Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » HR-esek, kicsit sem tartjátok...

HR-esek, kicsit sem tartjátok magatokat előítéletesnek? És milyen gyakran fordul elő, hogy az adott munkakörre kiválasztott és felvett jelentkező végül nem válik be?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 23. 18:04
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Én mondjuk nem vagyok HR-es, de az előző munkahelyemen közel voltam hozzájuk. Ott rengeteg volt a rossz döntés. Tapasztaltnak látszó jelentkezők bizonyultak nagyon bénának; aki meg tényleg jó volt még a próbaidő alatt átment jobban fizető helyre... A legnagyobb szerencsénk még a pályakezdőkkel volt, bár ott is ki kellett szórni párat.
2019. ápr. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem szereti beismerni, hogy tévedett. Főként egy vezető nem. Ha el kell küldeni egy dolgozót próbaidő alatt, főleg ha mérnök vagy irodai dolgozó az illető az bizony nagyon kellemetlen és ugye nem lehet titokban tartani.

De ugyanez a helyzet a belső kinevezésekkel is.

Nekem volt olyan főnököm aki szakmailag jó volt de vezetőnek totál alkalmatlan. Az igazgató is belátta hogy tévedett, de nem akarta leváltani inkább szívott az egész részleg éveken keresztül.

2019. ápr. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

#1-estől kérdezném, mennyire gáz megpattanni próbaidő alatt, ha bejön egy jobb offer?

Mittudomén, plusz 20% lóvé meg hozzádvágnak egy verdát is.

2019. ápr. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem az első vagyok, de szerintem nyugodtan válts 20% pluszért és a céges autóért :)
2019. ápr. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Ha jól látom egyetlen HR-es sem válaszolt, pedig a kérdés teljesen jogos.

A legtöbb szerintem teljesen alkalmatlan a jelöltek kiválogatására. Szomorú, hogy ők a szűrők. Az előző munkahelyemen a főnökömnek küldött a HR rendszeresen olyan életrajzokat, amelyek nem feleltek meg a kritériumoknak. Alapkritériumoknak, lsd nyelvtudás, amely nélkül nem lehetett ellátni a feladatot. Amikor a főnök szólt, hogy most ez mi, akkor az volt a válasz, hogy hát okos, majd megtanul. Ja, felsőfokon egy nyelvet 3 hónap próbaidő alatt, vagy mi?

2019. máj. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez sem HR-es oldalról, de velem már előfordult, hogy akit felvettek, a próbaidőben elment vagy elküldték ezt nem tudom, de mivel 2. helyen végeztem, engem hívtak 2 v. 3 hónap után, hogy aktuális-e még :) Csak közben én meg vidékről Bp-re költöztem, mert vidéken nem találtam munkát :)
2019. máj. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

HR-es vagyok autóipari cégnél


Szerintem nincs olyan ember aki nem lenne bizonyos mértékben előítéletes, de igyekszem objektíven nézni a dolgokat. Önéletrajz esetén nem annyira jellemző hogy ítélkeznék, de személyesen előfordul. Pl nemrég jött egy nő, minőségellenőrnek jelentkezett, de bűnronda tetoválásai voltak, azért nehezen tudtam elvonatkoztatni tőle. Ő ennek ellenére megkapta a munkát, de szellemi munka esetén szinte biztos hogy ez miatt kiejtem, főleg ha olyan pozícióról lenne szó ahol a céget a partnerek előtt kell képviselni.


Operátoroknál nagyon gyakori, hogy nem válnak be, havi szinten 4-5 ember van akit mi küldünk el a próbaidő alatt.


Másabb fizikai munkák esetén abból van gond hogy az interjún átmennek, szóban jók majd élesben mégse értenek a géphez. Az interjú során nem szoktuk kérni, hogy szereljen meg valamit vagy hasonló és ebből volt már probléma, de ezeknél a pozícióknál talán ha 2 havonta veszünk fel olyat akit nekünk kell aztán elküldeni még próbaidő alatt.


Szellemi munkakörnél nem sok gond szokott lenni, őket 2 körben szűrjük, a második körben meg szoktuk nézni mennyire értenek a területükhöz a gyakorlatban, ezt valamelyik csoport vagy területvezető is felügyeli.


Azért még így is gyakoribb, hogy mi felveszünk valakit, meg vagyunk vele elégedve de ő még a 3 hónap lejárta előtt felmond. Operátorok esetén pl 10-20 fő van aki havonta magától lép le próbaidőn, ezen a területen nagyon magas a fluktuáció.

2019. jún. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7: hogyan, milyen feladatokkal tesztelitek a második körben pl. egy pályakezdő beszerző, logisztikus vagy marketinges alkalmasságát?
2019. jún. 17. 21:23
 9/9 anonim ***** válasza:
A magyar HR-től ne várj magas színvonalat,gyogytornasz,biologus stb. végzettségű hölgyek a HRsek,eleg nőnek születni+kapcsolat,ott ahol a nők 10 évvel magasabb élettartam,hamarabb mehetnek nyugdíjba,megy a hulyites a női hátrányos helyzetről.Pl helyettem is történész kiscsajt vettek fel,de szerencsére már nem vagyok magyarba!
2019. jún. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!