Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Romának születtem,viszont...

Romának születtem,viszont teljesen magyar mentalitásom van.Abszolút nem tartom a szokásokat,de mivel látszik rajtam,hogy roma vagyok, így sok előítélet ér a mindennapokban,pedig tanult vagyok. Miért ilyen előítéletesek Magyarországon az emberek?

Figyelt kérdés

2022. okt. 9. 11:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Egész pontosan kiktől,és milyen előítéletek érnek?
2022. okt. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a romák felé működik ez a negativitas, sztereotípia. Magyar a magyar ellensége, így sajnos a gyűlölet propaganda célt ért valamilyen szinten.


Egyébként hogy egy ellenpéldával éljek:


Tegnap bejött egy hajléktalan kéregető hozzánk a boltba. Először a biztonsági őrök nem csináltak semmit, majd kizavarták, visszajött máshol.

Majd végül megengedték hogy kifizesse az alkoholt, de ahogy viselkedett, nem valósult meg. Először nem látszott rajta hogy hajléktalan, de aztán láttam hogy a nadrágja finoman szólva sem volt tiszta.. 😭


"Fehér" ember volt, nem roma.

2022. nov. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Az előítélet nem csak a romákat sújtja. Én pesti vagyok, párom meg falusi. Első szüretkor amire meghívtak a szülei, találkozhattam a távolabbi rokonokkal, barátokkal. Többség még csak nem is köszönt nekem mert én voltam a "köcsög pesti". Kb ki voltam közösítve.


Ez csak egy a sokból, rengeteg embert ér mindenféle diszkrimináció, fehér-fehér között is.

Pl ha egy jól öltözött ember esik össze az utcán, rögtön odamennek segíteni. Ha egy hajléktalan, a kutya le se szarja. Pedig ő is ember, ugyanúgy segítségre lenne szüksége.


Vagy ha egy nő kezd el ütni egy férfit az utcán, még talán röhögnek is az arra járók. Fordított helyzetben ráugrana a férfire egy egész csoport és talán még agyon is rugdosnák. Pedig nők is lehetnek durva agresszorok! Mi ez ha nem diszkrimináció?


És sajnos a romákhoz is másképp állnak hozzá az emberek. Én spec nem, mert szerencsére eddig semmi negatív tapasztalatom nem volt velük, és elvből nem hagyom hogy hassanak rám az anekdoták. Talán az hatott rám hogy nagyon sokat jártam Indiában, nagyon megtetszett a gazdag kultúrájuk is, és valahogy velük azonosítom a romákat, mint a tőlük elszakadt nép. Talán ez pont egy pozitív diszkrimináció bennem, amitől talán el is néznék egy-két negatív tapasztalatot, nem eltúloznám mint azok akiknek negatív diszkrimináció van a fejükben.


Szóval ez egy kétirányú út is lehet.

Főleg ha tanult roma magyar vagy, és ez kiderül rólad, szerintem sokan még pozitívabban is állhatnak hozzád mint ha "csak" egy tanult fehér magyar lennél.

2023. júl. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!