Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek a szexuális...

Szerintetek a szexuális zaklatásnak van köze a végzettséghez/értelmiségi léthez?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert az utóbbi időben voltak cikkek róla, hogy egyetemi oktatókat, vállaltvezetőket stb. értek retorziók, amiért szexuálisan zaklatták a beoszttotajikat/hallgatókat. Ugyanakkor a munkásokkal kapcsolatban szokott élni az a kép, hogy utánafüttyögnek a nőknek (természetesen nem mindegyik!). Köztük persze kevesebb a nő, tehát nem egymást fogják zaklatni. Szóval szerintetek van aránybeli különbség? Vagy mentalitásbeli különbség? Pl. a tanultabb ember másképp zaklatja a beosztottját?
2022. nov. 11. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Ez kb minden szektorban és tanultsági szinten megjelenik.


Talán annyi lehet, hogy magasabb szinteken nagyobb transzparenciát kap, mert a magasabb státuszú áldozatoknak több a lehetőségük és a hitelük, szóval pl nincs az, hogy ha felszólal, akkor nem kap munkát meg a státusza miatt nem hisznek neki, stb...


Egy alacsonyan iskolázott közegben pl egy nőt ha zaklatnak, gyakran sakkban lehet tartani azzal, hogy ha kiderül, akkor kirúgják a munkahelyéről és nem fog találni másik munkát, mert ninc túl sok akörnyéken és a végzettsége miatt amúgyis nehéz dolga van a piacon. Így pl sok ilyen esetre nem derül fény, vagy csak sokkal később.


Igazából ezt baromi nehéz átvilágítani, mert még mindig nagoyn osk áldozat marad csöndben a társadalmi támogatottság hiánya miatt. Még mindig nagoyn gyakori az áldozathibáztatás, ráadásul a szexuális zaklatások többsége családon belül történik ahol a közeg még kevésbé hajlamos hinni az áldozatnak, hiszen "áh, hát Gyurka bátyádról ne mondj már ilyet, ő a keresztapád, miért tenne ilyet?"

2022. nov. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Az, hogy valaki egy aberrált állat, nem a végzettségtől függ...Szerintem az egyetemi oktatók,vezetők valóban zaklathatják a hallgatókat/beosztottakat, könnyebben vissza tudnak élni a pozíciójukból eredő "hatalmukkal" mint pl a munkások akik a füttyögésen kívül nem igazán tudnak ártani.
2022. nov. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem, ennek egyáltalán nincs köze a végzettséghez.
2022. nov. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
40% Te is zaklatod a kolléganőidet, mi? Vagy inkább a férfiakat?
2022. nov. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom hogy kiben él az a kép, hogy egy olyan ember akinek van hatalma/pénze/jó végzettsége, az nem lehet szexuális zaklató, hanem ugye csak a "büdös mocskos suttyó köpedék minden tekintetben alsóbbrendű csimpánz" melósok lehetnek azok, de hogy bennem nem, az 100%.


Sőt... Szerintem azok, akik hisznek abban hogy "presztízs = morális fölény" az okai annak, hogy ennyire számonkérhetetlen, és következmények nélküli a tanult/sikeres emberek körében a szexuális zaklatás.

Tele a világ főnökökkel akik bszáshoz kötik a szakmai előmenetelt, egyetemista fiúkkal akik a kolis bulikon erőszakolnak részeg lányokat, az általad említett professzorokkal és tanárokkal, akik azert választották a szakmát, hogy könnyebb hozzáférésük legyen az áldozataikhoz; tele még a világ Epsteinekkel, és a gazdag baráti körükkel, akikre valahogy nem érvényesek a törvények, és persze tele a világ kigúnyolt áldozatok tömegeivel, akik sosem kapnak szimpátiát, hiszen az elkövető nem egy cigány volt, vagy egy aljadék munkás, hanem egy olyan ember, aki elismertebb munkát végez.

2022. nov. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"büdös mocskos suttyó köpedék minden tekintetben alsóbbrendű csimpánz"


Mondjuk ilyet én nem mondtam.



Köszönöm az értelmes válaszokat, a 4-est nem tudtam értelmezni, d ejelentem, ha csak kötekedni jött.

2022. nov. 11. 23:03
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
A nők csak kitalálják a szexuáliszaklatást. Hát nem érdekes, hogy férfiak sosem panaszkodnak ez miatt ?
2022. nov. 12. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönjük, utolsó. Nem, nem érdekes. 1., Nem olvasol elég cikket, panaszkodnak. Pl. eddig Kevin Spacey miatt ment a nyafogás, hogy nélküle nem jó a sorozat, amiben szerepel, őt egy férfi vádolta. 2., A férfiakat jobban kinevetik ezért, sokszor maguk a férfiak. Gondolom, az olyanok, mint te. ha már a nőkkel ilyen empatikus vagy.


Kommented jelentem, a válaszoló csak kötekedni akar címkére kattintva.



Értelmes válaszokat még szívesen fogadok.

2022. nov. 12. 10:10
 9/9 Vuk-91 ***** válasza:

Férfi vagyok, sajnos része volt az iskolai életemnek az, hogy az "erősebb" fiúk némelyike különféle szexuálisnak minősíthető támadással zaklatott, kezdve a rohadt kínos csücsörítéstől, a fenékfogdosáson át, egészen addig, hogy az ágyon mászik rám valami hülyegyerek, és becézgetve elkezd rajtam úgy mozogni, mintha épp a hátsómban lenne a szerszáma, ami miatt örökre kiátkoztam a kollégiumot (soha többet nem voltam, se leszek hajlandó kollégiumba menni, kitenni magamat ezeknek), és ezek után én vagyok leszidva, megbüntetve, megalázva. Még jó, hogy sikerült megúsznom komolyabb behatolások nélkül, de miattuk örökre lelkisérült lettem, aludni se könnyű ha random rámjön a félelem, hogy vajon zárva van-e az ajtó.


Szóval nem, nem a nők találták ki! Ilyet ki ne találj, 7-es!


A probléma itt az, hogy a férfiaktól elvárják a tűrést, az erőt (lelki és fizikai erő egyszerre), és nem mernek felszólalni, mert aztán emaszkulálják őket, magyarul megalázzák, meggyalázzák őket azért, mert nem viselkednek férfiasan. Ez a társadalom amiben élünk. Veszett korcs az egész úgy ahogy van!

2023. aug. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!