Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha nyernétek a lottón pl...

Ha nyernétek a lottón pl eurojackpot ti is folyton csak innátok?

Figyelt kérdés
Olyan jó lenne semmi munka csak szórakozás. Pia, nők, utazások. Legfontosabbsk. Nekem ez lenne az élet. Mindig telne sörre.

2022. okt. 29. 20:24
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
96%

Az a több milliárd forint ami az eurojackpot főnyereménye, megalapozna egy olyan szintű életminőséget, aminek a fenntartása generációkra elég lenne. Legalábbis ahogy én költeném. Ha innék is- mert nem iszom soha- akkor minőségi italokat innék, igyekeznék tartalmas és egyedi élményeket megélni belőle. Talán nem garasoskodnék, de nem is szórnám a pénz két kézzel.

A kötvényekbe való befektetés, földek és épületek vásárlása- bérbeadása lehetne egy olyan vonal amibe beszállnék.

2022. okt. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Ennyit nem tudnék elinni ha a legdrágább sört veszem se. Főleg hogy passzív befektetéseket csinálnék.
2022. okt. 29. 21:05
 13/27 anonim ***** válasza:
62%

Max a 10%-át költeném el, azt is ilyen hülyeségekre, mint pl. óriáskerék a hátsó kertbe, saját sziget, űrutazás, stb...


Amúgy nem. Vennék egy alacsony energiaigényű, mostani fizetésemből könnyen fenntartható lakást valami jól megközelíthető csomópontnál Budapesten, meg esetleg egy autót + egy keveset költenék utazásra. 20%-át magamtól fektetném be és tanulópénznek használnám, 70%-át meg különböző helyekre szakmai segítséggel fektetném be. Ugyan úgy dolgoznék utána.

2022. okt. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
86%

Nem. Ha én milliárdos összeget nyernék, de akkor is, ha "csak" 350 milliót, kicsit felújítanám ezt a lakást, illetve befejezném az újításokat és kicserélnék néhány dolgot, amit apám a legolcsóbban oldott meg (30 ezerért vette a zuhanykabinunkat). Egyéb dolgokat kicserélnék, mint pl törülközők, mosdókagyló fölötti szekrény. Átalakítanám némileg a berendezést (hiszen ha a hálószobámban csak alszom, mert apámnak akkor adnék 50 millát, hogy vegyen magának házat, enyém lehet az íróasztala és az előszobában a szekrénye, ergo az egyébként is picike szobámba rakhatok pl fésülködő asztalt). Mind erre elmenne max 10 millió. 20 milliót megtartanék, a többit beraknám néhány évre kamatozni (amennyiben 350 millióról van szó, milliárdoknál minek). A két kutya menne apámmal kertesbe, én meg örökbefogadnám azt az 5 éves kutyust, akibe beleszerettem kép alapján. Vennék magamnak egy komolyabb digitális rajztáblát, életem első olyan laptopját, ami nem fekete, ami nem több más gépből lett összerakva, vagyis nem használt, új. Amiket kinéztem, kb 60 db könyv, azokat egyszerre megvenném, feltölteném a nappali könyvespolcait, amik apám távozásával kiürülnének, az én darabjaim meg a negyedét sem töltik ki. Aztán szép lassan feltölteném az éve során... Szépen, békésen élnék. Megengedném magamnak, hogy a boltban tengergyümölcseit vegyek, salátát, öntetet, jobb életmódra váltanék. Nem borzadnék el, hogy 10 ezer+ forintot kéne kifizetnem, ha kozmetikushoz szeretnék menni. Elmennék fizetős bőrgyógyászhoz az arcommal, és a további vizsgálatokra is fizetős helyre mennék, ahol nem hónapokat várok és le**arják a fejemet, csak jöjjön a következő, hogy végezzenek. Talán hetente egyszer vagy kétszer rendelnék kaját vacsira. Illatos zsebkendőt vennék a semmilyen, legolcsóbb kínai helyett. Olyan ruhadarabjaim és cipőim lennének, olyan színben, ami az én szívem vágya, nem az amit lehetőségekhez képest a legolcsóbban kapok feketét, sötét színeket, hanem világos színben lennék (csak mert a gatya púderrózsaszín, rögtön többe kerül...), de megtartanám, hogy eljárok turkálóba. Kiadatnám a regényemet, akár úgy, hogy kiadó vállalja, akár magánúton.


Sorolhatnám még az ilyen kisebb-nagyobb dolgokat, de szerintem így is megvan, mi lenne velem milliomosként vagy milliárdosként. Nem születtem előkelőnek, sem ambiciózusnak, hogy saját üzletet nyissak és üzletasszony legyek, és a bulik is távol állnak tőlem. Még csak utazgatós sem vagyok, és ezen a milliárdok nem változtatnának. Egyébként sem tudnék mit kezdeni kacsalábon forgó palotában, ha milliárdok lennék, ez a szerény, 32 vagy 35 nm-es lakás egymagamnak + kutya tökéletes lenne.


21/l

2022. okt. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Nem, ugyanúgy nem innék, mint most
2022. okt. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
36%

Most komolyan én vagyok az egyetlen farok, aki akkor is bejárna dolgozni, ha a világ minden pénze az övé lenne?

Mert én bejárnék. A pénzből meg megvenném az álolmakásomat: a régi albérletemet a Havanna lakótelepen.

Hogy a többi részével mit csinálnék, az full homály. Valószínűleg vennék még pár lakást, amit kiadnék, hogy biztonságban élhessek az így szerzett passzív jövedelmemből, de a többit meg különböző szervezeteknek adnám, mert gőzöm sincs, mit kellene vele kezdeni.

Az életemen ezen kívül, hogy vennék magamnak egy lakást, meg kicsit gondoskodnék a jövőmről, semmit nem változtatnék. Ugyanúgy dolgoznék, mint eddig (iszogatni most is szoktam, ha jól esik :)

Nőket meg nem költöztetnék oda, mert nő vagyok és éltem én már együtt más nőkkel és kösz, nem, férfiakat szintén nem mert velük is éltem már együtt és kösz nem, szóval, mondom, szerintem nem változna semmi.

2022. okt. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
50%

Ha erre vágsz az azt jelenti, hogy szorongsz és így akarnád enyhíteni. Ezért pénztől függetlenül ezzel érdemes lenne kezdened valamit!

pl. [link]

2022. okt. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
83%
A sörön kívül azért más cuccokra is költenék. Azért a sör közepes élvezetet ad, vannak annál sokkal jobbak.
2022. okt. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Mért nem tipp-mixelsz?
2022. okt. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Mivel egyébként utálom a szerencsejátékot. Ott ráadásul még már sokat kell kockáztatni. Akkor már inkább kriptovaluta. Ott is nagyobb az esély hogy csinálsz egy jó húzást és gazdag leszel. A szerencsejáték zrt szerintem rabló. Szerintem nem lehet nyerni de lehet tévedek ezért egy évben egyszer kétszer veszek ha ilyen hatalmas nyeremény van.
2022. okt. 30. 09:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!