Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan barátkozzak, ha zárkózo...

Hogyan barátkozzak, ha zárkózottabb vagyok?

Figyelt kérdés

Általában mások szoktak beszélgetést kezdeményezni velem, pl, suliban vagy munkahelyen, ilyenkor nagyon örülök, és szívesen barátkozom is, viszont szeretnék én is kezdeményezni, kicsit nyitottabb lenni.

Két barátom maradt a suliból, akikkel napi szinten beszélek pár szót + 2 akikkel havi 1x 2x de ők sajnos nem itt élnek és kicsit magányos vagyok, érzem hogy kezdek depis lenni:( nem nagyon tudok eljárni sehová bulizni esetleg, mert egyedül nem merek :D

Mondanátok pár tippet? Ti hogyan barátkoztok?


Köszi előre is! ☺️


22/L



2021. nov. 6. 00:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahol lehet kommunikálni, ott beszélgetést kell kezdeményezni az emberekkek. Bárhol, bármilyen okból, akár személyesen, akár neten. Szóval légy bátor és hajrá! Ha gondolod, mi is megpróbálhatjuk, tedd meg az első lépést és kezdeményezz :)
2021. nov. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igazából az a legnagyobb baj, hogy nem tudom miről kellene beszélnem, és hogyan kezdjek neki...
2021. nov. 6. 01:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, írok ide, hátha kapsz valami jó tanácsot, mert én is ilyen vagyok, és örülnék a jó tanácsnak. 😄 Illetve én már anyuka vagyok, és azóta valamiért többször kezdeményeztem beszélgetést, úgy néz ki nyitottabb lettem, de én is szenvedek attól, hogy nem tudom miről kellene beszélnem, vagy nem tudok érdekes témát felhozni. 😅

Szintén 22/L

2021. nov. 6. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy jön magától, vagy nem. Nincs értelme erőltetni, csak rosszabb lesz. Szóval azt kell elérned, hogy menjen magától. Általában szorongás szokott gátat szabni ebben és amiatt nem jut az ember eszébe semmi.
2021. nov. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Hát ha csak nem az utcán mész oda valakihez, akkor azért van pár téma amit felhozhatsz, pl munkahelyen kérdezheted, hogy ő mit is csinál valójában, vagy mutassa meg, ha épp ráér. Akkor van gond, ha a másik is nagyon zárkózott, de akkor ahogy te is örülsz, ha valaki odamegy hozzád, akkor ő is örülni fog, ha beszélsz vele :D szóval kb akármit felhozhatsz témának, az időjárást, hogy milyen volt az ebéd stb.
2021. nov. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én csak akkor szoktam kezdeményezni,ha szitu adja.


Munkahelyen azért pl egyszerűbb valóban.


Akár csak dicsérd meg a ruháját, pólóját, kérdezd meg hol vette.

Aztán már rákérdezhetsz,hol tart a melóval vagy hát ugye attól függ mi a munkátok stb


Bár nekem ritkán jött össze barátság,de mindegyik nagyon véletlenszerű volt, besodrodtak az életemben,szimplán csak nyitott maradtam,ezekből maradtak a tartós barátságok.Bár hozzá teszem mindig a másik fél kezdeményezett. Ahol próbáltam azok nem lettek annyira tartósak.


Nyilván tenni is kellett érte. De nekem egy melóhelyről 5 éves barátság alakult ki,viszont sajnos nagyon másfele vitte őt is az élete engem is és semmi közös nem volt már.. Így 3 éve nem vagyunk barátnők.


Egy másik barátnőm is munkahelyről van, ő felajánlotta a segítségét mikor oda kerültem frissen. Aztán sokat dumáltunk,meg mondta kolléganőivel beülnek meló után egy italra a fenti bárba, tartsak velük ha van kedvem. Mentem! Onnantól kezdve jó lett.


Bár aztán én fél évet dolgoztam ott a barátság megmaradt időnként beszélgetünk pár havonta találkozunk. Nyáron buliztunk :D

Van egy netes barátnőm vele 3 éve beszélgetek,sokat beszélünk,meg hangüzizünk. De fizikálisan ő sincs itt,bár már a talit nagyon tervezzük,mert közelebb költözik. Ő sem helyben lesz,de legalább viszonylag elérhető távolságban :D


Helyben nincs senki nekem sem.


Nagyon volna rá igényem,mert ha helyben lenne valaki jobban össze lehetne hozni a talikat .


Kutyafuttatóra járok a kutyámmal,én ott szoktam barátkozni,de vhogy ott sem alakul ki semmi,pedig én kezdeményezek,nyitott vagyok. Futin könnyebb kezdeményezni.Tavaly óta járok heti szinten,jó van mikor kimarad. De volt mikor egy egy gazdinál rákérdeztem amikor a kutyáink jól kijöttek,hogy mikor szokta kihozni,hogy mi is akkor jöjjünk, de többnyire 1-2 alkalmat tudunk össze hozni aztán eltünnek.


Vhogy azt vettem észre ha én próbálkozok abból sosem lesz semmi,ha más akkor meg igen. Csak így szar,mert kb várhatsz a csodára.


Most van egy nő akivel jóban lettem, de majd az idő eldönti barátok leszünk vagy max egy ismerösök akik néha beszélgetnek.


Amit tanácsolok,hogy próbálj nyitott lenni és figyelni.


Esetleg ha hobbid van azzal kapcsolatban elindulni.


Közös pontok fontosak igazából.



29/N

2021. nov. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én egyszer azt a tanácsot kaptam, hogy sokszor kell eljárni ugyanoda és akkor megtalálod azon a helyen a társaságod.

Pl iskolában is azért barátkozol össze a többiekkel, mert sokszor vagytok ugyanott

2021. nov. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!