Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hol kezdtetek új életet?...

Hol kezdtetek új életet? Mennyire érte meg és miért?

Figyelt kérdés
Sokan külföldre költöznek sokan csak megyét váltanak és teljesen megfordul az életük. Erre lennék én kíváncsi a ti igaztörténeteitekkel.

2022. nov. 8. 07:57
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Hát közeli ismerős történetét tudom, aki Kanadába ment ki, és tizenkét évig takarítónő volt, itthon diplomásként dolgozott volna, de azt hitte, kinn meggazdagszik. Szegény maradt, partnert is bevándorlóból talált csak, ottani kanadai nem állt össze vele..
2022. nov. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
1-es vagyok, másik ismerős Németországba ment ki, ő mai napig szállodákban szobalány, azt mondta, bevándorlónak nem adnak sehol jobb állást.
2022. nov. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
nyilván orvosként másképp fogadnák, de nem lehet mindenki sztárszakmával rendelkező.
2022. nov. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Èn Nèmetorszàgban lakok a fèrjemmel gyerekekkel, 0 nyelvtudàsom volt amikor kiköltöztem. Nyelvet tanultam ès 3 èves fogorvosi asszisztensi iskolàt 2 èv alatt elvègeztem kisgyerek mellett.

Nagyon nehéz volt, de most zenét hallgatva végzem a munkám amit szeretek és nem panaszkodhatok a fizetésemet illetlen sem.

9 éve élek itt.

Vannak ismerőseim akik most is takarítanak mert nem tanulták meg a nyelvet és nem is akarják, bele vannak nyugodva a sorsukban.

2022. nov. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik unokatestvérem három éve ment ki a férjével és a gyerekével Németországba, és semmi pénzért se jönnének vissza, ami teljesen érthető. Azt mondták, hogy sokkal nyugodtabb lett az életük kint.
2022. nov. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Menjél ki Amerikába
2022. nov. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#2 Na azért ez nem teljesen igaz,aki másban is jó annak adnak másmilyen állást is csak tenni kell érte és akarni.

Egy takarító is lehet pl fontosabb irodista, főnök stb... Számos ilyen emberről tudok kint, igaz ezért tenni kell.

#1Kanadában is lehetsz jobb, kereshetsz többet, élhetsz jobban mint pl Kárpátalján,Erdélyben,Vajdaságban vagy éppen itthon.

Van pl akinek sikerült ott össze hozni egy jó kis farmot és van akinek boltjai vannak az az jobban élnek mint ha itt maradtak volna.

2022. nov. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyum Ausztriába ment ki egyik napról a másikra mindent hátra hagyva.

Neki nagyon bejott az élet.

Itthon már mindent eladott ami volt.

Abszolút nem tervez soha hazajönni.

Én Miskolcról jöttem Pest megyébe. Igaz en a párom miatt. Hozzá költöztem. De nagy váltás volt ahoz képest, hogy Miskolcon születtem és éltem az életem 26 évig.

Ha nem kötne most már minden ide Pest megyébe ,fej vesztve rohannék vissza Borsodba.

Utalom ami itt van, az emberek modorát, hozzá állását dolgokhoz.

Munka szempontjából semmivel sem érzem jobbnak mint pl Miskolcot.

Sőt, mikor ide kerültem 2x olyan nehezen találtam itt munkát mint ott.

Fizetésben ugyan ott vagyok.

30/N

2022. nov. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Senior Séf ***** válasza:
100%
4x váltottam új életet. Volt külföld, volt megye, volt házasság, volt betegség.
2022. nov. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 Melyik tetszett a legjobban?
2022. nov. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!