Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire lehet alapul venni a...

Mennyire lehet alapul venni a Mensa próba IQ tesztjének az eredményét?

Figyelt kérdés

Mindenki a Mensa próbatesztjét ajánlja, ami tizenvalahány feladványt tesz fel a kitöltönek.

Kb. 20 perc alatt el is végezhető.

Mennyire képes jól felmérni az egyén IQ szintjét?



2022. nov. 25. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább csak hozzávetőlegesen, egy igazi IQ teszt nem 20 perces.
2022. nov. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Semennyire. Én voltam valódi IQ teszten, köze nincs valami kis netes bohóckodáshoz. Személyes "foglalkozás" volt, órákig tartott és minden területre kiterjedt.
2022. nov. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
A mensa honlapján lévő teszt szinte egyetlen online teszt, ami reális eredményt ad. Viszont ha top 5-10%-ban vagy, akkor már nem lesz pontos. Ha jól emlékszem ki is írja, hogy ilyen esetben a pontos eredményhez szükség van az írott, pszichológus által kielemzett verzióra.
2022. nov. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak logikát mér. Annyit tudsz meg belőle, hogy a logikát mennyire tudod használni. De az IQ ennél azért jóval összetettebb. Egyébként ha max pontot érsz el, annyit ad ki, hogy 125 feletti. Most döntsd el, hogy az 126 vagy 180… :)))
2022. nov. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
#4-es, az IQ az az amit az IQ tesztek mérnek. Ez a hivatalos definíciója. Szóval az IQ nem egy összetett dolog. Csak a logikus gondolkodás egy bizonyos fajtájának mérésér alkalmas (habár az IQ és sok már szellemi készség között magas a korreláció).
2022. nov. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#5 Az internetes tesztekről beszéltem. A valódi IQ-ba beletartozik még rengeteg minden. A rendes IQ teszt (ahogy #2 írta) nem véletlenül tart órákig.
2022. nov. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem is 125 felettit ír, azt hittem mindenkinek ezt írja, hogy biztassák az embereket a fizetősre
2022. nov. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 125 feletti lett. De ahogy az előttem válaszolók írják, csak nagyon hozzávetőleges értéket lehet kapni. De az online tesztek közül még mindig ez a leghitelesebb.
2022. nov. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én kitöltöttem, és 108 lett, pedig mindenhol beírtam a szerintem jó választ, amit meg tudtam indokolni, tehát nem volt tipp, és azokat is jó hamar nyomtam. Bár azt írják, hogy 18 évesekre sztenderdizálták, és idősebbeknél lefelé torzít.
2022. dec. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!