Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Életközepi válságot hogyan...

Életközepi válságot hogyan ismerem fel magamon?

Figyelt kérdés
Milyen tünetei vannak?

2022. szept. 15. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Általában 35-36 éves korod körül jelentkezik határozatlan időre.

A magánéletedben, esetleg a karrieredben is komoly törés keletkezik, így nem oktalanul leszel depressziós és pánikbeteg. Hogy mennyire tudod kivakarni magad belőle, az a lelkierődön múlik. Ha szerencséd van, az idő elrendezi, de hosszúra is elnyúlhat, erre készülj fel!

2022. szept. 16. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Senior Séf ***** válasza:
Ha férfi vagy, nincs szigorúan korhoz kötve. Akkor jelentkezik, amikor "megvan mindened". Amikor sok mindent elértél már, és ezért az előrelépés már aránytalanul nagy befektetést igényelne. Amikor otthon úgy érzed, nincs rád szükség, nélküled is boldogulna a háztartás.
2022. szept. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sehogy, mert olyan nincs magyarul, de van kapuzárási pánik. Nem tűnik fel senkinek, hogy az hogy "életközepi" vagy "életközépi" tök értelmetlen? Nem kell szavakat megváltoztatni és angolból átvenni, azért mert cikin hangzik a kapuzárási pánik szó.

Ha valaki 50 évesen otthagyja a családját, elkezdi festeni a haját és kabriót vesz, felszed egy 20 éves csajt aki csak a pénzre megy egyertelműen, szerintem ezek a tűnetei és ciki, tök mindegy hogy hívjuk. Én ezeket mókusnak hívom, mert messziről látszik, hogy nem természetes és olyan színe lesz a hajának mint a mókus bundája. Kiválaszt egy barna színt, de az ősz haján mókus színú lesz nem olyan mint a csomagoláson a kép. Kivéve persze ha feketére festi. Szerintem ez tényleg ciki akár honnan is nézzük. 52 férfi vagyok és nem jut eszembe ilyen. De ha ugyanezt csinálod 40 évesen az is gáz.

2023. máj. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

# 3


ja értem de a leírásod alapján az van hogy ez az 50 éves férfi már a klasszikus 50-es férfi életet élte, családja volt, gyerekei, kis pocak, őszülés, olyan hagyományos módon öregedett, nem csinált már fiatalos dolgokat régen és ehhez képest fura hogy egyik napról a másikra hirtelen úgy vált egy nagyot hogy ennek semmi előjele nem volt.


Na most azért tettem fel a kérdést mert én már számítanék erre hogy lesz, csak ez a hagyományos módon nem tud nálam lezajlani mert én nem hagyományos módon öregedek, nem őszülök, nincs pocakom, izmos vagyok, nem veszek sportautót, nincs feleség, gyerek akit elhagynék ha éppen összejövök egy fiatal nővel.


És nem lassultam be, nem úgy változtam külsőre ahogy az átlag 50-es férfi, és ugyanazok a szokásaim mint 25 évesen.


Nekem mi számítana kapuzárási pániknak?

2023. máj. 11. 19:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom a korod, de lehet hogy neked akkor pont az ellenkezője lehet majd, családot és gyereket akarsz majd, mert eleged lesz az egyedül létből és úgy érzed lemaradsz valamiről ha nincs gyerek. Vagy semmi, én sem gondolom hogy nekem lett volna mert sokmindent csináltam fiatalkoromban és azok ma már nem is hiányoznak. (surf, vitorlázás, kirándulás, utazás, búvárkodás még az ejtőernyőt is kipróbáltam - nem tandem) Ma elég egy jó pohár bor és egy szivar és szerintem ez így van rendjén. Tudni kell megöregedni, bár én még nem tartom magam öregnek. Sokat kerékpározunk a családdal, horgászok a lányommal néha és nekem ez jó. Dolgozom a kertben mert szeretem csinálni. De szeretem az új dolgokat, elektromos rollerrel közlekedem és drónozok stb. Nyitottnak kell lenni szerintem ennyi.
2023. máj. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!