Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Váltanátok munkát a helyemben?

Váltanátok munkát a helyemben?

Figyelt kérdés

Hét éve jelentkeztem gyárba melózni, mivel nem vettek fel sehova pályakezdőként. Gondoltam 1-2 év elég lesz, addigra kellő pénzalapot teremtek a továbblépéshez. Aztán úgy alakult, hogy jobb pozíciókra tudtam váltani, beiskolázott a cég, elég jól tudtam lavírozni. Most talán kijelenthetem, hogy melósból egy megbecsült munkaerő lettem, viszonylag jó fizetéssel. Közel is lakom a céghez, így pont kényelmes.


Viszont hiába az egész, nem érzem magaménak. Annak ellenére, hogy jól teljesítek, tanulok, borzasztó idegen maradt amit csinálok. Abszolút nem én vagyok, nem is bírok vele azonosulni. Időnként jól viselem, de amúgy gyakran elfog az enyhe depresszió és a lehangoltság. Látok a cégnél olyan embereket, amelyen én vagyok: nem váltottak, amikor kellett volna, és évtizedekre megragadtak. Sajnos nehezen viselem a változást, még alapvető hétköznapi dolgokban is.


Nehezítő körülmény, hogy már berendezkedtem egy kényelmes életmódra, mellette van hitelem, épp fut a lakásfelújítás projekt, azóta megházasodtam és babát tervezünk, és még sorolhatnám. Ezek mind komoly dolgok, amihez biztos alapok kellenek, ezért félek a váltástól.


Mit gondoltok?



2020. okt. 9. 10:18
 1/8 kicsibarany ***** válasza:

Nem derül ki, hogy a gyárban közeledtél-e a szakmádhoz, vagy még mindig pályakezdőnek számítasz. Ha vissza akarsz térni az eredeti szakmádhoz, akkor így már még nehezebb, ugyanúgy pályakezdőnek számítasz.


Azt nem tudhatjuk hogy neked mi fontosabb, a biztonság vagy egy lehetséges pozitív változás. Valamint ha az első váltás nem is lesz sikeres, akkor a 2. vagy 3. még mindig lehet az. Inkább a pároddal kéne megbeszélned.

2020. okt. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Te nö vagy vagy pedig férfi?

Ugyanis a babavállalás szempontjából nem mindegy.


Ha nö, akkor egyelöre maradnék, belekezdenék a babaprojektbe és amít otthon vagyok a kicsivel, addig átképezném magam olyan területre, amit a magaménak érzek. Ha megvan a megfelelö képesítés, akkor gyes/gyed mellett tudsz vállalni kisebb munkákat, így lesz gyakorlatod is, tudsz keresni azon a területen megfelelö munkahelyet és utána meg oda tudsz menni, ha újra kezdesz dolgozni.

2020. okt. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nézegessel, de addig ne válts, amíg nem találsz valami kobb fixet. Baba meg hitel mellett ez a mostani melód nem tűnik rossznak, viszont megértem, ha mást csinálnál inkább. Neked kell tudnod a lehetőségeidet.
2020. okt. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

Ismét felelős családalapítás...

Pont az utolsó bkeezdés miatt nem. Befutottál egy jó kis zsákutcába mikor feláldoztad a lelked minden másért.

Releváns szakmai tapasztalatod ha jól sejtem továbbra sincs, tehát a tanult szakmádban ugyanúgy most sem tudsz majd elhelyezkedni. Ráadásul ott a vírus miatti korlátozás, visszaesés.

Akkor gondolkoznék csak váltásban, ha olyan tudásom lenne, amit biztosan jobban megfizetnek, és van is rá kereslet, és nem számít, ha néhány hónapra kiesik a bevételem. Attól tartok egyik sem igaz rád jelenleg.

2020. okt. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4 teljen jól látod a helyzetemet


Az a szép, hogy ajánlottak fel munkát pár éve cégen belül ami "szakmámhoz" (IT) közeli, de két okból kifolyólag nem vállaltam el:

- egyszerűen annyival kevesebbet ajánlottak, hogy nem fogadhattam el

- mivel az utóbbi időben már eltávolodtam az IT szektortól, így nem látok ebben jövőképet, már nem is igazán érdekel


Lehetőség adódik váltani olyan irányba, ami érdekelne (környezetvédelem), de a biztosat egyelőre nem tudnám félretenni az ismeretlenért.


egyébként 28f

2020. okt. 9. 10:49
 6/8 A kérdező kommentje:
*teljesen
2020. okt. 9. 10:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor próbáld meg magad abba az irányba képezni, meg esetleg kisebb munkákat elvállalni másodállásban, és utána tudsz továbblépni.

Sok sikert!

2020. okt. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ebben a zűrös időszakban nem ugrálnék, bizonytalan sok helyen a helyzet. Ha jövőre rendeződnek a dolgok próbalnék jelentkezni pár olyan állásra ami érdekelhet, hátha behívnak előbb vagy utóbb valahova.
2020. okt. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!