Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jónak, jó embernek lenni a...

Jónak, jó embernek lenni a mai világban gyengeség? A jóindulatú, naív embereket, a jóságot miért használják ki?

Figyelt kérdés
Miért ilyen kevés az emberekben empátia?

2022. nov. 4. 21:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
82%
Amíg saját érdekeiket tartják elsődlegesnek az nem biztos, hogy, rossz. Természetesen másokat ezzel nem bántva.
2022. nov. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
# 11 ez itt a baj, hogy "másokat nem bántva", az ilyenek vannak kisebb %-ban.
2022. nov. 4. 22:27
 13/20 A kérdező kommentje:

#9 ez a gondolkodásmód is az előítéletre vall (mondjuk biztosan adtak rá okot bőven neked is, az ember a megélt tapasztalataiból hoz döntéseket, reagál dolgokra), az ember attól az, aki, amit eddigi élete során megélt és tapasztalt.


Csak "jó" ember nem létezik, ebben igazad van. De hol írtam én, hogy én egy hibátlan, tökéletesen jóságos, "szent" ember lennék?


Ha valaki kedves, esetleg önzetlen, az gyanús.

Meg kell támadni, és majd kimutatja a valódi énjét.

Az erősebb kutya b.szik elv van érvényben.

2022. nov. 4. 22:55
 14/20 A kérdező kommentje:

És meg kel támadni azt is, aki egy ilyet ki mer jelenteni. Mit képzel ez a senki magáról, hogy jó embernek gondolja magát?! Vagy jobbnak egy másiknál? Kíváncsian várom a gyűlölködő kommenteket is, jöhetnek.

Azért abban nagyon jók vagyunk, rosszindulat, keresd a hibát. :)


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2022. nov. 4. 23:16
 15/20 anonim ***** válasza:
82%

A legtöbb ember jónak tartja magát, sőt, jobbnak, mint az átlag. Attól, hogy te fennhangon hirdeted, hogy tényleg olyan jó vagy, engem nem győztél meg, mert MINDENKI ezt mondja. Miért kéne akkor elhinnem, hogy jobb vagy, mint bárki más?

A jóság meg nem egyenlő a baleksággal, ahogy ezt előttem már többen próbálták elmagyarázni.

2022. nov. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Nem győztél meg.


Nem fennhangon, és hol kiabáltam? maximum írtam. :)


Akkor aki naív, jóindulatú, pozitív, vagy van egy gyenge pontja, arra rá kell koncentrálni és ott kell belerúgni. Balek.

Ki kell használni, taposni bele.


Azon gondolkodom, hogy legyek -e én is ilyen. Tapossam, használjam ki a nálam gyengébbeket, a naívakat, jóhiszemű embereket. 🤔

2022. nov. 4. 23:49
 17/20 A kérdező kommentje:
Ide csak trollok és nárcik járnak? 🤔
2022. nov. 5. 00:03
 18/20 anonim ***** válasza:
37%
Nekem még soha eszembe nem jutott hogy mást tapossak azért hogy én jobbnak tűnjek. Ellenben engem már milliószor próbáltak, volt amikor sikerült is, sok törést okozott ez az egész mentalitás az életemben.
2022. nov. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
51%
beteg vagy kérdező, menj ebédet főzni. ja nem, főznek rád.
2022. nov. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 NTBS ***** válasza:
51%
Mert a pénz körül forog minden. Illetve a pillanat uralása a siker. Nincsenek valódi érzelmek, erkölcs.
2022. nov. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!