Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen egy jó bocsánatkérés?

Milyen egy jó bocsánatkérés?

Figyelt kérdés

2022. nov. 1. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan ami őszintén jön.
2022. nov. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Őszinte.
2022. nov. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
Amikor térdelve kérsz bocsánatot a csajtól és annyira sírsz hogy a csaj csak annyit ért az egészből hogy: Bodzscsánat adkjnsakmsam! Aztán a taknyod is el kezd folyni és a kiábrándulás új szintjére emeled az egészet!
2022. nov. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Szívből jön!
2022. nov. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát mindenképpen az az alapja, ha komolyan is gondolod.
2022. nov. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen,itt az őszinteség a legfontosabb.A másik jó eséllyel érezni fogja,hogy őszinte vagy-e,tényleg megbántad,vagy csak bizonyos érdekekből mondod.
2022. nov. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A bocsanatkeres nem csak annyi, hogy oszinten es szivbol jon.

Tipikus hiba a bocsanatkeres soran a “de” hasznalata, pl. Bocsanatot kerek, hogy igy reagaltam, de nagyon felhuztal. Ez nem bocsanatkeres, ez a masikra kenes.

Bocsanatkeres soran mondjuk el, hogy miert kerunk bocsanatot (Bocsanat, hogy hangosan hallgattam a zenet), majd mondjuk el, hogy tesszuk jova, vagy kerjunk ehhez segitseget (Hogyan tehetnem ezt jova?)

Nagyon fontos, hogy ne kerdojelezzuk meg a masik erzeseit, es ne mondjuk ki a de szot, mert akkor nem bocsanatkeres lesz. Egy ismerosom allandoan ezt hasznalja, es ezaltal mindig a masik lesz a hibas azert, mert o kiakadt :( o nem tud oszinten bocsanatot kerni. (Egyszer velem akart megiratni egy bocsanatkero levelet)

A neten tobb hasznos oldal van, ami a bocsanatkerest elemezgeti.

2022. nov. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 7-es nagyon jót mond. Sajnos az én férjem is csak így képes "bocsánatot kérni", hogy mindig ott van a "de". Vagy a másik kedvencem tőle a "bocsánat, hogy félreértettél engem" :D
2022. nov. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Látom a kulcsszavakat. Ez esetben 7-es tanácsa nagyon jó. Az sem mindegy, hogy mi miatt kérsz bocsánatot. Tényleg rosszat tettél, vagy csak nem az elvárt szerint cselekedtél. Nagyon fontos különbség. Pl. ha anyukád nagyon kiakadt, hogy nem tartottál velük a temetői menetben, mindennek lehordott, mert a Gizi mama mit fog szólni, akkor nyilván nem neked kell bocsánatot kérni.
2022. nov. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!