Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létező jelenség a szakdolgozat...

Létező jelenség a szakdolgozat-írástól való szorongás?

Figyelt kérdés

2022. nov. 19. 03:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bármitől lehet szorongani, pont a szakdoga-írástól ne lehetne? Láttam én is egy-két embert a koleszban ezzel a problémával, de aztán csak kellett nekik az a diploma, érted.
2022. nov. 19. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bennem nem szorongas van ezzel kapcsolatban, hanem inkabb vonakodas. Nem birok ra se gondolni, ezert halogatom. Ugy mulik el a rossz erzesed, ha a temaban elolvasol nehany szakdolgozatot, es korvonalazodik benned, h te mit is szeretnel beleirni a sajatodba, hogyan akarod felepiteni, stb. Amig nem foglalkozol vele, legalabb az olvasgatas, anyaggyujtes, vazlatiras szintjen, addig valoszinuleg szorongani fogsz miatta, mert azt hiszed, h neked ez nem fog menni, pedig neked is sikerulni fog!!! A konzulens pedig azert van, h segitsen.
2022. nov. 19. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Kolléganőm rettegett tőle, gyorsan fel is batatta magát, hogy nehogy már 6 év egyetem után lediplomázzon végre.
2022. nov. 19. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazából az okozott gondot, amikor közölték az, elvárásokat, hogy minimum 30 oldal meg karakter szám, forrásjelölések... Stb

Azon kattogtam hogy a viharba fogok ennyit írni. Plusz a forrásoknál, hogy jól hivatkozzam le, mert volt nálunk ebből hiszti. Na meg a határidő. Halogató típus vagyok, a nagy részét az utolsó 2 nap írtam meg🤣 nem is tudom hogy kaptam rá 4est.

2022. nov. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
𝕍𝕚𝕫𝕤𝕘𝕒𝕕𝕣𝕦𝕜𝕜𝕟𝕒𝕜 𝕙í𝕧𝕛á𝕜
2022. nov. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%
Halogatásnak hívják. Az okozza a bűntudatot, amit te szorongásnak nevezel.
2022. nov. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Hol halogat?
2022. nov. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
96%

#6 A halogatást is gyakran szorongás okozza. Azért nem áll neki az ember, mert szorong a feladattól (2-es, 4-es jó példákat írt). A határidő közben egyre közelebbi lesz, amitől tovább nő a szorongás, ettől pedig még nehezebb nekiállni. Egy ördögi kör az egész, aminek bizony a szorongás az alapja.

A kérdésre válaszolva: persze, hogy létezik. Nekem is volt, és több ismerősöm is beszámolt hasonlóról. Bizonyos mértékben természetes, hogy izgul miatta az ember, de van az a pont, ahol le kell ülni, venni kell egy nagy levegőt, és neki kell állni az egésznek. A 2-es tök jó tippeket írt ezzel kapcsolatban. Aztán ha nagyon nem megy, érdemes lehet akár szakember segítségét is igénybe venni a szorongás leküzdéséhez (bár ennyire "súlyos" eset a környezetemben nem volt).

2022. nov. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!