Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért várják el ennyire...

Miért várják el ennyire borravalót?

Figyelt kérdés
Tegnap rendeltem egy pizzát, majd mikor kihozta a futár fizettem, majd mikor már köszöntem volna el, azt mondta, hogy szerinte én elfelejtettem valamit. Mondtam is neki, hogy nem tudom miről beszél. Majd azt mondta, hogy illene adni borravalót, ha már ekkora nagy házban lakok, akkor miért sajnálom? Ekkor nagyon ideges lettem, de nem szóltam neki semmit. Hallottam hasonló történeteket, hogy sok futár igényelte a borravalót, de velem ilyen meg nem történt. Miért ilyenek ezek? Mit gondoltok erről?

2022. szept. 27. 14:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Ez engem is idegesít. Építsék bele az árakba azt hogy normálisan keressen a futár/pincér/pultos, és ne engem nyaggassanak a fizetéskor extráért.


Sajnos nem teszik és sok alkalmazott akkor keres értelmezhető összeget ha sok jattot kap.

2022. szept. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ritkán én se adok, van, hogy csak simán nem, de általában azt is nézem, hogy mennyire bunkó a futár... De azt megfigyeltem, ha nem kapnak, akkor kicsit bedurciznak, látszik némelyiken, hogy megsértődött... Szóval úgy vagyok vele mostanában, ha nem akarok hisztit, akkor adok valamennyit. Amúgy meg nagyon nem szeretek olyannak adni, aki elvárja...

Volt is már konfliktusom belőle amikor bunkózott a telefonban a futár és amikor átvettem, megköszöntem és ugye nem adtam neki semmi, akkor oda nyögte, hogy még csak egy 200-ast se. Hát én ott megmondtam neki, hogy bunkó voltál a telefonba, ne várjál semmit... (A szóváltás közben ki is derült, hogy az utolsó napja futárként...)

De most ez így érdekes kérdés, hogy alapból adjak-e mindennek, meg hogy előre pl az appokban... Mert, ha abban a 10-20 mp-ben nem tud normálisan viselkedni, köszönni, akkor milyen alapon...

2022. szept. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Többek között ezért nem is rendelek már semmit, vagy csak automatába.

Pizzát meg megsütöm inkább itthon.

2022. szept. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az a durva hogy baromira megemelték a kaják árát tehát egy normális pizza amin van is valami 2500tól kezdődik felfelé és még adjál jattot... Ezért is rendelek ritkán már! De amúgy szoktam adni pár száz forintot de nem mindig. Ha van apróm adok ha nincs akkor meg nem tudok azt kész.
2022. szept. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

#4

És sok helyen van szállítási díj is. Mifelénk legalábbis. Nem értem miért fizessek duplán azért hogy kihozzák...

2022. szept. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

Nézd, én sem kapok semmiféle pluszt, mert elvégzem a munkám. Senki nem fog odajönni, hogy "Hé, Anita, ma nagyon szorgalmas voltál, adok 500-al többet!"

Aha, majd a mesében. Ha a futár munkába áll ezen a pályán, számítson arra, hogy a fizetésének megfelelő ősszeget fogja megkeresni. Ha ez nem tetszik neki, ne legyen futár.

2022. szept. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
6# hát ezaz
2022. szept. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Mert magyarok vagyunk.
2022. szept. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb helyen 500-1000 között van a szállítás. A kaja alapból drágább vagy 20-30 %-kal, ha online rendelem és még borravalót is adjak? Biztos nem. Ha pedig ekkora pofátlan, oda kell csapni egy 5 forintost neki a földre.
2022. szept. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
9# általában úgy drágább, mert ki kell fizetned a csomagolást is, nem?
2022. szept. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!