Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rossz ember vagyok? Elítélendő?

Rossz ember vagyok? Elítélendő?

Figyelt kérdés
Voltam ma a boltban. Vettem 1 üveg bort, meg egy kis kis chipset estére, barátnőmmel amit elfogyasztunk. Láttam vásárlás közben egy C típusú személyt, aki benyitott, majd hirtelen ellopott 2 db sört, majd távozott fizetés nélkül. Én szóltam az eladónak, hogy nézze vissza a kamerát, mert lopás történt. Vamzernek gondolom azóta magam, nem gondolom jó döntésnek, hogy beköptem. De valójában jól tettem? Ti is megtettétek volna?

2022. szept. 20. 18:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Nem tettem volna de szerintem jó döntés volt.
2022. szept. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Talán tanul az esetből!

Gondold át: Ha nem szólsz, azt hiheti mindent megtehet!

2022. szept. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted.
2022. szept. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Rossz ember?? Inkább becsületes.
2022. szept. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Kroms ***** válasza:
69%
Kicsit megérdemli, ha már volt olyan naiv, hogy beengedte és felügyelet nélkül hagyta mászkálni a rejtett erőforrást. Értelmes ember alapból feltételezi mindegyikről, hogy lopni akarnak tőle.
2022. szept. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5. Nem láthatta. Ez a bolt olyan, hogy az ajtó előtt van egy folyosó, amit nem lát az eladó, mert egy fal válassza el a kasszától, ahol van. Ezért, ha nem szólok nem veszi észre.
2022. szept. 20. 19:10
 7/12 anonim ***** válasza:
pont hogy jó ember vagy
2022. szept. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Kroms ***** válasza:

#6

Ez esetben viszont rossz a bolt kialakítása. Felelőtlenség mindenkiről azt feltételezni, hogy biztos jó ember és akkor sem fog lopni, ha nem figyelik őt. Mindenesetre jól tetted, hogy szóltál a pénztárosnak.

2022. szept. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%
A cégektől lopni kell. Hagynod kellett volna. Ne tartsatok fenn egy igazságtalan rendszert.
2022. szept. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Kroms ***** válasza:

#9

Ez attól függ, hogy milyen cég volt. Lehet, hogy egy kis maszek családi vállalkozás volt, akik nyilván nem érdemelnek ilyesmit. Ha viszont valamelyik tolvaj multi, akkor egyetértek, hogy nem kell őket sajnálni. Igaz, őket az a pár száz forintos veszteség jó eséllyel nem is érdekelné, mert kb. tizedmásodpercenként keresnek annyit.

2022. szept. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!