Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Zárkózott, szorongó emberek...

Zárkózott, szorongó emberek hogy barátkozzanak?

Figyelt kérdés

Eléggé zárkózott típus vagyok, alig beszélek emberekkel. Az osztálytársaimmal egész nem össze vagyunk zárva, de úgy érzem, hogy én nem ilyen barátságokat szeretnék. Nem könnyű nekem minden nap, minden szünetben ugyanazokkal lenni, nehezen tudok témákhoz kapcsolódni beszélgetéseknél, főleg amikor sok ember van (osztályban).


Jobban vágynék inkább csak kevés barátra, de velük se 0-24 beszélni, hanem csak beülni valahova néha néha. Min kellene változtatnom?


Habár tudom, munkahelyen is ott lesz majd egy társaság, akikkel minden nap együtt kell lenni.. 19F



2022. szept. 25. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Nem kell mindenkinek barátkozni.
2022. szept. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%

Hát ez kicsit ellentmondásos...


Aki ilyen beülős kocsmazós, az beszelgetni is szeret. Tehát mellettex esetleg unatkozna. Tudod van a amondas... similis simile gaudet. Hasonló a hasonlónak örül.

2022. szept. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kivétel erősíti..?
2022. szept. 25. 22:31
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Ha erősítené, akkor szerintem nem írtad volna ki a kérdést. :)

Viccet félre, egy kicsit ki KELL lépned a komfortzónádból. Nem 24órás beszélgetésre kell felkészülni azonnal, de egy kicsit megerőltetni magadat, és ide-oda, rövidebb időre bekapcsolódni a beszélgetésekbe. Idővel valszeg neked is jobb lesz, könnyebben fog menni.

És megfontolnám a pszichoterápiát is. Ne tekintsd egy megváltoztathatatlan állapotnak ezt a bezárkózottságodat. Tudsz rajta javítani segítséggel - ha akarsz.

2022. szept. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

Sehogy

Eroltetni nem kell semmi

Ha ha veletlenul olyan ember mellé keveredsz akivel jol el tudtok beszelgetni akkor szerencséd lesz

Munkahelyen meg nem egy koroszályok dolgoznak egyutt szoval jobb ha felkeszulsz ra

2022. szept. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha van hobbid, akkor abba az irányba kell elmenni, és onnan 1-2 emberrel barátkozni, ha zavar a nagyobb tömeg.


A munkahelyre ne számíts nagyon, kivéve ha olyan helyre mész, ahol fixen a korosztályod lesz, amikor elkezdtem dolgozni, 21 évesen csupa 30-40-50+os munkatársam volt, ahol már szinte mindenütt volt család/gyerek ...:D

2022. okt. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam mindig. Társaságban abszolút nem tudok beszélni ma sem, csak mostmár 28 éves koromra eljutottam oda, hogy ez nem zavar, mert én ilyen vagyok. Ha téged nem zavar és nem mások miatt akarsz változni akkor nyugodtan maradj ilyen. Én mindig csak 1-2 emberrel voltam jóban a suliban, akikkel négyszemközt beszélgettem, nem tartoztam sose csoportokhoz, vagy ha ott is voltam akkor is csak megfigyelő szerepet töltöttem be.


28/N

2022. nov. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!