheted az egészséged is.


Ismerek olyan embereket akik milliókat költöttek az egészségükre, műtétekre, magán orvosra. Átlag embernek esélye sem lett volna túlélni, hiszen pénz hiányában beteszik valami végtelen várólistára, és konkrétan hagyják meghalni.


Egészségügyünk úgy kalap szar, ahogy van. Kedvencem amikor elmentem kisebb műtétre, közölték, hogy vagy több hónapos várólista, vagy magánban befizetek 20 ezret a vizsgálatra, 40 ezret a műtétre és azon a héten kaptam időpontot... Miről beszélünk?

2022. szept. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
76%

#20 Nyomod továbbra is a demagóg szöveget és megkérdezed milyen demagóg szövegről beszélek.


Tök jó, elhízottak vagyunk, betegek vagyunk, hurrá. Azt is tegyük hozzá, hogy átlag magyarnak egy pár napos balatoni nyaralás is luxus, a szar szemét mocsok kajákon kívül minden más drága.


És továbbra is csak magamnál maradva:


Hát rohadtul nem volt mindegy, hogy volt pénzem normális kajákat enni, vagy elmenni egy kondiba, elmenni kisebb utazásra, mert tellett rá.


Mentálisan sem volt mindegy, hogy azt éreztem, van pénzem és biztonságosan élek, vagy azt érzem minden percben, hogy tök feleslegesen hajtok, mert egyre kevesebb marad hó végén. Az összes körülöttem lévőn azt látom, hogy mindenkit kezd megviselni már most a pénz értéktelenedése, és ez még csak az egész válság kezdete.


Vagy csak szimplán marhára nem mindegy, hogy van pénzed és veszel hegyoldalban lévő családi házat ahol szívod a friss hegyi levegőt, vagy laksz egy Kőbányán, ahol nem lehet ablakot nyitni a sok dohányostól, meg a ház előtt pöfögő buszoktól. És úgy mész haza, hogy előre ideges és gyomorgörcsös vagy attól, hogy bagószagú, kukaszagú büdös lakásba kell hazatérj.


Akárhogy nézem, egészség és pénz kéz a kézben együtt járnak.

2022. szept. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
24%

#21-22

"De sajnos pénz és egészség kéz a kézben járnak."

Aham, persze...hagyjuk már. :D Ahhoz, hogy lemenj futni, vagy otthon a négy fal között mozogj az hol kerül pénzbe?

Az, hogy cukros lötty helyett, vagy alkohol helyett sima vizet igyál, az hol kerül nagyobb összegbe?

Az, hogy leülj meditálni, elengedd a nehezteléseket, megtanuld a stresszkezelést, az hol kerül pénzbe?


Gondolom egy és ugyanazon válaszoló írja, mind a kettőt, szóval, kifogást mindenre lehet találni, azzal már a magyarok Dunát tudnának rekeszteni.

Ezért tart ott a magyarok egészségi állapota, ahol van, mert mindenre csak a kifogást találják.


Hányszor mentél le futni ebben az évben? Hányszor kapcsoltál be egy meditációs zenét mikor stresszes voltál, hogy megnyugodj? Hány éve cipeled egyes fájdalmaidat, amiket nem tudsz elengedni?


A legtöbb betegség pedig lelki eredetű. Ha a lelkedet meggyógyítod a tested erre reagál és meggyógyítja saját magát. Csak ezt az anyagi gyógyszeriparos orvoslás nem propagálja, mert akkor hirtelen nem lenne bevételük.

Saját tapasztalatról beszélek, mikor semmilyen gyógyszer nem használt és minden leletem jó volt, utána néztem egy-két dolognak és kis idő elteltével hónapok óta szűnni nem akaró száraz köhögésből saját magam meggyógyítottam magam. Nem vagyok se sámán, se orvos, csak használom az internetet és tudom, hogy mit akarok keresni.

De tudom, hogy te ezt úgyis hülyeségnek fogod találni, úgyhogy ehhez kommentárt nem is kérek.


A megelőzésre kéne fektetni a hangsúlyt. Nem azt mondtam, hogy nem fontos a pénz, hanem azt, hogy a pénztől az egészség fontosabb.


A horvát tengerpartra lemenni nyaralni pedig sokkal olcsóbb, mint a Balaton.


Egyébként pedig nem a mostani kivételes helyzetből kéne kiindulni, hogy most válság van. Hanem az előtte lévő időszakból, amikor minden jó és happy volt. Akkor is inkább a legtöbben a mekit választották volna egy fél óra futás helyett. Meg lehet nézni az elhízási statisztikát.


Nem baj, nem fontos sokáig egészségesen élni. Úgyis túlnépesedés van. Mindenki úgy él, ahogy akar. A tetteiért úgyis ő a felelős. Mindenki azt kapja vissza az élettől, amit bele tesz. Ha nem akarsz foglalkozni az egészségeddel napi szinten, nem áldozol rá, akkor majd foglalkozol a betegségeddel, hogy majd abból valahogy meggyógyulj, ha esetleg meg tudsz.

Te vagy a felelős a saját egészségedért, senki más.

2022. szept. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

#23


Látom teljesen beindult a Bullshit generátor...


