Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ha bármilyen...

Mit tegyek ha bármilyen szintű tanulásra/fejlődésre lusta vagyok és nehezemre esik nekiülni?

Figyelt kérdés

Nem csak arról van szó, hogy nem szeretek elolvasni egy könyvet, angolt tanulni vagy egy munkahelyi dolgot átnézni, hanem szó szerint bármilyen dolog, ami tanulással jár nincs hozzá türelmem és kedvem.


Pl. régebben játszottam videojátékokkal, pl. szimulátorokat is szerettem és nemrég szereztem be egy joystick-ot, de már az a gondolat, hogy kalibráljam be a repülőszimulátor gombkiosztását meg csináljam végig a tutorial küldetéseket (főleg angolul) is annyira letaglóz, hogy inkább elő se veszem a joystick-ot (pedig megvettem) és el se indítom a játékot. Stratégiai játékokhoz is csomó szabály van, régen érdekelt, manapság pedig semmi türelmem hogy nekiüljek.


Vagy akár egy recept, egy hangszeren tanulás (szintetizátor 2 éve ott porosodik) vagy edzésterv is nehezemre esik, hogy foglalkozzak vele.


Amúgy diplomám van, pszichológushoz is járok (ha esetleg ez enyhe depi lenne), de ő azt mondta ezzel semmi gond, mert focit nézni meg politikai fröcsögést olvasni szeretek (tehát van némi érdeklődik a világ iránt), de abba se nagyon belemélyedve.


Lehet, hogy inkább unintelligens proli vagyok amiért alig érdekel vmi? 107-es az IQ-m amúgy, szóval annyira buta nem lehetek.



2022. nov. 19. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerencsére elég hosszan tudsz erről írni. Gondoltál már arra, hogy író leszel?
2022. nov. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
#1: Abból nem lehet megélni és csak arról tudok írni, ami tényleg épp a nyelvemen van.
2022. nov. 19. 13:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Láthatóan vannak motivációid. Azt kell megtalálni, ami előre visz, érdekel és meg tudsz belőle élni. Nem látok különösebb problémát, hacsak azt nem, hogy a régi dolgok már nem érdekelnek. A szám gépes játék őszintén szólva nem túl előremutató.


Az súlyzós edzés vagy a szintetizátor se különösebben érdekes, inkább csak divatos már ha az egyáltalán.

2022. nov. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!