Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tesztek, ha valaki nem...

Mit tesztek, ha valaki nem tiszteletteljesen kommunikál veletek?

Figyelt kérdés
Elsősorban munkahelyi környezetre értem, de ha más van és azt megosztanátok velem, azt is köszi. Én jelenleg munkahelyi, férfiaktól jövő, otromba, szexista megnyilvánulásoktól szenvedek, és úgy érzem, nem védem meg magam elég hatékonyan. És ti?
2022. szept. 16. 09:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Volt már ilyen. Megkértem, hogy beszéljen normálisan. Van, aki ettől kiakadt, van, aki észhez tért és normálisan viselkedett. Aki kiakadt, azzal közöltem, hogy többet nem beszélek vele, bármi van, azt másik kollégával beszélje meg.
2022. szept. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Visszaszólok, megjegyzem, hogy így nem kellene beszélnie velem. Ennél konkrétabb választ nem tudok adni egy ennyire általános kérdésre.
2022. szept. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha szexista, hímsoviniszta jellegű a problèma, akkor nyilvánosan kell fellépni, úgy, hogy a gyökér férfi a többi rlőtt süljön fel. Egyrészt, mert ezzel lejáratódik, a többiek is kikezdik. Másrészt, mert ezzel elrettented a többit, hogy tovább piszkáljanak. Legyen a sértésed velős, gátlástalan és megalázó. Ultimate kártya a kis farok és az impotencia. Ha ezeket gyakran említed, el is terjed.


Férfiakkal máshogy nem lehet. Mert csapqtbqn mind érzéketlen állatok. De ha kiveszed a hangadókat, elmegy a kedvük. Ha viszont más út nincsen,akkor HR. Lehetőleg női tag,aki TALÁN megértőbb.

Ez az ország nem a nők védelméről híres. Meg kell tanulnunk megvédeni magunkat.

2022. szept. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Jelzem neki, hogy nem a kocsmában vagyunk és állítson magán. Ha megoldást akar, itt vagyok és kész vagyok megvitatni. Arra, hogy sértegetni próbáljanak, nincs időm és le is szarom, hogy mi fáj az illetőnek, nem vagyok a terapeutája, hogy megértsem, miért egy fasz.
2022. szept. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#2: konkrétabban, kollégáim és férfi főnököm is pár hét után szexuális ajánlatokat tesznek, ha kikérem magamnak, felelősséget nem vállalnak, azt mondják, csak vicceltek. Főnököm megérinti a karom reggel üdvözléskor, amúgy barátságosan, de nekem már terhes. A zuhanyzásomról érdeklődik rendszeresen. Nehéz is jelezni ezeket nekik, illetve végül is jeleztem, mégis én érzem magam rosszul. Emailben jeleztem azóta már egy felettesnek. Félek, hogy a kollégám még gúnyolódni fog, kirekesztenek, nem értenek meg, engem tartanak UFO-nak. Vagy hogy ez a felettes nem veszi komolyan az emailemet, hülyeségnek minősíti. Nem foglalkozik vele. És attól is félek, hogy foglalkozik vele, mi lesz a következmény. Ti, akik válaszoltatok, hogy vagytok ennyire asszertívek?
2022. szept. 16. 10:03
 6/13 A kérdező kommentje:
De, tulajdonképpen a kocsmában vagyunk. Ez egy étterem. Viszont nem Magyarországon. Általánosságban is sokszor tiszteletlenek a munkatársaim, durván szólnak, harsányak, hangosak, kiabálnak, trágárak. Abszolút örömforrás számukra a káromkodások hosszas ismételgetése. Nem érzem jól magam köztük.
2022. szept. 16. 10:09
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Félek, hogy a kollégám még gúnyolódni fog, kirekesztenek, nem értenek meg, engem tartanak UFO-nak."

. Ez csak őket minősíti. Jó ha tudatosítod (meg ők is): a vicc szándéka semmilyen következmény alól nem mentesít. Ha ilyen hülye vicceik vannak, akkor ne vicceljenek.


"Vagy hogy ez a felettes nem veszi komolyan az emailemet, hülyeségnek minősíti. Nem foglalkozik vele."

. Ez súlyos múlasztás lenne a részéről. Ráadásul írott, kézellfogható bizoyníték van rá. Egyébként elvileg kellene lennie egy eljárási rendnek erre az esetre, amely esetben a HR felé eszkalálhatod.


"És attól is félek, hogy foglalkozik vele, mi lesz a következmény."

. Ez nem a Te problémád.


"Ti, akik válaszoltatok, hogy vagytok ennyire asszertívek?"

. Úgy, hogy tudom, nekem van igazam, és a másik fél csak veszíthet.


Egyébként nagyon durván visszavágni nem kell, de meg lehet kérdezni a főnököt is, hogy mindenkinél érdeklődik a zuhanyzásáról, vagy pl. az édesanyját is meg szokta-e kérdezni róla.

2022. szept. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Nem tartom magam asszertívnqk, mert az nem használ. Wgyszerűen nem vezet célra, mert vagy ignorálják, vagy egyenesen kigúnyolják. Higgy nekem, én is sok férfi közt dolgozom. Tudom milyen. Engem is ugyanezek az attrocitások értek.
2022. szept. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#6

Nem kicsim, ti munkában vagytok. Józanon ráadásul.

2022. szept. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"De, tulajdonképpen a kocsmában vagyunk."

. Ilyen munkakörülményekben nincs tapasztalatom, de azért jó, ha tudatosítják, hogy könnyen otthagyhatod, ha ilyenek a munkakörülmények.

2022. szept. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!