Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az extrovertált emberek mit...

Az extrovertált emberek mit éreznek egy társaságban?

Figyelt kérdés
Példálul egy új munkahelyen, új társaságban? Nem izgultok? Eszetekbe jut, hogy mit gondolnak rólatok? Mit tesztek, ha ott valaki szemmel láthatóan nem kedvel titeket? És honnan van mindig mondani valótok? Szeretnék tanulni tőletek :)

2022. nov. 16. 07:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes kérdés. Sokáig le sem esett, hogy mennyire extrovertált vagyok. Aztán mikor rájöttem, elég kellemetlenül éreztem magam. Valahogy mindig eszembe jut valami, amiről beszélni kéne. Aztán csak későn esik le, hogy nem is biztos, hogy ez másokat érdekel, csak udvariasságból nem szólnak be. Már gyerekkoromban is folyton kerestem a társaságot. Szerintem nem volt olyan, hogy ne álltam volna szóba pl buszon a mellettem ülővel. Persze, ez egy gyerektől még aranyos is lehet. Felnőttként pl munkahelyen, sokszor azért éreztem, hogy meg kell szólalnom, ha csend van, mert mindig az az érzésem hogy ha nem beszélünk, akkor biztosan valami miatt haragszik rám a másik. Hosszú folyamat volt pl, amíg rájöttem, hogy nem mindenki igényli a folyamatos fecsegésem. Most már jobban kezelem a helyzetet és teljesen idegen közegben nem kezdem el egyből a sztorizgatást. Rájöttem, hogy túl sok felesleges információt osztok meg magamról. Ettől függetlenül tény, hogy akik kedvelnek, ha nincsenek is túl sokan, mindenki azt mondja, hogy nem szoktam hülyeségeket beszélni fölöslegesen. Egyébként anyukám ilyen mint én. Ez egy hozott minta. Látni őt, ahogy idősebb és változik, felismerni magamban azokat a tulajdonságokat, amik a viselkedésében bosszantóak, az egy nagyon fura érzés. Az emberek többsége, én is elég könnyen ítélünk meg másokat, akár csak egy egy eseményből. Könnyen pálcát törünk, véleményt mondunk. Rádöbbenni arra, hogy mások velünk ugyanezt teszik és felismerni, hogy igazuk van... Ezt nem egyszerű feldolgozni. Sokan nem is agyalnak ennyit a dolgokon. Szerintem sokkal fontosabb, hogy észre vedd azt, ha igénylik a társaságod és kíváncsiak rád, mint azt, hogy vég nélkül a társaság közepe legyél. Szóval egy ideje próbálok inkább megfigyelő állásponton maradni idegenek közt és kivárni, hogy mások kérdezzenek. Akkor biztos vagyok benne, hogy akarják hallgatni, amit mondok. Tény, hogy ahogy öregszem egyre kevésbé érdekel hogy diplomatikus legyek. Ezzel is könnyű megosztó személyiséggé válni. De ez legalább tudatos döntés. Ha valamiben szükséges vállalni a véleményem, függetlenül attól, hogy népszerűtlen leszek, nekem ez már belefér.
2022. nov. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez nagyon jó kérdés! Mindig csodáltam az extravertáltakat de ez a kérdés sose jutott eszembe.
2022. nov. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Én introvertált vagyok, de nem feszengek társaságban, nem izgulok, nem gondolozom rajta különösebben, hogy mit gondolnak rólam és bár a small talkot nem szeretem, nagyon sok téma érdekel és szinte mindenhez hozzá tudok szólni. Nem mindig akarok, de az már az én döntésem :) Ha valaki nyíltan nem kedvel.. na bumm, nem foglalkozom vele. Én se kedvelek mindenkit, lehetetlen küldetés lenne mindenkinek megfelelni, nem is akarok. Ennek semmi köze az intro/extro skálához.

Viszont ha ilyen társas programom van, akkor utána kell pár embermentes nap, hogy újra feltöltsenek az elemek. Munka után is kell néhány óra csend és egyedüllét, kivlve ha olyan napom van amikor senkivel sem kell beszélnem (home office).

2022. nov. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Kedves első válaszoló, akkor gondolom egy új munkahelyen nem vagy zavarban, igaz? Nem érzed úgy, hogy mindenki téged vizslat, elemezget? Hogy kibeszélnek a hátad mögött?
2022. nov. 16. 17:51
 5/6 anonim ***** válasza:

#4

Dehogynem. De azért próbálok úgy tűnni, mintha magabiztos lennék. Ahol többen vannak, ott fontosnak tartom, hogy milyen a bemutatkozás és megpróbálok senkit nem kihagyni. Illetve előre elnézést kérek, hogy neveket és arcokat biztosan jó ideig keverni fogom. Egy új munkahely is csak egy megoldandó feladat, olyan helyen, ahol már kerítésen belül vagyok. Szerencsés, ha van lehetőség megfigyelni kicsit, hogy milyen is a társaság, hogyan viselkednek egymással. Az természetes hogy mindenki azt vizslatja, hogy ki az új ember. Sokan, sokféle okból tesszük ezt. Az, hogy ki fognak beszélni a hátad mögött teljesen természetes. Te is én is ezt tesszük, bár ebben is vannak különbségek. Legtöbb ember annyit vár el a kollégájától, hogy ne kelljen helyette dolgozni. És persze mindenki kíváncsi, hogy nem vagy e valaki valakije a cégnél, akivel nem árt vigyázni. Amint beállsz a sorba és teszed a dolgod nem leszel középpontban. A legjobb módja a kibeszélés elkerülésének, ha teszed a dolgod és igyekszel. Nem jó dolog rövid időn belül csatlakozni a klikkek egyikéhez, hogy ne legyél egyedül pl szünetben. Nem kell egyedül dekkolni,csak ha azonnal társaságot választasz egy csapatban, akkor több eséllyel fognak kibeszélni.

2022. nov. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Eléggé magamra ismertem #1 válaszában.

Engem mondjuk gimiben eléggé elnyomtak a nagyszájúak és alig tudtam kibontakozni, ami most, egyetem alatt sikerült igazán. Nagyon igénylem mások társaságát, nem szeretek egyedül várni pl. buszra, tanórákra, sokkal jobb érzés a többiekkel lenni, beszélgetni mindenféléről.

Új helyzetekben, új emberek közt eleinte izgultam, de mára már inkább amolyan várakozással teli izgalom van bennem. Ehhez az is hozzájön, hogy kaptam sulin belül egy olyan lehetőséget, ahol egyszerűen muszáj idegenekkel dolgoznom, új emberekkel találkoznom. Ami megint sokat lökött rajtam, szerencsére.

Néha amúgy én is attól tartok, hogy sok vagyok. De arra figyelek, hogy a másik fél/felek ne érezzék faggatásnak, ha többet kérdezek. Vagy tiszteletben tartsam, ha épp nem vágyik a velem való beszélgetésre. Régebben gondot okozott az "oversharing", amikor túl sok infót osztok meg magamról, kicsit időn/ kis ismeretségen belül, ezen már egy ideje próbálok visszább venni.

Ha valaki nem kedvel, próbálom a lehető legkisebbre szorítani a vele való interakciót, anélkül, hogy bunkó, tiszteletlen lennék, vagy feltűnően kerülném.

Szeretek egyedül is időt tölteni, de nekem mégis az az igazi, amikor emberekkel vagyok körbevéve. Nem muszáj okvetlenül végigbeszélni azt az együttöltött időt, de jobb a társaság.

2022. nov. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!