Persze, nagyon jól hangzik, hogy mozogj a 4 fal között, ettől még nem lesz mindegy, hogy saját konditermed van vagy egy panelban élsz ahol szívhatod a szomszéd füstjét.


Remekül hangzik, hogy meditálj, miközben a lakásod remeg a szomszéd prolik tüc-tüc zenéjétől és dübörögnek feletted mint az állatok. Vagy nem tudsz aludni mert remeg az ablakod a ház előtt eljáró buszoktól.


De nyilván mindenre lesz valami személyeskedő, lekezelő megjegyzésed meg puffogtatod a "horvát a zócsóbb mint a magyar" sablon szöveget. ettől még semmi nem lesz jobb.

2022. szept. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

Ráadásul úgy csinálsz, mintha kifogásokat keresnék, holott egyszerű tényeket írtam.


Engem egyszerűen érezhetően megvisel, hogy a pénzem kevesebbet ér, hogy egyre inkább azt érzem, nem haladok előre, mint ahogy ezt érzi bárki más is.


Pont erről pofázok, hogy a lelki és mentális egészség fontos. Csak hát marhára nem mindegy, hogy milyen körülményeket tudsz magad körül teremteni, mert azok meg fogják határozni az alap állapotodat.

2022. szept. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ha már mozgás, csak megsúgom, hogy rendszeresen túrázom, az elmúlt 3-4 évben 5.000+ km-t mentem az ország hegységeinek jó részét ismerem. Ez közel 5 Kéktúrányi távnak felel meg. Szinte minden hétvégén megyek valamerre.


És például pont ilyen szempontból rohadtul nem mindegy a benzin pénzünk.


Eddig a cég adott benzin pénzt, átlag 60 ezret el lehetett tankolni magán célokra. Ez 3-4 éve 3 tank benzin volt. Hozzátenném sosem használtam ki teljesen átlag havi 1-2 tankkal elvoltam.


Most 60 ezerből lassan 2 tank nem jön ki, a cégünk pedig pont most tervezi elvenni a magán benzin pénzeket. És hát sajnos nekem mint egyszeri dolgozónak még az a 20-30 ezer Forint is erősen fájó pont.


És ha már mentális feltöltődés, nekem pont az kellett, hogy a hajtós hétköznapok elől elmehessek a természetbe, ne egy panelban dögöljek, vagy hazamehessek vidékre a családhoz, meglátogassam a távoli barátokat.


Így meg kétszer meggondolja az ember, hogy hova tud elmenni az adott hónapban, csak hát nem mindegy, hogy eddig megvolt a feltöltődés, motiváltan, munkára készen kezdtem a hétfőket.


Így viszont nyilván sokkal kevésbé leszek motivált, ha már az eddigi élményeimtől is megfosztanak az anyagiak. Nyilván a munkát ugyanúgy elvárják tőlem.


És akkor ez csak a benzin, csak a bevásárlásaim átlag 40-50 ezerrel kerülnek többe, pedig kevesebbet fogyasztok, mint eddig. Mindez az elmúlt alig 1 év eredménye.


És ez az, hogy amikor pénzről beszélek, messze nem a végtelen gazdagságról meg milliókról beszélek, hanem a szaros 20-30-50 ezer forintokról. Ezek a mai világban aprópénzek, mégis ennyi elég ahhoz, hogy teljesen meginogjon az emberek anyagi biztonsága.


És akkor én még relatív jól keresek, nem őrülten sokat, de nem is minimálbért. Csomó ismerősöm, családtagom feleannyit nem kap mint én, fogalmam nincsen, hogy velük mi lesz hosszú távon.

2022. szept. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
65%
Szóval is akárhogy nézem, a pénz és lelki-testi-mentális egészség kéz a kézben járnak. Ahogy mondani szokás, a pénz nem boldogít, de a hiánya az boldogtalanná fog tenni.
2022. szept. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
Lelki béke.
2022. szept. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
20%

#27

Látom nagyon görcsösen próbálod menteni a menthetőt. A legelső kommentedben sehol nem említetted a testi-lelki egészség fontosságát, és most hirtelen, hogy valaki erre felhívta a figyelmedet, máris rájöttél erre?

Forog az a szélkakas rendesen.

2022. szept. 16. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
41%

#29 Már ne haragudj, de konkrétan amit most leírtál az ordas nagy hazugság.


Csak hogy idézzem amit írtam:


"Amíg az éreztem, hogy relatív jól keresek (pedig sosem kerestem őrülten jól) addig a munka is motivált, szívesen álltam neki, azt éreztem, hogy van értelme dolgozni, hajtani, és szép lassan haladok az életben.


Mivel a munka rendben volt, a szabadidőm is nyugodtabban telt, tök sokan mondták, milyen jól élek (nem anyagi értelemben), milyen inspiráló a pozitív életszemléletem, látásmódom.


Mindezt az anyagi biztonság adta fejlődés adta számomra."


Hiszen pontosan azt írtam, amit eddig és végig állítottam, hogy az anyagi biztonság adta motiváció miatt voltam kiegyensúlyozott és boldog.


Mi ez, ha nem lelki egészség? Hm? Erre válaszolj légyszíves.

2022. szept. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!