Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az "Oláh" vezetéknév alapján...

Az "Oláh" vezetéknév alapján mennyire van előítélet a munkáltatóknál?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, idén lesz az utolsó félévem egy pénzügyi és számviteli főiskolán angol nyelven, melyre gyakorlati helyet keresek (ahol később maradni is szeretnék, de ez nem csak tőlem függ természetesen). Felsőfokon beszélek angolul, illetve középszinten németül és oroszul.

Nem tartozom a bizonyos népcsoporthoz, de a vezetéknevem Oláh. Valamiért van bennem egy kis félelem, hogy nehogy emiatt legyenek előítéletek velem szemben munkakeresésnél.

(a BIG4 egyike lenne a célom)


Jogos a félelmem vagy egy nagy hülyeség?


2015. márc. 31. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha a kedves HR-es kollégák kidobják a CV-det, az nem a neved miatt lesz.
2015. márc. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
42%
Nem alaptalan a félelmed, meg kell, hogy mondjam. Könnyen előfordulhat, hogy már félre is teszik a CV-det, ha nevedet meglátják.... Sajnos. Én nemhogy nem tenném félre, de kíváncsi lennék, ha egy Oláh eddig eljut, mint Te! Én behívnálak... De persze ez csak én vagyok. Névcsere?
2015. márc. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Fényképes önéletrajz?
2015. márc. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezért szoktak fényképes önéletrajzot kérni...
2015. márc. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!