Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha 22 évesen semmit sem...

Ha 22 évesen semmit sem kezdtem még az életemmel, akkor már késő?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag van egy érettségim, egy jogsim és középfokon beszélek angolul. Tavaly elkezdtem egy egyetemi szakot, de nem folytattam. A munkáimról mind kiesek, vagy egyszerűen nem bírom tovább csinálni.

Voltam már eladó, pultos, recepciós és ügyfélszolgálatos is.

Szociális fóbiám van, így az első 3 munkahelset én hagytam ott. Az utolsóról kitettek leépítés miatt. Idén ősszel is indult volna egy okj, nem is kezdtem meg. Fogalmam sincs mit akarok. Nem érdekel semmi. Időről időre dolgozok, hogy legyen pénzem, de ennyi.

Szívem szerint felköltöznék Budapestre , de ott meg olyan drága a lakhatás, hogy nem lennék előrébb, hiába a sok lehetőség.

Amúgy egész szeptemberben nem tettem ki a lábamat a házból. Rosszul vagyok. Éjszaka nem alszok, félek az emberektől. Párkapcsolatom sem volt soha. Nem tudom, hogy kezdjem el rendbeszedni az életemet?

Ahhoz, hogy új életet kezdjek, teljesen mást tanuljak, elköltözzek még nem késő? Illetve ha elkezdek egy terápiát, 1-2 év múlva nem lesz késő? Ki vagyok borulva.


2022. okt. 6. 18:07
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Lány vagyok, ha ez számít. Bár szerintem nem sokat. Csak annyit, hogy a férfiaknak sem kell egy ilyen nő, mint én.
2022. okt. 6. 18:09
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Ha eddig nem bántott senki akkor miért félsz az emberektől? Hasonló gondokodásu pasival lehet szerencséd. De legyen legalább 1 normális barátod akire támaszkodhatsz.
2022. okt. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
65 év a nyugdíjkorhatár jelenleg. Maradék 43 évedben mégis mit akarsz csinálni? És utána?
2022. okt. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem ezektől függ hogy kellesz e egy férfinek..
2022. okt. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Ha szociális fóbiád van, nem biztos, hogy Pestre költözni jó ötlet.
2022. okt. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem menj el egy jó pszichológushoz, biztosan segíteni fog, azért vannak.
2022. okt. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Egész kiskoromban bántalmaztak. Nem otthon, az iskolában. Ne csúfolódásra gondoljatok, volt ott durva, fizikai sértés és megszégyenítés is. Nem biztos, hogy emiatt van, csak sejtem. Valójában nem tudom az okokat. Mindig félek, hogy mit gondolnak rólam.

3-épp ezaz! Tenni akarok valamit. De fogalmam sincs miben lennék jó, vagy mi érdekel.

2022. okt. 6. 18:37
 8/15 A kérdező kommentje:
Amúgy, biztos velem van a baj, mert két közösséget is megjártam, mindkét helyen bántottak. De csak általános iskolásként. A felnőttek a munkahelyeken már nem bántottak. A gimit estin végeztem, ott sem bántottak.
2022. okt. 6. 18:39
 9/15 anonim ***** válasza:
78%

Én a helyedben elkezdenék BÁRMIT dolgozni, ahol jó a fizu.

Ebből a pénzből félreraknék, a későbbi tanulmányokra, és ami nagyon fontos, hogy elkezdenék pszichológushoz járni. Komolyan. Gondolom próbáltál már kijönni a helyzetből, de nem sikerült. Ilyenkor nem szégyen segítséget kérni.

Az hogy mit dolgozz... Kicsit megprobalnám összekötni a kellemest a hasznossal, és felfedezni hogy mi, érdekel. Ezt így lehet nem érted, mondok egy példát.

Én elvégeztem egy masszőr okj-t. Utaltam, depressziós voltam, céltalan. A szüleim nyakán élősködtem, nem tudtam mit tanuljak tovább mert semmi nem érdekelt igazán.

De jött valami szikra, hogy a szakmámban ugyan nem akarok dolgozni, viszont a tanulás eü része (anatómia, betegségek, meg az érzés hogy miattam lett valaki jobban) megfogott. Piszkálta a tudatomat hogy, lehet hogy mégiscsak segítő szakmában lenne a helyem. Ezért elmentem egy kórházba segédápoló a dolgozni, hogy lássam mindenki munkáját, és, el tudjam dönteni, melyik tetszik igazán. Mivel egy országos, kiemelt intézményben dolgoztam, jó volt a fizu. Legyőztem a félelmem hogy fúj vér meg kaki, és itt vagyok. Nagyon jó egy év munkával a hátam mögött, immár elsőéves gyógytornász hallgatóként.

Gyógyulgatok, mert adtam, célt az életemnek. El is kezdem lefogyni azt a 20 kilót, amit magamra szedtem a, betegség alatt, minden jobb és felfelé ível az utam.

Szóval a lényeg; PSZICHOLÓGUS és találj célt, akár úgy is hogy több munkakörben kipróbálod magad. Olyanban is, amiről nem gondolnád hogy tetszik.

Sok sikert, aztán kérünk updatet:)

2022. okt. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha 22 évig nem csináltál semmit, amiből 14 év a gyerekkorod volt, a maradékban meg tanultál, akkor késő és véletlenül sem tudsz mit kezdeni a fennmaradó 60-80 évvel...
2022. okt. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!