Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan nyerjem vissza a...

Hogyan nyerjem vissza a motivaciomat?

Figyelt kérdés

Van egy munkahelyem, ahova 2 honapja erkeztem. Nagyon szerettem, imadtam bejarni minden nap es boldog voltam az egesszel.

Kezdo voltam, de nagyon lelkes es elszant.

Azonban valaki elkezdett szidni, hogy mennyire rossz vagyok es mennyi minden rosszul csinalok stb.

Nagyon banto volt, es az a helyzet, hogy azota teljesen elveszitettem a motivaciomat, es mar nem tudom elvezni az egeszet egyaltalan.


Azt hiszem ez valahol ertheto is, hiszen ha az ember fejehez vagjak, hogy mennyire rossz (pedig nem ereztem annak magamat), akkor azon a munkahelye is elveszti a lenduletet, amit annyira szeret.

Azota mar elnezest kert, de a szavaknak sulya van azert, es ezt ennyivel szerintem nem lehet elintezni.


Ti mit tennetek ilyen helyzetben? Hogyan szerezzem vissza a motivaciomat, lenduletemet?

Vagy a valtas lenne az egyetlen opcio?



2022. nov. 4. 23:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenne beszélni az illetővel vagy a főnököddel. Anno pályakezdő koromban engem is szidott az egyik kollégám, aztán kiderült, hogy a főnököm szerint csodásan dolgozom és csak ennek a fasznak ilyen a modora, hogy lefelé tapos, felfelé nyal.


De tényleg, szerintem beszélj a szakmai feletteseddel arról, hogy veszítettél kicsit a lendületből az incidens óta és szeretnéd tudni, hogy jó irányba haladsz-e. Most azzal nem lehet mit kezdeni, ha valaki szaroz meg ha valaki szerint mindent rosszul csinálsz. Ezt én is tudom mondani bárkire. De ha valaki megmondja, hogy ez meg az nem tetszett ezért meg azért és ha máshogy csinálod vagy legközelebb így meg úgy csinálod, akkor nem lesz vele baja, az már egy jó kiindulási pont.


Nem az a jó munkaerő, aki sosem hibázik, főleg most kezdőként honnan tudná azokat a dolgokat, amiket az ember magának tapasztal ki. Jó attól leszel, ha fejlődőképes vagy és ugyanabba a pofonba nem szaladsz bele többször.

2022. nov. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van egy sejtésem, hogy az eset előtt is voltak lelki problémák, amik ennyire érzékennyé tettek, de szólj, ha tévednék.
2022. nov. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha egyetlen ember egyszeri kritikája ennyire megvisel, akkor mindenképp érdemes pszichológussal beszélni, hogy az önértékelésed megerősítsd. Ha találsz egy jó szakembert, akkor nem csak azt sikerül helyére tenni, hogy az ilyen kritikákat hogyan érdemes kezelni, hanem a motivációd és sok egyéb önértékelési és életviteli kérdést is meg tudtok oldani.
2022. nov. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"a szavaknak sulya van"


Nem mindenki szavának, nem minden szónak és nem minden helyzetben van súlya. Nagyon sok ember csak beszél össze-vissza és semmi súlya nincs a szavuknak, mert maguknak ezeknek az embereknek sincsen semmi súlya.

Egy súlyos, értékes, fontos ember is mondhat súlytalan dolgokat. Azért is mert ő is tévedhet, lehet meggondolatlan, figyelmetlen, stb. Az is nagyon sokszor előfordul, hogy valaki súlytalanul mond valamit, de mi sokkal komolyabban vesszük, mint kéne.

Lehet, hogy egy bocsánatkérés nem elég elintézni egy helyzetet. Főleg, ha te súlyosabbnak érezted, mint ő. Ilyenkor érdemes lehet elbeszélgetni vele arról, hogy téged ez sokkal súlyosabban érintett, mint ő gondolja. De az is lehet, hogy valaki mással érdemesebb elbeszélgetned róla. Akár egy főnökkel, aki talán a kollégánál hitelesebben tudja benned átértékelni, hogy a kolléga szava messze nem volt olyan súlyos, mint amennyire a te motiváltságodat hazavágta vele.


De az is lehet (sőt valószínű), hogy egy pszichológussal lenne érdemes átbeszélned ezt a helyzetet (meg akár sok másikat is, amik még befolyásolhatják a gondolkodásodat). A pszichológus van arra szakmailag megfelelően felkészítve, hogy segíteni tudjon neked az ilyen súlyos szavakat a maguk helyére tenni, a megfelelő módon kezelni, hogy többé ne bénító súllyal nehezedjenek rád, hanem képes legyél őket olyan súllyal kezelni, amit valóban megérdemelnek.

Te egyáltalán nem azt érdemled, hogy a munkakedved elmenjen és a motivációd elvesszen miatta. Senki sem ezt érdemli. Viszont ahhoz kell egy lelki ellenálló képesség, megfelelő mentális felkészültség, hogy ezeket a terheket képes legyél a helyükön kezelni, eltávolítani magadtól, ha szükséges visszavágni, vagy érvényt szerezni a saját érdekeidnek. Pl. annak, hogy megmaradjon a motivációd. Ez nem mindig könnyű. Pont ezért fontos a segítség, hogy jobban menjen és minél kevesebb gondot okozhasson neked. Tényleg érdemes elmenni pszichológushoz és segítséget kérni tőle, hogy ellenállóbbá tudj válni az ilyen helyzetekkel. Az nem gyengeség, ha egy nehéz helyzetben szakértő segítségére szorulsz. Az sokkal nagyobb gyengeség, ha segítségre szorulsz és mégsem fogadod el a segítséget! Beszélj szakemberrel, érdemes!

2022. nov. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!