Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A cigányok miért ennyire...

A cigányok miért ennyire agresszívek?

Figyelt kérdés

Szabolcsban élek, itt nagyon sok a cigány. Azt hiszem úgy 30-40% a roma lakosság. Ebből pedig tudtommal 70% él segélyből, szóval gondolhatjátok...

Gyerekkoromban az iskolában terrorizáltak, megütöttek, sápadnak gúnyoltak mert eléggé fehér vagyok. Gimis évek alatt egy ideig szoláriumba jártam csak ez miatt, mert már cikinek éreztem. Ha fizikai bántalmazásra került sor, akkor mindig sokan voltak, és esélyem sem volt megvédeni magam. Persze kiálltam magamért, de mindig én kaptam. Mondjuk 5 vs 1-be más kimenetelre nem nagyon lehet számítani. A vicces az, hogy sosem adtam rá okot, sosem szóltam egy szót sem, csak belém kötöttek spontán.

Gyakorta van most is, hogy beszólnak az utcán, vagy többen oda jönnek cigit, aprót kérni. És még választásod se nagyon van, hogy mondjuk nem adsz nekik(ha csak nem vagy képzett harcművész) mert 5-6-an jönnek oda az emberhez, és ha nem úgy beszélsz összevernek mint a szart.

Volt példa, hogy a barátnőmmel sétáltunk és előttem mondták neki, hogy "de meg b*sználak" követtek, mondták hogy: "add el a k*rvát, kifizetem" fel csesztem magam, kiálltam a csajsziért, és betörték az orromat, mert voltak 4-en. Annyi volt a szerencse, hogy utána elhúztak mert látták, hogy nincs az a pénz amiért hagyjam magam, vagy a barátnőmet.

Szóval a kérdésem, miért viselkednek így? Miért kell bántani a másikat?

Sosem volt senkivel összetűzésem, csak cigánnyal. Ha nem lennének cigányok sosem verekedtem volna, sosem vertek volna meg.

Esetleg vannak itt olyan romák akik megtudják mondani, hogy a fajtársaiból mi váltja ki ezt a viselkedést?

Vagy valaki aki nem roma, de mondjuk tanulmányozta őket, vagy közöttük nőtt fel?

Komolyan nem értem miért viselkedhetnek így ezek az emberek, és szeretnék valami logikus, értelmes magyarázatot kapni rá.


És ami még fontos! Azok a romák ne haragudjanak rám, akik tisztességesen élnek, dolgoznak. Velük nincs semmi probléma, én nem akarok általánosítani. Ha nem inged, akkor ne vedd magadra.


2021. dec. 11. 20:26
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
87%

Rossz neveltetés, vagy inkább a nevelés hiánya.

Ha egész életedben rossz példát látsz a környezetedben hajlamos leszel másolni a dolgokat.

2021. dec. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
94%
mert megtehetik rendőrök csicskák a törvények miatt , börtönök meg wellness számukra
2021. dec. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Más kultúra alapbol, meg azok a dolgok amiket elottem irtak
2021. dec. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
80%

Én közöttük nőttem fel itt Miskolcon talán ezért nem öltek meg, de idegenekkel gyakran összementem, nem voltam megijedve mert abba szocializálódtam, de nem vettem fel magyarként a magatartásukat.

Papíron magyarok csak, teljesen külön értékrend, eltérő szokások, más neveltetés.

A cigányokat mondják globális szinten a legmocskosabb alja csoportnak.


Sosem fognak felzárkózni, és én azt is nehezményezem hogy rendőrök és orvosok is lehetnek, vagy épp pedagógusok. Ne legyenek, vizsgált már engem fekete, és kazah orvos is, de egy rasszal sincs problémám, csak a cigányokat nem viselem el.

Bánat az összes, én is kimondom ha nekik is lehet. Dolgoznak, tisztességesen élnek persze, mert kell bentre a pénz amikor mennek beszélőre.

2021. dec. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Amióta elindult a saját TV-jük, a Dikk TV, én már nem lepődöm meg semmin.
2021. dec. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Ja azt kihagytam, hogy a drága kis kutyusomat is megmérgezték egyszer. Elkóborolt, 3 napig kerestük, és egy cigány telep mellett pusztult el. Méreg okozta a halált. Husky volt, és csak 9 hónapos. :(
2021. dec. 11. 20:44
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Szegény :(
2021. dec. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
79%

#4

Naa azért A közel-keletet és a karibi népcsoportokat ne keverjük ebbe bele, kimész nyaralni agyon vágnak? Nem, mert vendég vagy és igyekeznek jó élményekkel gazdagítani, Brazíliába ha megakarod nézni a favelákat először jól kinevetnek hogy miért akarsz eszméletlenül ébredni a lépcsőn, de kísérettel vállalják a dolgot.


Nyugaton a feketék, arabok tudod miket csinálnak, miből élnek meg? Hát nem abból hogy leszólítgatnak és apróért cigánykodnak... ott seftelnek, droggal, csalásokkal halomba keresik a pénzt.

2021. dec. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, van különbség a cigányok között. Ahol nincs sok roma egy helyen ott általában normálisabb a cigány közösség. Szabolcs, Borsod az egy külön kategória...
2021. dec. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

#9

Borsodban is csak ott ugrálnak, ahol a többségben vannak, ezek legfőképp faluk, de a sok év alatt rendőri és önkormányzati rásegítéssel ki pucolták őket a magyarok közül, és mentek a falu végére vagy a fajtájuk közé, ott marhatják egymást, olyankor ha rendőrt kérnek, kicsit ráérősebben mennek ki :)

2021. dec. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!