Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azért nem kapok wolt futárként...

Azért nem kapok wolt futárként borravalót mert kövér vagyok? Vagy ez csak véletlen?

Figyelt kérdés
31 éves nő vagyok, múlt héten kezdtem a munkát. Online néha adnak előre a megrendelésnél, de személyesen kézbe szinte senki. Beszélgetek pàr itteni (nem pesten lakom) munkatárssal a telegramm csoportban, és ők rendszeresen kapnak, havi több tízezret tesz ki csak ez. Nem vagyok egy igénytelen külsejű, kedves is vagyok, csak sajnos múlt év december és idén marcius között híztam 30 kilót, amiből keservesen sok akarattal, gyógyszer melett 8 lement azóta. Valóban ez lehet sok embernek, mindegy hogy férfi vagy nő unszimpatikus velem kapcsolatban?
2022. szept. 14. 18:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Én mindig előre kikészítem a pénzt amit odaadok, így a futár külseje egyáltalán nem befolyásol.
2022. szept. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
wolton belüli borravalót sem kapsz?
2022. szept. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk se számít a kinézet, borravalóval a kézben szoktunk kimenni. Ha nem késik, elhozza a kapuig, es van otthon kp, akkor kap
2022. szept. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Én senkinek nem adok már, de csak azért mert sajnálom a pénzt, igaz, ma már csak akkor rendelek ha tényleg full üres a hűtő, és semmi kedvem nincsen elmenni vásárolni.


Sajnos drágultak a kaják az éttermekben, drágult a szállítás + akkor adjunk borravalót is, és kb +2000 forint a rendelés mondjuk év elejéhez képest.

2022. szept. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%

Nem értem miért annyira "kötelező" a borravaló...

Én se kapok borravalót informatikusként.

2022. szept. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Én már senki kiszállítónak nem adok borravalót, mert már eleve a szállításért is fizettem. De fogyj csak tovább és hasonlítsd össze, hogy adnak-e akkor, ha majd vékonyabb leszel. 😊
2022. szept. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

A borravaló előre ki van készítve, nem számít a futár milyensége. Ha felhozza a negyedikre, kap, ha kell mennem, nem kap.

Wolton meg amúgy is mindig az appban adok, mióta bevezették ezt a rendszert, nem készpénzezek.


De ha tippelnem kéne: rosszkor kezdtél futárkodni, ennyi a titok. A kollegáid eddig lehet, hogy jól kerestek, de ez nekik is vissza fog esni. Nem elég ugyanis az árak és a szállítási díjak emelkedése, a Wolt még bevezette mellé azt az adminisztrációs díjat, vagy nem is tudom, milyen néven futtatják...

De mikor kifizetem a 6-900 Ft-os szállítási díjat, majd még lehúznak 1-200 Ft-tal, mert csak, akkor biza már nem sok kedvem van még a borravalóra is rányomni, és ez a futáron csattan, hiába nem ő tehet róla.


Ui: dolgozz kicsit az önbizalmodon, ez baromi gáz, hogy ennyire a külsőd és a kilóid határoznak meg. :(

2022. szept. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem rendeltem wolton, kaját nem szoktam, csak nagyon ritkán egy közeli pizzériából közvetlenül, de nálam általános szabály rendelésnél, hogy ha van kiszállítási díj, akkor nincs borravaló.
2022. szept. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%

Wolt futár vagyok (mellékállásban), és amikor elkezdtem, engem is meglepett, hogy milyen ritkán kapok borravalót, a vásárlók kevesebb mint 1/5-e ad.


Ennek számos oka lehet. Mindig más hozza az ételt, nem úgy, mint amikor közvetlenül az egyik környékbeli pizzériából rendelsz, ezért személytelenebb az egész, könnyebb nem jattolni. Talán az is benne van, hogy a Wolt megrendelői közt sok a külföldi, akik egy része olyan helyről származik, ahol nem szokás adni (pl. egyes ázsiao országok). A többség valószínűleg nem tart otthon direkt ezért aprópénzt, előre, "vakon" pedig nem akar adni, ami valamennyire érthető.


Amúgy nagyon is elképzelhetőnek tartom, hogy aki megnyerőbb külsejű (pl. csinos, mosolygós lány), annak többen adnak.


Esős időben, ünnepekkor több a borravaló.

2022. szept. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%
A 9. hozzászólásban a saját tapasztalataimról írtam. Aki lepontozott, lehetőleg érveljen is, hogy mi nem tetszett.
2022. szept. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!