Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Úgy is tudnék -e előrehaladni,...

Úgy is tudnék -e előrehaladni, hogy közben "sírok?"

Figyelt kérdés

Az életemet eléggé elrontottam fiatalkoromban, jelenleg 28 éves vagyok, sok lemaradásom van a korosztályomhoz képest, sőt gyakorlatilag minden.


Csak egy egyszerű szakmám van, ami semmit sem ér manapság, rossz munkahelyem van, az egészségi állapotom is rossz, vékony vagyok, illetve a mentális állapotom sem a legjobb... Barátnőm sem volt még sosem.


Nos, elhatároztam hogy ezeket rendbe teszem és egy jó ideje már dolgozom is ezekért a célokért naponta legalább 2 órát, például edzek és nagyon egészségesen étkezem, meditálok is egy kicsit naponta, a sulit még nem találtam ki hogy mit szeretnék, de valószínűleg beiratkozom esti érettségire, de már csak jövőre tudok, addig az angolra gyúrok rá.


Ami a kérdésem lényege, hogy ugye ha motivációval kapcsolatos videókat nézek vagy motivációval kapcsolatos idézeteket olvasok, akkor mindenhol azt látom, hogy boldognak kell lenni, mosolyogni kell, és jó hangulatban kell lenni, pozitívnak kell lenni.


Nos én dolgozom a céljaimért, de miután mindent megcsináltam, gyakorlatilag képes vagyok elsírni magamat hogy mennyire rossz az életem, és ezen rágódni, depressziós zenéket hallgatni, tehát én nem tudok mosolyogni és nem tudok pozitív lenni, nem tudok örülni, maximum annak örülök hogy az nap megtettem a céljaimért, amit lehetett, nem voltam lusta, és kész, de alapvetően a hangulatom ugyanolyan sivár.


Ez mennyire hátráltathat engem? Baj -e egyáltalán? Szerintem ha párkapcsolatban lennék vagy ha elértem a céljaimat, akkor sem igazán lennék olyan boldog, mert egyszerűen ilyen melankolikus volt a hangulatom egész életemben... Ez baj?


2022. szept. 18. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon nem vagy sínen. Ez nem így megy.


Tanulj még önismeretet: asszertivitással kezdve pl. Bár ez kommunikáció alapvetően, de kommunikáció magaddal is.

2022. szept. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

A személyiségedből adódóan legyen időd este maximum 1 óra sírni és szomorkodni, megélni a negatív érzéseidet, de nappal legyél élettel teli és boldog!

Keresd azt a dolgot ami boldoggá tesz és van is esélyed elérni.

Sok sikert!

2022. szept. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%
Nem tudom az angollal hogy állsz mert azt írtad még tanulod, de magyarul nem találtam hasonló videót. Van hozzá felirat is, ha tudod mindenképp nézd meg: [link] A srác elmagyarázza benne, hogy többek között azért is nagyon mérgező ez az egész "motiváció kultusz", mert erőlteti a folyamatos pozitivást. Ha valaki elnyomja az érzelmeit, és olyat erőltet magára amit valójában nem érez, az hosszútávon nagyon mérgező. Eredményezhet szorongást, és dühkitöréseket is. Persze abban semmi rossz nincs, ha megpróbálod feldobni magad pl sporttal, vagy egy vígjátékkal, de ne ess át a ló túloldalára, és erőltesd magadra hogy márpedig mennyire boldog vagy. Így is el tudod érni a céljaidat, elvégre a cselekedet attól még végrehajtódik, akármilyen hangulatban is csinálod.
2022. szept. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat
2022. szept. 18. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!