Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A futárok egyre inkább nem...

A futárok egyre inkább nem várják el a borravalót? Miért van ez?

Figyelt kérdés

Hosszú idő után újra gyakrabban rendelünk házhozszállítással ételt. Általában online rendelünk és ki is fizetjük, de attól még adnánk borravalót. Csakhogy nincs rá lehetőségünk, mert általában a futár átadja az ételt és már sarkon is fordul. Ez több futárral is megesett, nem mindig ugyanaz jön. Már azon gondolkodtam, hogy talán már megalázónak érzik a jattot? Vagy végre normális fizetést kapnak? Vagy a vírus miatt kerülik a készpénzt? Régen mindig elfogadták, sőt, el is várták.

Mondjuk én ennek örülök, csak érdekelne mennyire általános ez, vagy csak én fogok ki rendes futárokat?


2020. jún. 9. 07:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki bakkárzyaval fizet, azok altalában nem adnak borravalót, és ezt megszokták már...

Aki meg kpval, az meg mondja ha ad...

Pl tegnap fizettem futárnak 93870ft-t, és mondtam neki, hogy 95ből jó lesz.

2020. jún. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint már köszönés után rögtön szóljak a futárnak hogy adnék borravalót? Vagy inkább hagyjam az egészet?
2020. jún. 9. 08:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Dettó ugyanezt tapasztalom. Egy jó darabig vittem ki magammal kp-t az átvételkor, de igazából a kerítés felett nyújtja a kaját már mikor megyek kifele, amint elveszem ül vissza a kocsiba... Hát akkor így jártak, ha nem hát nem. :))
2020. jún. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Beszélgetni, jópofizni, varni, hogy adjatok valamit, egyszerűen nem érünk rá...

Enbpl gls nel vagyok... ritka az, amikor a hivatalos munkaidőben végig tudok erni a cimeken... mindezt egesznapos rohanással, egy szusszanásnyi megállás nélkül.

2020. jún. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#4

Oké, mielőtt elköltöztünk és mielőtt netpincért kezdtem használni, a futárok egy köszönésre ráértek, illetve ha látták hogy veszem elő a tárcám, akkor pláne lett 10 másodpercük rám pluszba. :)) De most itt nem ez a helyzet, hát ez van, én nem fogok senki után futni, hogy hadd adjak pénzt pls. :D

2020. jún. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
4-es, én ezt nem is sértődöttségből írtam. Tudom, hogy sok a cím, ahova ki kell érni. Csak korábban azt tapasztaltam, hogy megvárják a borravalót. De nekem tényleg nem gond, ha nem. Amúgy sem szívesen tartok magamnál készpénzt. Csak furcsállottam, mert a korábbi társasházat rendre telematricázták, hogy ők a jattból élnek. Most meg nincs rá 3 másodperc, hogy megvárják
2020. jún. 9. 12:25
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
+ mióta tart ez a hülye vírushelyzet, a munkánk rosszabb mint karácsonykor... ráadásul karácsony csak pár hét... most meg mar 2 vagy 3 hónapnál tartunk? Meghülyültek az emberek és rendelnek rendelnek rendelnek.
2020. jún. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De az csak jó, ha sokan rendelnek, nem? Legalábbis, akik étteremben dolgoztak, panaszkodnak, hogy nincs munkájuk. Te meg panaszkodsz, hogy van.
2020. jún. 9. 18:08
 9/10 Sunshinedoll ***** válasza:

Én ilyenkor utána szólok, hogy várjon egy pillanatra és a kezébe nyomom az aprót.

Teljesen megértem, ha siet, én mindig előkészítem a pénzt, és úgy várom őket.

2020. jún. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Két lépésre vagyunk a lifttől. Kb köszön, a kezembe nyomja a kaját és mire megköszönöm, már tépi fel a liftajtót. Sokszor úgy érzem, ha tehetné ki se szállna a liftből, csak kidobná a dobozt. Megértem hogy sietnek, de a borravalót megvárni pont az ő érdeke lenne. Es nem a lakásba mennék vissza érte, csak a zsebemből venném ki.
2020. jún. 9. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!