Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Döntési paralízis? Mit tegyek?

Döntési paralízis? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta betegesen szenvedek a döntésektől.

27/N vagyok. Ez odáig fajult, hogy járok már terpáiára és gyógyszert is szedek, a helyzet azonban egyre rosszabb. 1-1 döntés akkora szorongást vált ki belőlem, hogy alig tudok aludni.

Pl. egy randi, hogy menjek-e vagy ne. Egy baráti találka. Hogy mit vegyek fel. És ez beteges, nem normális. AZ orvosok szerint ez hosszú folyamat, én viszont döntés előtt teljesen beködösödött aggyal vagyok. Ha anyukám nem erősít meg (amit mostanában nem csinál), akkor teljesen remegek, lesokkolódom. A végén akármit döntök, ez van. Mit lehet tenni?

Próbáltam már mindent: nem agyalni, pro és kontra érvek, végiggondolni, stb, és semmi haszna, rettegek. Így lehetetlen élni.


2022. nov. 27. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Hú nálam meg pont az ellenkezője a probléma.. 🥴 Gyorsan döntök és nagyon határozottan, és néha meg is bánom, mégis ezt teszem mindig.


Lányom 14 éves és ő olyan mint te, sokszor hárítja rám a döntést a saját dolgaival szemben is, amit viszont nem szeretek. Sok dologban ok, de egészen apró dolgokban is, például hogy aznap ő most a kék vagy a zöld pulóvert vegye fel??


Gondolj bele (lányomnak is szoktam mondani) hogy napi hány száz döntést hozunk meg egyébként.. Például elmesz e a boltba, vagy nem. Jobbra indulsz e vagy balra.. Eszel e a reggelihez gyümölcsöt, iszol e egy pohár vizet, stb... Napi több száz döntés!!


Gyakorolj először aprosagokkal. Menni fog.

2022. nov. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy ilyen kedvesen írtál, nagyon jól esik.

Nos, ilyen apró döntésekben megy, viszont a szorongás évek múltán, kezelés és gyógyszer mellett sem múlik, sőt.

Tehát meghozok döntéseket, mert muszáj vagyok és nincs ki segítsen, de akkor is az van, hogy szorongok. :(

2022. nov. 27. 16:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Igazából akkor ez nem is döntesi paralizis akkor sztem, hanem szimplán szorongás. Gondolom akkor nemcsak a döntésekre terjed ki, hanem az élet más területeire is, jól gondolom?


Ez ebben a helyzetben egyébként érthető is, rengeteg ember szorong, nagyon sokan sajnos teljesen jogos dolgok miatt, például hogy mi lesz holnap, mi lesz ha kirugnak, mi van ha nem tudok ennivalót vásárolni, stb...


Akkor valamilyen módon a szorongást kellene enyhíteni, vagy annak az okát feltarni konkrétan, és arra rámenni.. Erre jó például egy kineziológus, vagy egy theta healing tanácsadó, keress rájuk a neten. Konkrétan az okok keresese és azok oldasa lenne a cél. (első voltam ismét).

2022. nov. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!