Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják folyton, hogy...

Miért mondják folyton, hogy "tedd helyre" "mutasd meg neki", ha nehéz emberek kezeléséről van szó?

Figyelt kérdés
Folyton ilyen tanácsokat kapok, ha ilyen jellegűt kérdezek, akár ezen az oldalon, akár máshol. De ha azt nézem, hogy pl. eladók, ügyfélszolgálatosok, akik tényleg napi szinten találkoznak idiótákkal, hogy kezelik őket, hát ők SOHA SENKIT nem állnak neki helyretenni. Esetleg, aki nagyon veri magát, attól megtagadhatják a kiszolgálást, vagy kivezettetik a biztonsági őrrel, de aki csak játssza az eszét, meg hatalmaskodik, azt sose teszik helyre, hanem lekezelik profin. Ilyen "profi" tanácsokat hol lehet kapni?
2022. nov. 30. 10:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne keverd a magánéletet a munkával. Munkahelyen egy alkalmazott nem engedheti meg magának, hogy kiosszon egy ügyfelet, bármekkora bunkó is legyen. Nyugodtnak kell maradni és kész, egy stabil idegrendszerű embernek ez nem nehéz. A magánéletben úgy kezeled ezeket, ahogy akarod.
2022. nov. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtak maradnak, kedvesek peóbalnak velül lenni ugyan úgy..igazaból nekik türni kell a bunkókat is
2022. nov. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Más az, amikor ügyfelet kezelsz, családtagról van szó, vagy egy számodra semmit nem jelentő nagyokos kolléga kezdi ki az életed. Általában a legutóbbiról szoktak kérdések születni itt, amire ez a válasz szerintem megfelelő. Vannak a kommunikációnak formái (asszertív, alárendelődő és agresszív). Mindenki mondja hogy az asszertivitás a kulcs, de elfelejtjük azt az apróságot, hogy ehhez a másik fél is kell (kéne).

Vegyünk egy példát. Egy kolléga jobbnak érzi magát a fiatal, diplomás pályakezdőknél. Gyűlöli magát amiért nem fiatal, nem diplomás, és a magánéletében is hasonlóan sok a keserűség. Passzív-agresszív módon odaszúrogat neked, csak finoman hogy ne tűnjön fel másoknak olyan könnyen és te legyél a hülye, "harminc éve így csinálom és ígyvanjóu" hozzáállású. A főnökség becsukja a szemét, mert "ugyanmár csak tanít", meg különben is, egy évtizedek óta a cégnél lévő, inflációkövető fizetést nem igénylő "keménymagot" nem rúgnak ki. A többi kollégát nem érdekli, megszokták, elvannak vele, és különben is, csak veled, esetetleg még 1-2 zöldfülűvel viselkedik így.

Mit csinálnál? "Légyszíves mellőzd az ilyen megjegyzéseket, mert nem adtam rá okot, és sem a szakmai előrelépését, sem a hangulatát nem javítja egyikünknek sem" Válasz: "De miről beszélsz?! Persze hogy lebaeszlak ha elrontod, ez a dolgom, különben is túlérzékeny vagy, meg amúgy mondj egy példát... jaaa hogy az? ugyan hát nekem is mondtak ilyeneket és fel se vettem. Meg csak vicc volt. Ja hogy te ilyeneken megsértődsz? Miért, nem kérdezhetem meg hogy tudod-e használni a mosogatógépet (az egész bagázs előtt, lekezelően)? A mai fiataloknál ez egyáltalán nem alap!"... és még folytathatnám.

Igenis van, amikor a sarkadra kell állni, és úgy elküldeni a gaslightingoló kva anyjába, hogy a föl alá essen az álla.

2022. nov. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi 3, ez elég meggyőző volt!

Konkréten hogy kell elképzelni az elküldést? Pl. a mosogatógépes esetben?

2022. nov. 30. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!