Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes emberek miért állnak...

Egyes emberek miért állnak fel a buszon?

Figyelt kérdés
A sofőr mindig külön kéri, hogy NE álljanak fel, meg fog állni, nem kell aggódni. Mégis, naponta, szinte minden megállónál vannak egy páran, akik leszállás előtt fél-egy perccel már ott állnak a busz ajtajában. Na most. Ha világít a stop jelző akármi a busz elejében, szinte biztosan meg fog állni a sofőr. Évek óta buszozok minden nap, és még életemben nem volt olyan, hogy ne tudtam volna leszállni, mert nem értem az ajtóhoz időben. De(!) ha rohan át a kismacska az úton, bumm satufék (volt már rá példa) és Marika néni 2 méter repülés után orra esik, majd a fejéhez vágódik a bőröndje, magából kikelve fogja felnyomni a sofőrt, mondván, életveszélyesen vezet.

2022. okt. 7. 01:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer úgy jártam hogy az ablaknál ültem és leült mellém egy idősebb néni.Szóltam neki hogy kiengedne mert leszállnék...1,5 percig tartott mire kiengedett.Közben a busz már megállt a megállómnál,leszálltak, beszálltak,és továbbment.Én meg a következő megállónál tudtam leszállni és sétálhattam vissza 1 km-t.
2022. okt. 7. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem a sofőrnek semmi baja, ez a kérdezőt zavarja és megpróbálja rávasalni a sofőrre hogy őt is mennyire zavarja, miközben a sofőrök nagyívben tojnak az ilyesmire.

Valahogy életszerűtlen hogy a sofőr "mindig kéri hogy ne álljanak fel". A busz nem repülő, ahol instrukciók hangzanak el az utazás közben hogy mit lehet és mit nem lehet csinálni..

2022. okt. 7. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Asofőröket az szokta zavarni ha mindenki felszáll az első ajtoban es nem mennek bentebb, és a busz elején tömörül mindenki össze a kővetekzeők meg nem tudnak felszállni.

De ezt megokdották azzal hogy első ajtókon nem lehet leszállni, de még így is jelentős aki felszáll a buszra es megáll az útban

2022. okt. 7. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
#12 Jah,persze. Csakis... Amúgy érdekesek a válaszok. Nem tudom ti hol laktok, de itt (Székesfehérvár) volt nem is egyszer, hogy nem vitt el x embert a busz, mert közölte a sofőr, hogy nincs több ülőhely, álló utast meg nem szállíthat. Olyan is volt, hogy valaki állni akart, és indulás előtt odament a sofőr majd nem túl kedves hangnemben közölte, hogy üljön le, ugyanebből az okból. Sofőrje válogatja, úgy látszik.
2022. okt. 7. 07:41
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha igaz amit írsz, akkor nálatok van a kivétel. A legtöbb helyen egyrészt nem áll meg ha nincs senki az ajtónál, másrészt nem jó azzal húzni az időt hogy még csak megállás után mászik ki az utas a helyéről.
2022. okt. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Kroms ***** válasza:
100%
Székesfehérváron még nem tömeg-közlekedtem, de BP-n legfeljebb csak késő esti/hajnali, alacsony telítettségű járatokon teheted meg, hogy az ajtók nyitásáig ülve maradsz. Csúcsforgalomban pedig gyakorlatilag esélyed sincs leszállni, ha nem szereztél magadnak időben állóhelyet az ajtóhoz közel. De néha még így is nehéz, ha pl. egy szerencsétlen beáll eléd még közelebb az ajtóhoz, úgy, hogy közben amúgy nem akar leszállni.
2022. okt. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
#16 Ezért mondjuk örülök, hogy muszáj leülni, mert nagy élmény lehet átvergődni az utasokon, akik az istennek se mennének odébb, vagy nem is tudnak mert nincs hely, te meg szállnál le.
2022. okt. 7. 10:22
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

#17

A legtöbb helyen fizikailag nincs annyi hely a buszon, hogy mindenki le tudjon ülni.

2022. okt. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
De te milyen buszrol beszelsz vmi videki volanrol? Nalunk Pesten 3x annyi ember van a buszokon mint ferohely. Kb mindig sietek es nagyon sok alassu ember. Inkabb elore allok utanna ugyis kerulgetni kene
2022. okt. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Helyi járaton speciel azért állok fel, mert át kell vergődni más álló embereken, akiket ha szépen megkérsz se takarodnak arrébb, hogy le tudj szállni, hanem még a pulyáikkal elbarikádozzák az ajtót, és kiadják a kis kotonszökevényeknek az instrukciót, hogy ne is menjenek arrébb...
2022. okt. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!