Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan gondoltok vissza a...

Hogyan gondoltok vissza a COVID-lezárásokra?

Figyelt kérdés

A kérdés apropója, hogy ma van a 2 éves évfordulója a II.hullám miatti lezárások kezdetének.

Mennyire szépültek meg azóta az emlékek a II.-III. hullmáról?

Hogyan emlékeztek vissza arra, hogy este 20 óra után nem lehetett kimenni az utcára, mindenhol maszkot kellett hordani, be volt zárva minden étterem-szálloda-vendéglátóhely, és semmilyen program, meg rendezvény nem volt mgetartva, a középiskolákban és egyetemeken pedig távoktatás volt?

Ti hogyan gondoltok vissza így 2 év távlatából erre az időszakra?



2022. nov. 11. 09:02
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

A barátomat 50 eFt-ra büntették a kijárási tilalom megszegéséért. Ez maradandó emlék.

N

2022. nov. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
62%

#10 Ellenben szinte minden mást védettségi igazolványhoz kötöttek.


Talán még emlékszel hogy a vége felé jött az az agymenés hogy már nem védettségi, hanem oltási kártya!


Vagyis azzal hogy átestél a Covidon nem számítottál védettnek, csak ha oltattad magad.... Ezen a ponton vált egyértelművé hogy nem az számított hogy védett legyél hanem hogy fogyjon az oltás..

2022. nov. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanúgy jártam melózni, a világon semmi nem változott.

A maszkot gyűlöltem, szerintem kizárólag kórházban/szakrendeléseken van valós értelme hordani.


Az online oktatás viszont katasztrófa volt, az úgy volt halott ötlet, ahogy volt. Akkor volt 4.-es a gyerek, én még ennyi kib*ott technika és rajz házit nem csináltam, húsvéti ló*asz koszorú, tavaszi tetves asztaldísz, afrikai elcseszett dob, anyám...... Pedig imádok kézműveskedni, de nem parancsra, és nem baromságokat. A rengeteg háziról ne is beszéljünk, reggel 7-től megkezdődött a pittyegés este hétig. Mert semmiféle egységesség nem volt, online óra se, a tanárok többsége annyiféle platformon és időben küldte a tanulnivalót, mint égen a csillag. Volt, aki viberen. Aztán volt facebook csoport, messenger, google teams, e-mail. És még nekünk szerencsénk volt, mert csak 1 tanár szart bele az egészbe, a többi rendesen küldte. Hallottam olyat, ahol a szülő magától találta ki, hogy mit is kéne tanulni, mert csak a dolgozat volt bejelentve.

Nem, nem szépült meg ez a borzasztó emlék, és nem is fog, kérdezz csak meg bármelyik iskolás gyerek szülejét.

2022. nov. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
81%

#12

Akkor ezt a problémádat miért nem a "minden más" alá írod?


(Én amúgy a saját példám alapján egyetértettem hogy ne számítson védettnek aki átesett a betegségen. Én átestem, mérettem ellenanyagot, kb semmi nem volt. De ez már nem ide tartozik.)

A kérdés a kijárási korlátozásról szólt, aminek semmi köze nem volt a védettséghez/oltáshoz.

2022. nov. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
57%
Úgy gondolok vissza rá, hogy hatalmas átverés volt az egész és a megfélemlítés sokaknál erősebb volt a józan észnél. Ezer éve köztudott, hogy a covid mesterséges vírus, sőt, évekre előre meg lehet mondani, hogy mi lesz. Az oltássorozatnak nincs vége, mivel lesz még egy mesterséges pandémia.
2022. nov. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
56%
egy ilyen emlék nem tud megszépülni, amikor az ember a kis szabadidejét se tudja rendesen felhasználni, mert "haza kell érni", mint az óvodában, mert ugye természetesen a vírus csak este 8 után veszélyes, mindenhol a felesleges maszkozás, örülök hogy vége
2022. nov. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
73%
Hiányzik a nyugi este 8 után. :/
2022. nov. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
69%
Semmi, túl lehetett élni, örüljetek, hogy már nincs.
2022. nov. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a barátaimmal erről beszélgetünk, én mindig azt mondom, hogy visszanézve olyan szürreálisnak tűnik, hogy tényleg csak okkal lehetett kimenni az utcára. A mai napig emlékszem mindkét lezárás bejelentésére, ezek nagyon megragadtak. Én akkor voltam egyetemista, vagyis nekem a hat félévemből három majdnem teljesen online volt (2020. tavasz fele, 2020. ősz fele és 2021. tavasz végig). Akkoriban nem igazán szerettem, otthon voltam a szüleimnél, hogy ne kelljen feleslegesen albérletet fizetni, viszont a szobám nem volt igazán online-barát, tanultam a konyhában, az étkezőben, a szobámban ágyon. Sokszor az órák sokkal nehezebbek volt, hogy nehogy puskázzunk. Nem vagyok egy szociális ember, de rossz volt, hogy gyakorlatilag a szüleimen kívül senkit sem láttam.


Viszont van olyan része, ami megszépült. Voltak órák, amik nem voltak megtartva, volt, ami sokkal könnyebb volt. Amikor később reggel 8-ra mentem órára a hidegbe, akkor azért eszembe jutott, hogy mennyivel jobb volt, amikor elég volt a 8-as órára fél 8-kor felkelni, és beülni a gép elé, mint végigmászni a városon 90 perc miatt. Viszont tudom, hogy a legtöbb embernek, főleg a fiatalabb korosztálynak és az ő szüleiknek szenvedés volt.

2022. nov. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
71%

Tizenegyedikes voltam. Hetente két házibuliban voltam (8-10 fő). Ezek egyikén megismertem a jelenlegi barátnőmet. Kutyasétáltatás és sportolás címszóval rengeteget voltunk kettesben a friss levegőn este.

A maszk viselése nem volt gond.


Apámnak van egy asztalos cége. Ott dolgoztam. Rengeteg megrendelés volt (komplett konyhaszekrényeket csináltunk).


Nekem nagyon bejött a pandémiás időszak.

2022. nov. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!