Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyen ha nem megfelelő...

A munkahelyen ha nem megfelelő, tiszteletteljes kommunikációval találkoztok, hogy kezelitek?

Figyelt kérdés

Hímsoviniszta, szexista megnyilvánulásokra gondolok főleg. Ha nekem nem komfortos, hogy lehet érdemben visszautasítani?

Nektek hogy sikerült?

Konkrét eseteket szívesen fogadok.


2022. szept. 5. 07:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értem a szituációt: most nekem szegeznek valamilyen szexista megjegyzést, vagy csak hallom hogy mások így beszélnek?


Nyilván ha nekem, akkor azért én is elmondom a véleményem.


De azért mellékesen megjegyezném, hogy az általam a munkahelyen hallott szexista megjegyzéseknek legalább a fele nem hímsoviniszta volt, hanem épp ellenkezőleg, a férfiakra nézve degradáló (pl. valaki azt fejtegeti, hogy az egyik kolléga azért nem tudja elvégezni rendesen munkáját, mert férfi).

2022. szept. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Váltasz munkahelyre, ahol nősoviniszták vannak...
2022. szept. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Metionin ***** válasza:
100%
Munkahelytől függ, először biztosan szólnék a beszólogatónak, hogy fejezze be. Ha továbbra is csinálja, jelezném a hr-nek vagy az erre kijelölt személynek. Legalábbis a mostani munkahelyemen az ilyesmit nagyon szigorúan veszik. Korábbi munkahelyeken, ahol tudtam, hogy szarnak rá, csak simán leugattam azt, aki beszólogatott, utána nekem nem, de a többieknek még tette a megjegyzéseket. Ők nem mertek rászólni.
2022. szept. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én kivárok, mert az ilyenek úgyis beégetik magukat egy nagy pofonnal egy nem igazán vele azonos súlycsoportba tartozó személlyel szemben.
2022. szept. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Eddig, amiket csináltam:

- Amikor beszólt az illető, szemtől szembe reagáltam rá. Érveltem, bebizonyítottam az igazam és megmondtam, hogy a saját dolgaival foglalkozzon. Egyesek ettől elcsitultak és csak magukban pufogtak, mások azért utána is arcoskodtak, de ők is érezték, hogy teljesen felesleges, mert nem tudnak rajtam fogást találni.

- Ignoráltam. Úgy vettem észre, hogy ez zavarja őket és egyre jobban nyomnák a dolgaikat. Gondolom, a beszólós emberek többsége figyelmet akar, szóval ezért bántja őket.

2022. szept. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#1 Velem szemben gyakorolják. Az kevésbé zavarna, ha csak körülöttem zajlana, hallanék ilyeneket, de én nem kapnék belőle. Lehet, hogy zavarna, de posztot nem fogalmaznék belőle szerintem.


#3 itt én vagyok az, aki nem mer rászólni az inzultálóra.

2022. szept. 5. 20:10
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én rá mertem szólni, de mivel a vezetőm volt, egyfolytában bosszút állt (jogtalanul visszatartott jutalék, munkához nélkülözhetetlen információk visszatartása, stb, stb.) Aztán flegmán elismerte a szexista megnyilvánulásait egy olyan meetingen, ahol egy HR-es jelen volt, aki megígérte, hogy mindenképpen segítenek. Ehhez képest a felettese megfenyegetett, hogy azonnalival kirúgnak, ha nem szállok le a témáról és nem leszek az illetővel tiszteletteljes. Felmondtam, de azt megbántam, hogy előtte nem vittem munkaügyi perig (videó volt minden beszélgetésről, a fenyegetésről is). Így a vétkesek pezsgőztek, ráadásul utánam még sokan mások is felmondani kényszerültek.
2022. szept. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!