Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A boldog élethez mi kell inkább?

A boldog élethez mi kell inkább?

Figyelt kérdés

2022. szept. 14. 10:00
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
55%

#29 És hogy tovább idézzem magam, szintén legelső bejegyzésem:


"Sajnos a pénz hiánya (pedig most még nincs is igazán hiányom belőle) erősen rányomja a bélyegét a mindennapjaimra, ezáltal a gondolkodásomra, kapcsolataimra is."


Mi ez, ha nem a lelki egészség (hiánya)? Hiszen pont arról írok, amit az elejétől fogva állítok, hogy az anyagi biztonság kéz a kézben jár az egészséggel. Sajnálom hogy ezt nem tudod/akarod értelmezni, csak azért, hogy támadhass... ;)

2022. szept. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
45%

#30

Még mindig nem érted és az agyad csak a pénz körül forog. Tessék, majd a szakemberek írásai elmagyarázzák neked, hogy mi is valójában a lelki egészség:


[link]

[link]

[link]

2022. szept. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
0%
#32 Feladom, mert úgy sem érted, nem is akarod érteni azt amit szerintem teljesen normálisan, és értelmesen leírtam, csak köpködsz a másikra csak és kizárólag a saját, eltorzult látásmódodat hajtva ;)
2022. szept. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
0%

#32 Ráadásul továbbra is erősen torzítva csak azt böfögöd hogy "az agyad csak a pénz körül forog". Miközben ez szimplán egy hazugság és csak kiforgatod a másik mondanivalóját miközben végletekben gondolkozol.


Én meg nem végletekben, hanem összefüggésekben gondolkozom.


És a tény az továbbra is tény, nincsen szimpla "lelki egészség" nincsen szimpla "boldogság" hiszen a testi-lelki egészségedet és boldogságodat mindig is meg fogják határozni kisebb-nagyobb szinten külső tényezők.

2022. szept. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
49%

#32


Illetve csak mellékesen megsúgom az általad linkeltek között szerepel a Maslow féle modell, mint a "lelki egészség" piramisa.


Ennek az egyik alapköve pont a BIZTONSÁG ÉS VÉDELEM amiről végig beszéltem:

[link]


Idézem:


"Amint kielégültek a fiziológiai szükségletek, a biztonságiak kerülnek előtérbe.

A biztonság fogalma változott az idővel...

Ma már nem ugyanaz a jelentése. Sokkal komplexebb szükséglet lett, hiszen a “menedék” mellett jelentheti az egészségünket és akár az anyagi biztonságunkat is."


Tehát pontosan ezt írja, amiről beszélek végig... Hogy akár egészség, akár anyagi biztonság kell mint alap pillér.

2022. szept. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:

A válasz lehetőségek között direkt nem írtam ezeket, hogy egészség és pénz. Abból indultam ki, hogy nyomorogva és halálos betegen úgyse lehet boldog az ember.

Egy átlagos, szerény anyagi szinten élve, kisebb betegségekkel együtt hogyan lehet elégedett, derűs éltetet élni, akár előbbre lépni, ez a kérdés.

2022. szept. 17. 08:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!